Veiklą pradėjo Gynybos naujovių centras (0)

Gynybos naujovių centro vadovas Simonas Aleksandravičius | E. Genio nuotr.

Gynybos naujovių centro vadovas Simonas Aleksandravičius | E. Genio nuotr.

„Gynybos naujovių centras – tai ta dėlionės dalis, kurios iki šiol trūko sistemiškai skatinant gynybos naujoves Lietuvoje. Buvo pavienių sumanymų, konferencijų, renginių, diskusijų šia tema, tačiau vieno, viską apimančio padalinio, galinčio sukviesti visus susidomėjusius dalyvius prie vieno stalo, – ne“, – sako Gynybos naujovių centro vadovas Simonas Aleksandravičius.

Rugsėjo 1-ąją Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje savo veiklą pradėjo Gynybos naujovių centras, pirmasis tokio pobūdžio gebėjimų centras krašto apsaugos sistemoje. Jo pagrindinės funkcijos bus šviesti Lietuvos kariuomenės karius naujovių tema bei nustatyti ir susisteminti naujovių poreikius Lietuvos kariuomenėje. Taip pat naujai įkurtas centras sukurs platformą, kurioje verslas galės pristatyti savo sumanymus gynybos srityje. Tai suteiks galimybę plėtoti ir ugdyti gynybos naujovių ekosistemą Lietuvoje.

Pasak S. Aleksandravičiaus, atsiradus aiškiai naujovių skatinimo ir plėtros struktūrai krašto apsaugos sistemoje, bus galima perduoti verslui, mokslo bendruomenei, kokių naujovių iš tikrųjų reikia Lietuvos kariuomenei, ir atvirkščiai – supažindinti karius su Lietuvos verslo plėtojamomis aukštosiomis technologijomis, nes mūsų verslas tikrai turi ką parodyti.

S. Aleksandravičius pastaruosius kelerius metus dirbo VšĮ „Versli Lietuva“ ir buvo atsakingas už Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių eksporto skatinimą užsienyje, rengė ne vieną renginį, konferenciją, tarptautinį forumą gynybos tema, Lietuvos gynybos įmonių stendą tarptautinėje karybos ir saugumo parodoje „DSEI 2019“ Londone, Jungtinėje Karalystėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: