Pasiūlyti įstatymų pakeitimai požeminio vandens apsaugai sustiprinti (4)

Pasiūlyti įstatymų pakeitimai požeminio vandens apsaugai sustiprinti | lrv.lt nuotr.

Pasiūlyti įstatymų pakeitimai požeminio vandens apsaugai sustiprinti | lrv.lt nuotr.

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos ir Lietuvos geologijos tarnybos parengtiems įstatymų pakeitimams, skirtiems sustiprinti požeminio vandens kokybės ir išteklių apsaugą, ir teiks juos Seimui svarstyti. Tai Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo (https://bit.ly/3k7sjdz) ir dviejų įstatymų – Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius (https://bit.ly/37gOjzq) ir Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo (https://bit.ly/34bh1jj) – pakeitimų projektai. Jie buvo parengti, įvertinus neregistruotų gręžinių problemos mastą, esamas teisinio reguliavimo spragas. Taip pat atsižvelgta į teismų praktiką, sprendžiant mokesčių dydžio už gamtos išteklius ginčus, ir į kitų institucijų taikomas baudas mokesčių klausimais.

„Tikimės, kad siūlomi pakeitimai padės nustatyti ir suregistruoti visus esamus ir naudojamus vandens gręžinius, užtikrinti kokybišką geriamąjį vandenį, ypač kaimo vietovėse, o savivaldybėms leis veiksmingai rengti vandens tiekimą“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Priėmus pakeitimus, administracinė atsakomybė nebus taikoma asmenims, pradėjusiems požeminio vandens gręžinio registravimo procedūras ir dėl nepakankamo teisinio reguliavimo iki šiol negalėjusiems jo įteisinti. Patvirtinti laikiną šių gręžinių legalizavimo tvarką ir suteikti galimybę juos įteisinti, iki 2023 m. atleidžiant nuo administracinės atsakomybės, turėtų Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas.

Pakeistas Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymas nuo 10 iki 2 sumažintų požeminio vandens (išskyrus mineralinį) ištekliams nustatytą koeficientą už deklaruotą mažesnį ar nedeklaruotą arba visai be leidimo išgautą požeminio vandens išteklių kiekį.

Geriamojo vandens tiekimo įstatymo pakeitimais siūloma savivaldybei arba jos prižiūrimai vandens tiekimo įmonei numatyti 3 metų laikotarpį geriamojo vandens tiekimui reikiamai infrastruktūrai perimti. Ši nuostata nebūtų taikoma tais atvejais, kai iš gręžinių išgaunamas požeminis vanduo skirtas individualiam apsirūpinimui.

Pasiūlytieji teisinio reguliavimo pakeitimai taip pat padėtų užtikrinti geresnę požeminio vandens išteklių naudojimo apskaitą ir deklaravimą, mokesčių sumokėjimą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Vitas:

  Gražus pasiūlymas, nors išeinantis veterinorius gerų ”minčių” pateikė, bet čia ne biznis, oras štai kur
  lobyanas, net per televizorių reklamuoja dėl virusų nekvėpuoti.

  • Vitas:

   Gražus pasiūlymas, nors išeinantis veterinorius gerų ”minčių” pateikė, bet čia ne biznis, oras štai kur
   lobyanas, net per televizorių reklamuoja dėl virusų nekvėpuoti. Amokestinkite orą.

 2. Žemyna:

  Kai kalbamą apie sritį, kurios neišmanai, sunku spręsti, kiek čia naudinga, kiek tai tausoja gelmių vandenis, kad nebūtų užteršiami, iššvaistomi, ŠIANDIEN kažkam asmeninę naudą nešdami. Kad ATEITYJE neapvogtų, nepaliktų be vandens mūsų palikuonius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: