
Švietimo inovacijų parodos „Moderni mokykla 2016“ atidaryme dalyvavęs Kauno mero patarėjas prof. Dainius Pavalkis iškėlė klausimą – ar šiandieniniame modernių technologijų amžiuje yra prasmės moksleivius versti mintinai mokytis tai, ką jie nesunkiai gali surasti internete?
„Gaunu begales laiškų su mokinių ir tėvų nusiskundimais, kuomet mokiniams liepiama per prievartą iškalti geografijos pavadinimus ar istorijos datas. Tai, ką dabar pasinaudojus interneto galimybėmis galima sužinoti vos per kelias sekundes. Kalbėdami apie modernią mokyklą, jos aprūpinimą, mokytojų ir mokinių gerovę, mes turime kalbėti ir apie tai, ką mes norime jauniems žmonėms suteikti. Galbūt per pamokas reikėtų leisti naudotis mobiliais telefonais? Žinoma, tai yra diskusijų objektas, ką ir kaip turime duoti mokiniams kitaip, kad jie prisitaikytų prie modernios ir globalios visuomenės ir nuolat kintančių gyvenimo sąlygų“, – sakė prof. D. Pavalkis.
„Tie kas pasirinko švietėjo profesiją, turi suprasti, kad čia pastovumo ir ramybės nebus. Viskas tobulėja šviesos greičiu, todėl švietimas negali sugrįžti į XX amžių. Mes turime būti pasirengę nuolat susidurti su iššūkiais, ieškoti ir išdrįsti judėti į priekį“ , – sakė Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis.
Garliavoje atidarytoje pirmojoje regioninėje švietimo inovacijų parodoje „Moderni mokykla 2016“ surengta daugiau nei 70 įvairių renginių, seminarų, diskusijų ir praktinių užsiėmimų.
Teisingai! Ir kam vaikus mokyti daugybos lentelės, jei su kalkuliatoriumi gali per kelias sekundes suskaičiuoti? Kam apskritai ko nors mokytis, jei gali “pagūglinti”? Reikia daugiau modernumo, daugiau progresyvumo! O ir kiek lėšų susitaupytų, nes ir mokyklų nelabai reiktų – nebent įvadinių pamokų apie “gūglinimą” ir vikipediją. Aišku, sutrikus internetiniam ryšiui, taip “išmokslinta” karta iškart taptų intelektiniais impotentais – bet kam tai rūpi? Dajoš progres!
Kažkaip iškart prisiminiau šitą paveiksliuką: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/25/dd/6e/25dd6e77e1b2b86891894596e3fa1a69.jpg
Teisingai , kam reikalingos galvos . Vieniems , kad galvoti , kitiems , kad į šikną lapų neprikristų. Gal M. Valančius taip sakė.
Bėda ta, kad antrasis variantas yra itin būdingas daugmaž visiems mūsų valdžiagyviams apskritai ir ŠMM šulams konkrečiai. Antra vertus – gal ir ne? Gal jie tiesiog piktybiškai nusiteikę mūsų valstybės atžvilgiu? Tada tikrai veikia gudriai ir veiksmingai. 🙂
Trumparegiškai ir siaurai žiūrite.
Artimiausioje ateityje (apie 2025 metus, kaip skelbia Stasys Valentinavičius savo knygoje “Inovacijų valdymas”, atkeliaus šeštoji inovacijų banga arba technologinė santvarka) planuojamas glaudus žmonių ir elektroninio chlamo integravimas. Pridėjus dirbtinį mokslo prastinimą, susidaro gana aiškus paveikslėlis: žmonės (tiksliau žmogiškieji kūneliai – biorobotai) bus sujungti į vieningą globalią gūglę, kurioje jokių žinių tiesiog nereikės – viskas bus globaliame duomenų banke.
Ši tendencija jau gana senai matosi, tik žmonės, kotais, labiau linkę priešų ieškoti ir nematyti to kas panosėje.