LRT televizija pažeidžia rinkimų debatų lygiateisiškumo principą? (video) (15)

Piketas prie LRT | S. Gorodeckio nuotr.

Piketas prie LRT | S. Gorodeckio nuotr.

Rugsėjo 3 d.  Seimo narys, Centro partijos-Tautininkų (CPT) pirmininkas Naglis Puteikis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydamas įpareigoti visuomeninio Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) televiziją laikytis lygiateisiškumo principo rengiant Seimo rinkimų debatus.

„Šiuo metu partijų atstovams išsiųstuose kvietimuose LRT televizija informuoja, kad LRT yra numačiusi organizuoti debatus remdamasi komercinės bendrovės „Norstat“ tyrimu, tuo pažeisdama rinkimų dalyvių lygiateisiškumo principą. LRT partijų atstovus debatams suskirstė pagal trečiosios šalies, komercinės bendrovės „Norstat“ atliktus tyrimus, kurių apimtis ir rezultatas kelia pagrįstų abejonių dėl jų reprezentatyvumo. Tuo tarpu LRT radijas debatus organizuoja laikydamasis lygiateisiškumo principo – partijų atstovai yra suskirstyti pagal VRK organizuotų sąrašų numerių traukimo rezultatus“, – sako CPT pirmininkas.

Naglis Puteikis | Alkas.lt nuotr.

Naglis Puteikis | Alkas.lt nuotr.

VRK rugsėjo 3 d. surengtame posėdyje svarstė šį skundą dėl ir nusprendė, kad LRT televizija jokių pažeidimų nepadarė nes nustatydama Seimo rinkimų debatų dalyvių tvarką naudojosi esą objektyviais kriterijais – bendrovės atliktos apklausos duomenimis.

CPT su šiais VRK paaiškinimais nesutinka ir žada kreiptis į teismą.

„Kaip žinia, LRT yra finansuojama iš valstybės biudžeto, taigi ir visos diskusijų laidos televizijoje yra taip pat finansuojamos iš valstybės biudžeto asignavimų. Todėl LRT Seimo rinkimų televizijos laidoms turi galioti VRK sprendimas „Dėl valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų kandidatų diskusijų per radiją ir televizija tvarkos aprašo patvirtinimo“ kuriame yra nustatyta, kad „diskusijų programų trukmė ir laikas nustatomi ir programos rengiamos taip, kad nebūtų pažeistas kandidatų ir jų sąrašų lygiateisiškumo principas.“ O minėto aprašo 13 dalyje aiškiai nustatyta, kad  „diskusijose dalyvaujančių kandidatų ar kandidatų sąrašų atstovų grupės sudaromos tarpusavio susitarimu, o jeigu jo nėra, – burtais,“ – po VRK pasitarimo sakė N. Puteikis.

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Jam antrino rugsėjo 3 d. VRK posėdyje dalyvavęs CPT atstovas Sakalas Gorodeckis. „Nors LRT teigia,  kad tokį sprendimą dėl partijų, dalyvaujančių rinkimuose, grupavimo priėmė, esą „laikydamasi politinės kampanijos dalyvių lygiateisiškumo principo“, mūsų nuomone, LRT pasirinktas grupavimo metodas nėra lygiateisiškas ir yra labai ginčytinas. Mes tokiam principui nepritariame. Principas grupuoti diskusijų dalyvius pagal reitingus nėra teisingas. Politinės kampanijos dalyviai yra lygiateisiai nepriklausomai nuo jų reitingų. Todėl ketiname šiandienos VRK sprendimą skųsti teismui,“ – sakė S. Gorodeckis.

Rugsėjo 4 d. skundą dėl LRT vykdomos diskriminacinės Seimo rinkimų debatų organizavimo tvarkos VRK taip pat pateikė Seimo rinkimuose dalyvaujanti politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: