Šeštadienis, 8 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Kaune šilumos kaina išliks viena mažiausių

www.alkas.lt
2023-10-06 13:34:42
44
PERŽIŪROS
0
Biokuro katilinė | kaunoenergija.lt nuotr.

Biokuro katilinė | kaunoenergija.lt nuotr.

Centralizuotai miesto šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ baigia pasiruošimą 2023–2024 m. šildymo sezonui. Siekiant užtikrinti stabilų ir patikimą šilumos tiekimą vartotojams, patikrinta 450 km šilumos trasų, atnaujinta 9,3 km įvairaus skersmens vamzdynų, nepertraukiamai šilumos gamybai paruoštos bendrovei priklausančios katilinės.

Prognozuojama, kad kauniečiai, kaip ir kasmet, už šilumą mokės mažiausią arba vieną mažiausių kainų Lietuvoje. 2022 metais vidutinė miesto šilumos kaina Kaune buvo 25 proc. mažesnė už šalies vidurkį – kauniečiai vieninteliai iš kitų didmiesčių gyventojų už suvartotos šilumos kilovatvalandę mokėjo mažiau nei 7 ct. Pastaruosius septynis mėnesius šilumos kaina Kaune yra mažiausia šalyje.

Atlikta vamzdynų profilaktika ir atnaujinimas

„Kauno energijos“ Tinklo valdymo skyriaus vadovo Audriaus Pupininko teigimu, pasiruošimas naujam šildymo sezonui Kaune prasidėjo dar pavasarį, vos pasibaigus 2022–2023 m. šildymo sezonui.

„Balandį, sumažėjus šilumos poreikiui, iškart ėmėmės kasmetinių šilumos trasų patikrinimo darbų – hidraulinių bandymų. Jų metu vamzdynuose sukeliamas aukštas slėgis, padedantis atrasti silpnąsias vamzdynų vietas: nesandarumus, korozijos pažeistas vietas. Tai kruopštus ir visuomenei dažniausiai ne itin matomas darbas.

Bendrovė iš viso prižiūri 450 km įvairaus skersmens šilumos trasų. Siekdami išvengti vamzdynų trūkių spaudžiant šalčiams, šiltuoju metų laiku patikriname kiekvieną jų centimetrą. Pastebėję nesandarumus – vamzdyno atkarpą suremontuojame, o prireikus – pakeičiame nauja,“ – sako A. Pupininkas.

Pasak specialisto, šiais metais vykdytų hidraulinių bandymų metu aptikta 100 šilumos trasų defektų, daugiausiai atsiradusių dėl išorinės vamzdynų korozijos. Baigiami paskutiniai defektų šalinimo darbai, todėl bendrovės klientai gali būti ramūs – šilumos tiekimas žiemą bus stabilus.

Kaune atnaujinti 65 proc. vamzdynų

Prie patikimo šilumos tiekimo, Tinklo valdymo skyriaus vadovo teigimu, prisideda ir nuoseklus šilumos trasų atnaujinimas, padedantis ženkliai sumažinti šilumos nuostolius trasose. Tam itin pasitarnauja bendrovės naudojami iš anksto poliuretanu izoliuoti vamzdynai, kurių tarnavimo laikas – ne mažiau 30 metų.

„Šilumos trasas, atsižvelgdami į hidraulinių bandymų rezultatus ir bendrą vamzdynų būklę, atnaujiname kiekvienais metais. Pavyzdžiui, per pastaruosius trejus metus iš viso rekonstravome 34 km įvairaus skersmens vamzdynų mieste, šiais metais – dar papildomus 9,3 km. Šiuo metu Kaune jau atnaujinta 65 proc. viso magistralinio šilumos tiekimo tinklo,“ – džiaugiasi A. Pupininkas ir skaičiuoja, kad tai padeda šilumos tiekimo nuostolius sumažinti daugiau kaip 30 proc.

Tokia nuosekli šilumos trasų modernizacija ne tik padeda užtikrinti stabilų šilumos tiekimą vartotojams, mažina šilumos nuostolius, bet ir prisideda prie šilumos kainos mažėjimo ilgalaikėje perspektyvoje.

Užbaigti katilinių patikros, įrenginių remonto darbai

Besiruošiant naujam šildymo sezonui, darbai vykdomi ne tik šilumos trasose – intensyvus pasiruošimas vyksta ir bendrovės valdomose katilinėse, kurių bendrovė skaičiuoja dešimtimis. „Kauno energijos“ Gamybos skyriaus vadovo Ernesto Veriko teigimu, per vasarą reikia suspėti atlikti ir profilaktinius įrenginių remonto, biokuro pakurų valymo darbus, ir įgyvendinti iš anksto suplanuotus įrangos diegimo, modernizavimo bei sistemų automatizavimo projektus.

„Nuolat ieškome būdų, kaip efektyvinti šilumos gamybos procesą, todėl pasibaigus šildymo sezonui, imamės ne tik įrangos patikros ir remonto darbų – šią vasarą iš pagrindų atnaujinome „Šilko“ katilinės biokuro katilo ir kondensacinio ekonomaizerio valdymo sistemą, taip pat įrengėme termofikacinio vandens srautų bei slėgio valdymo sistemą bei procesų atvaizdavimo sistemą. Jos palengvins visos katilinės valdymą – padės itin tiksliai reguliuoti katilinės parametrus šildymo sezono metu.

„Šilko“ katilinė yra vienas iš pagrindinių taškų, gaminančių šilumą Kauno miesto integruotam tinklui. Ji pajėgi šiluma ir karštu vandeniu aprūpinti vartotojus Vilijampolės mikrorajone bei Šilainiuose, todėl įdiegtos inovacijos ženkliai prisidės prie dar patikimesnio šilumos tiekimo mieste,“ – įdiegtas naujoves „Šilko“ katilinėje komentuoja Gamybos skyriaus vadovas.

Pasak jo, besiruošiant 2023–2024 m. šildymo sezonui, daug dėmesio skirta biokuro katilų remontui.

„Pagrindinis bendrovėje pagaminamos šilumos šaltinis – biokuras. Todėl ir biokuro katilų turime daugiausiai. Besiruošiant artėjančiam šildymo sezonui, keitėme susidėvėjusius biokuro katilų dūmų vamzdžius, remontavome biokuro ir pelenų transporterius, plokštelinius šilumokaičius, dūmsiurbius. Taip pat valėme ir biokuro pakuras. Vien iš jų specialios įrangos pagalba išsiurbta 61 tona pelenų,“ – komentuoja E. Verikas.

Šilumos kainos prognozės – palankios vartotojams

„Kauno energijos“ komercijos direktorius Tomas Janušas, paklaustas, kokios šilumos kainos gali tikėtis vartotojai artėjančio šildymo sezono metu, prognozuoja, kad bendrovės klientai už šildymą ir karštą vandenį mokės mažiau nei kitų miestų gyventojai.

„Didžiausią įtaką šilumos kainai daro kuro, iš kurio pagaminama šiluma, kaina. Pingant energijos ištekliams, mažėja ir šilumos kaina. Šiuo metu kuro kainos nusileido iš rekordinių aukštumų ir stabilizavosi, todėl jei  neatsiras tiesiogiai energetikos sektoriui įtaką darančių neprognozuojamų veiksnių, tokių kaip pernai kilusi pasaulinė energetikos krizė, artėjančią žiemą šilumos kaina turėtų būti mažesnė nei praėjusį šildymo sezoną.“ – komentuoja T. Janušas.

„Kauno energija“ šiluma aprūpina 123 tūkst. vartotojų Kauno mieste, rajone ir Jurbarke. Bendrovės tiekiama šiluma jau septynis mėnesius iš eilės yra pigiausia šalyje.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kaune biokuro katilinės mažina šilumos kainą
  2. Mažiausia vidutinė šilumos kaina – Kaune
  3. Kauniečiams – žemiausia šilumos kaina spalį per 23 metus
  4. Vilniuje ir Kaune mažėja šilumos kainos
  5. Patvirtinti šilumos ūkio pokyčiai
  6. Gruodžio šilumos sąskaitos bus gerokai didesnės
  7. Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje Naglis Puteikis gina šilumos vartotojų teises
  8. Šilumos siurbliai: privalumai ir sąlygos
  9. Keičiama daugiabučių šilumos punktų priežiūra
  10. Kaunas imasi šilumos trasų atnaujinimo
  11. Šilumos siurbliai: ar bus pakankamai šilta žiemą?
  12. Šilumos kainų prognozė šildymo sezono pradžiai
  13. Namų šildymui – šilumos siurbliai
  14. Valstybės kontrolė: kas lemia šilumos kainas?
  15. Kauniečiai suskubo atnaujunti šilumos punktus

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Šuo, kelionė
Gamta ir žmogus

Atostogos su keturkoju: VMVT primena, ko svarbu nepamišti keliaujant ES

2026 08 07
Tėvai, vaikas, kūdikis
Gamta ir žmogus

Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai

2026 08 07
Žemės ūkis |
Gamta ir žmogus

Šalies ūkininkai vėl pagerino žieminių kviečių derliaus rekordą

2026 08 07
Ugniagesiai gelbėtojai
Lietuvoje

Per 7 mėnesius ugniagesiai išgelbėjo 247 žmonių gyvybes

2026 08 07
Istorinė prieplauka
Gamta ir žmogus

Sostinė sieks prikelti istorinį elingą prie Neries

2026 08 07
Sąskaita
Lietuvoje

„Gijų“ klientams sąskaitos taps aiškesnės

2026 08 07
Degalai
Lietuvoje

Daugiau nei 3 tūkst. vairuotojų jau žino, kaip degalams išleisti mažiau

2026 08 07
Paslaptingas darbas po žeme: Pogrindžio spaustuvė „ab“
Istorija

Spaustuvė, kurios nesurado KGB. (I)

2026 08 07
Šiaudiniai sodai
Etninė kultūra

Vilniaus etninės kultūros centras rugpjūtį išpuoš šiaudiniais sodais

2026 08 07
Atliekų surinkimo laivas „Rasa“
Gamta ir ekologija

Švaresnio uosto ritmu: atliekų surinkimo laivas „Rasa“ – laivyno naujokė

2026 08 07
Sveikata
Lietuvoje

Slaugytojams – daugiau savarankiškumo

2026 08 06
Susitikimas su Pagirių bendruomene
Lietuvoje

Ministrė ir aplinkosaugininkai susitiko su Pagirių bendruomene dėl „Homanit Lietuva“ veiklos

2026 08 06

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Inna Kuročkina (I News) apie geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai
  • Inna Kuročkina (I News) apie geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai
  • Inna Kuročkina (I News) apie geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai
  • Inna Kuročkina (I News) apie geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • A. Medalinskas. Ar Putinas lauks, kol NATO pasirengs?
  • Atostogos su keturkoju: VMVT primena, ko svarbu nepamišti keliaujant ES
  • Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai
  • Šalies ūkininkai vėl pagerino žieminių kviečių derliaus rekordą

Kiti Straipsniai

Sąskaita

„Gijų“ klientams sąskaitos taps aiškesnės

2026 08 07
„Jis man labai siejosi su vienu įsimintiniausių Čiurlionio paveikslų – „Ramybė“. Jame labai ryškus vandens atspindys. Taip ir gimė mintis sukurti pastatą, kuris būtų nužengęs į vandenį.“

R. Palekas: Kaunas yra vienareikšmis naujoviškosios Lietuvos centras

2026 08 06
Tarptautinių jaunimo mainų „Mind the Feed“ dalyviai Kaune

Jaunimo mainai „Mind the Feed“: jaunuoliai mokėsi nepaklysti informacijos sraute

2026 08 03
Elektra

Mažiau vartoti reiškia mažiau mokėti: kaip iš tiesų sutaupyti už elektrą?

2026 08 02
Arena

Kaune pradedamos futbolo ir regbio arenos statybos

2026 07 30
Grūdai

Ministras: grūdų džiovinimo įkainiai turi atspindėti tikrąsias sąnaudas

2026 07 29
kaunas.lt vizualizacija

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai

2026 07 28
UNESCO pasaulio paveldo teritorija

Kaune iškilę ženklai leis lengviau atpažinti UNESCO pasaulio paveldo teritoriją

2026 07 21
Traukinys

Keliaujant traukiniais Vilnius–Klaipėda–Vilnius – iki 40% pigesni traukinio bilietai

2026 07 20
Miesto gamtos ir bendruomenės šventė „Drevės“

Kviečia miesto gamtos ir bendruomenės šventė „Drevės“

2026 07 20

Skaitytojų nuomonės:

  • Inna Kuročkina (I News) apie geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai
  • Inna Kuročkina (I News) apie geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai
  • Inna Kuročkina (I News) apie geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai
  • Inna Kuročkina (I News) apie geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai
  • klaustukas apie M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“
Kitas straipsnis
G. Nausėda ir M. Moravieckis | lrp.lt nuotr.

Prezidento susitikime – apie grūdų eksportą

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai