Bus surengti mokymai mokytojams apie Macikų lagerių istorijos svarbą pilietiniam ugdymui (0)

maciku-lageris-siluteinfo_lt

siluteinfo.lt nuotr.

Rugsėjo 17 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejus surengs mokymus šalies mokytojams. Šilutės rajono savivaldybė yra parengusi Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos gulago lagerio objektų komplekso kompleksinio sutvarkymo koncepciją ir jos įgyvendinimo 2019–2024 m. veiksmų planą, kuris padės išsaugoti ateities kartoms istorinę atmintį apie XX a. viduryje vykdytus totalitarinių nacistinio ir stalininio režimų nusikaltimus, vertinti tai liudijančias vietas, įamžinti nužudytų aukų atminimą.

Numatoma parengti siūlymus dėl galimybės įtraukti Macikų lagerių istoriją į istorijos ir pilietinio ugdymo pamokas ir neformalųjį švietimą. Kad istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojai, taip pat neformaliojo švietimo švietimo darbuotojai pagrįstai galėtų išdėstyti medžiagą mokiniams, iš pradžių jie patys turi suvokti šio dalyko svarbą ir reikšmę.

Macikų lageriai – unikalus, išskirtinės svarbos istorinės kultūrinės atminties objektas, reikšmingas nacionaliniu ir tarptautiniu aspektu. Tai vienintelė vieta Lietuvoje ir viena iš retų vietų Rytų ir Vidurio Europoje, kur taip glaudžiai susipina abiejų totalitarinių režimų kalinimo struktūros. Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG`o lagerio objektų kompleksas, esantis Šilutės rajono sav., Šilutės sen., Macikų k., nuo 1993-07-15 yra saugomas valstybės.

Macikai – žmogiškosios tragedijos vieta, kurioje galima vaizdžiai parodyti XX a. abiejų baisiausių totalitarinių režimų – nacizmo ir stalinizmo – pražūtingą esmę. 1941 m. veikusi stovykla ilgainiui tapo viena didžiausių sovietinių karo belaisvių koncentracijos stovyklų I karinėje apygardoje ir Tilžės apskrityje. 1952 m. duomenimis, Macikų gulago lageris buvo vienas didžiausių Lietuvoje.

Mokymų tikslas – paviešinti žinią apie savitą istorinį kompleksą, kad suvokdami jo svarbą mokytojai pritartų švietimo programos papildymui, o papildžius tinkamai ja pasinaudotų. Programoje numatoma mokslinė konferencija, ekskursija po Macikų lagerių komplekso vietą ir kapines, pamoka apie gulago lagerį, pokalbis apie lagerių komplekso išsaugojimo būtinumą.

Seminaras nemokamas. Registracija vykdoma per „Semiplius“ programą. Dalyviams bus įteikti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Išsami darbotvarkė bus išsiųsta užsirašiusiems dalyviams iki rugsėjo 12 dienos.

Maciku_skelbimas-1-2400

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: