Šeštadienis, 16 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Artėjančios šventės vilioja ir sukčius

www.alkas.lt
2022-11-13 09:00:24
30
PERŽIŪROS
0
Internetinė prekyba

Pirkėjai gauna tikslesnes ir gerokai kokybiškesnes reklamas | pixabay.com nuotr.

Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, per tris šių metų ketvirčius sukčių padaryta žala SEB banko klientams buvo kone 1,8 karto didesnė, o sukčiavimo atvejų užfiksuota trigubai daugiau. SEB bankas gyventojus įspėja būti budrius, ypač artėjant didžiosioms šventėms ir metų pabaigos išpardavimui, kai itin suaktyvėja ir prekyba internetu, ir prekybininkais apsimetantys bei pinigus išvilioti mėginantys asmenys.

SEB banko duomenimis, lapkritį ir gruodį atsiskaitymų kortelėmis perkant internetu skaičius vidutiniškai padidėja iki penktadalio. Toks šuolis tikėtinas ir šiemet: lapkritį prasideda kalėdinės pardavimo akcijos, prekybininkai organizuos Vienišių dienos, kuri minima jau šiandien, lapkričio 11 dieną, Juodojo penktadienio ir Kibernetinio pirmadienio išpardavimą. Suaktyvėjusi prekyba reiškia ir gerokai padidėjusią tikimybę susidurti su sukčiais.

„Trečią šių metų ketvirtį elektroninė prekyba prekėmis, už kurias buvo sumokėta, bet jos niekada neatkeliavo iki pirkėjo, buvo vienas dažniausių sukčiavimo būdų. Tokio sukčiavimo atvejų pagausėjo karantino metais, jo mastas ir toliau didėja visus šiuos metus. Gyventojai įprato pirkti internetu, vis lengviau pasiekiamos tampa prekės iš užsienio. Tačiau tai patogu ne tik pirkėjams, bet ir sukčiams, kurie fiktyviomis elektroninėmis parduotuvėmis ir pardavimo skelbimais siekia išvilioti gyventojų pinigus“, – komentuoja Vilija Nausėdaitė, SEB banko valdybos narė, Stebėsenos ir prevencijos tarnybos vadovė.

Kaip neapsigauti?

Pasak jos, norėdami išvengti galimų nuostolių, pirkėjai išpardavimo karštinės metu turėtų pasistengti nepulti pirkti stačia galva. SEB banko atstovė dalinasi patarimais, kurie gali padėti nepatekti į sukčių pinkles.

– Kritiškai vertinkite interneto parduotuvėje nurodomas prekių kainas ar taikomas nuolaidas. Sukčių sukurtose prekyvietėse jos būna gerokai mažesnės negu tų pačių ar panašių prekių kitur. Be to, itin geri sukčių pasiūlymai paprastai galioja labai trumpai, taip darant spaudimą pirkti kuo greičiau. Paprastai tariant, jei kaina neįtikėtinai maža, galioja ribotą laiką, tai gali būti sukčių vilionė

– Pirkdami internetu, atlikite žvalgybą ir paieškokite daugiau duomenų apie dominančią parduotuvę, prekybininką. Nepamirškite paskaityti kitų pirkėjų atsiliepimų nepriklausomuose šaltiniuose. Jei jau perkate internetu, nuo kitų pirkėjų atsiliepimų jus skiria vos keli mygtukai, tereikia paieškos laukelyje įvesti prekybininko pavadinimą ir žodį „atsiliepimai“ arba anglišką „reviews“, jei perkate užsienyje. Kelios minutės atsiliepimams peržvelgti gali išgelbėti jūsų pinigus

– Sukluskite, jeigu prekybininkas nepateikia išsamių žinių apie prekių pristatymo ir grąžinimo tvarką ar apskritai nėra aišku, kurioje šalyje jis veikia ir yra įsikūręs. Nerizikuokite savo pinigais ir duomenimis patikėdami juos neaiškios reputacijos prekybininkams

– Nors saugiau yra pirkti tose elektroninėse parduotuvėse, kurios yra gerai žinomos, veikiančios ilgesnį laiką, kartais sukčiai bando nukopijuoti žinomų elektroninių prekybininkų interneto svetaines ir pasinaudoti svetimais patikimais pavadinimais. Tad lankantis elektroninėje parduotuvėje taip pat svarbu patikrinti ir kelis techninius dalykus, tokius kaip internetinės parduotuvės adresas, kuris turėtų būti be klaidų ar įtarimą keliančių ženklų, simbolių. Sukčiai mėgsta kopijuoti, tad būkite atidūs

Sukčiams tinka ir naudoti daiktai

SEB bankas atkreipia dėmesį ir į šiemet vis dažniau taikomą sukčiavimo būdą, kai bandoma išvilioti asmens duomenis iš žmonių, skelbimų svetainėse parduodančių naudotus daiktus. Bankas ragina gyventojus būti itin atidžius ir primena, kad gyventojai niekam neatskleistų savo asmeninių duomenų.

„Primename, kad gyventojai būtų atidūs ir visada suklustų, jei pardavėjas ar pirkėjas prašo pateikti savo prisijungimo prie interneto banko slaptažodžius ar mokėjimo kortelių duomenis ir atsiunčia įtartiną nuorodą.  Suklusti būtina ir tada, jei šių duomenų prašoma skambinant telefonu“, – pabrėžia SEB banko valdybos narė, Stebėsenos ir prevencijos tarnybos vadovė.

Nuo metų pradžios – 4,6 mln. eurų sukčiams

Trečią šių metų ketvirtį SEB banko klientams padaryta sukčių žala siekė bemaž 1,4 mln. eurų, o nuo metų pradžios nusikaltėliai iš klientų išviliojo daugiau negu 4,6 mln. eurų. Populiariausi sukčiavimo būdai ir toliau yra interneto banko slaptažodžių ar mokėjimo kortelių duomenų išviliojimas ir kvietimas lengvai užsidirbti investuojant. Šiais būdais gyventojams padaryti nuostoliai trečią šių metų ketvirtį viršijo pusę milijono eurų.

Nuo sukčių nukentėjusiems gyventojams bankas padėjo susigrąžinti beveik 600 tūkst. eurų. Tai yra beveik triskart daugiau negu per pirmus tris praėjusių metų ketvirčius.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Artėjančios šventės – sukčių darbymetis
  2. Telekomunikacijų bendrovė perspėja apie sukčių elektroninius laiškus
  3. Bankai per šventę veiks kaip įprastai
  4. Bankai įspėja: nors sukčiavimų internete skaičius mažėja, tobulėja technologijos
  5. „Luminor“ bankas perspėja apie melagingus pranešimus
  6. Bankai kartu su policija padės apsaugoti žmones nuo apgavysčių
  7. Daugumą mokėjimų bus galima atlikti ir švenčių metu
  8. Lietuvos bankas įspėja apie padažnėjusią sukčių veiklą
  9. Paparčio žiedo ieškos ir finansiniai sukčiai
  10. „Luminor“ įspėja apie padažnėjusius sukčių išpuolius
  11. Bankų paslaugos prieinamos nuotoliniu būdu
  12. Sukčiai ieško vis naujų būdų
  13. „Atpažink sukčių“ atkreips dėmesį į apgavikus
  14. Sukčiai naudoja suklastotus bankų puslapius

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Piniginė, pinigai
Lietuvoje

Du trečdaliai gyventojų tikisi algų didėjimo, bet į nugarą kvėpuoja infliacija

2026 05 16
Wizzair
Lietuvoje

Sugrįžta skrydžiai tarp Vilniaus ir Tel Avivo

2026 05 16
Elektra
Energetika

Utenoje šiemet bus nutiesta 340 km kabelinių elektros linijų

2026 05 16
Nacionalinė žemės tarnyba
Gamta ir ekologija

NŽT paaiškina žvejybos plotų nuomos tvarką valstybiniuose vandens telkiniuose

2026 05 16
Stojimas į aukštąsias mokyklas
Lietuvoje

Kaip nepasimesti stojimų labirinte: patarimai būsimiems studentams

2026 05 16
Muziejų naktis
Kultūra

Muziejų naktis su J. Basanavičiumi – lankytojai kviečiami kitaip pažinti tautos patriarchą

2026 05 16
A. Šimėnienės monografija „Birutės Ciplijauskaitės fenomenas“
Kultūra

A. Šimėnienės monografijos „Birutės Ciplijauskaitės fenomenas“ pristatymas

2026 05 16
Alytuje prasideda XII respublikinės dramaturgų varžytuvės
Kultūra

Kai žodis tampa scena: Alytuje prasideda XII respublikinės dramaturgų varžytuvės

2026 05 16
Zigmas Vaišvia referendume teikiamos Konstitucijos pataisos dėl grynųjų pinigų
Lietuvoje

Teismas sustabdė VRK „atsirašinėjimą“

2026 05 16
Vizitas pasienyje
Lietuvoje

Lietuvos ir Suomijos prezidentai lankėsi pasienyje

2026 05 15
Kelias
Lietuvoje

Šalies keliuose juodųjų dėmių per metus sumažėjo dešimtadaliu

2026 05 15
R. Kaunas ir Kara K. Makdonald
Lietuvoje

Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo

2026 05 15

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • V V P I ukf 1976 apie Saulius Poderis viešai paskelbė, kur, jo manymu, paslėpti Vytauto Didžiojo palaikai
  • Mikas apie Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo
  • P.Skutas apie A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime
  • Mikabalis apie V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Du trečdaliai gyventojų tikisi algų didėjimo, bet į nugarą kvėpuoja infliacija
  • Sugrįžta skrydžiai tarp Vilniaus ir Tel Avivo
  • Utenoje šiemet bus nutiesta 340 km kabelinių elektros linijų
  • V. Sinica. Demokratizacijos pinigai

Kiti Straipsniai

Pinigai

Nauji siūlymai atvers galimybę nukentėjusiems nuo sukčių lengviau susigrąžinti lėšas

2026 05 08
Būstas

Tyrimas rodo: būstą lietuviai perka ne tada, kai palanku, o kai reikia

2026 05 03
Dirbtinis intelektas

5 populiariausios dirbtinio intelekto apgavystės

2026 05 02
Išmoka

Tyrimas: kam skolinasi Lietuvos gyventojai?

2026 05 01
Telefonas

Kaip į sukčių pinkles nepakliūti antrąsyk?

2026 04 19
Galimybių pasą atsispausdinti bus galima ir pašte

Lietuvos paštas perspėja: sukčiai vilioja į fintech sąskaitas

2026 04 15
Būstas

Nerimas dėl kylančio EURIBOR: ar verta skubėti fiksuoti įmokas?

2026 04 14
Mokesčiai, pinigai

Ar verta pensijos lėšas panaudoti būsto paskolai grąžinti?

2026 04 12
Internetas

Sukčiai masiškai imituoja realių verslo įmonių platformas internete

2026 03 29
Pinigai

Ar verta imti vartojimo paskolą vestuvėms ir kelionėms?

2026 03 28

Skaitytojų nuomonės:

  • V V P I ukf 1976 apie Saulius Poderis viešai paskelbė, kur, jo manymu, paslėpti Vytauto Didžiojo palaikai
  • Mikas apie Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo
  • P.Skutas apie A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime
  • Mikabalis apie V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?
  • Naivus klausimas apie Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Ekspertai: tikslieji mokslai turi tapti ne mados dalyku, o natūraliu pasirinkimu | Pexels asociatyvi nuotr.

Tikslieji mokslai ne mada, o pasirinkimas

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai