Palangoje jau 12-tą kartą vyks „Žaliosios europiečių atostogos“ (0)

Palangoje startuoja „Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Palangoje startuoja „Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, Palangoje jau dvyliktus metus iš eilės vyks Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje rengiamos „Žaliosios europiečių atostogos“.

Šiemet renginio dalyviai kartu su socialinio sumanymo „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėju ir pėsčiųjų žygio aplink Lietuvą „Už švarią Lietuvą!“ rengėju Giedriumi Buču, stiliste Agne Gilyte, virtuvės šefu Žanu Luku Demarko (Gian Luca Demarko) ir sveikatingumo motyvatore, programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaite aiškinsis klimato kaitos, aplinkosaugos ir biologinės įvairovės bei Europos žaliąjį kurso klausimus.

Pagrindinėje kurorto aikštėje veiks kūrybiniai užsiėmimai, bus skaitomos paskaitos, o vakare pramogų parke miesto gyventojus ir poilsiautojus džiugins nemokamas Giedrės koncertas.

 Šiemet užklupęs virusas pakoregavo atostogų planus, todėl daugelis keliones į užsienį iškeitė į poilsį Lietuvos pajūryje. O čia yra puiki galimybė pakalbėti apie Europos žaliąjį kursą ir priemones kovai su klimato kaita bei aplinkos apsauga, – sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. – Kiekvieną vasarą su poilsiautojais kalbame šia tema, tačiau kasmet į tai žvelgiame iš skirtingų perspektyvų. Šiemet diskutuosime apie Europos žaliąjį kursą, žiedinės ekonomikos privalumus, tvarų maisto vartojimą bei biologinės įvairovės poveikį kiekvienam iš mūsų.

Šiųmetis renginys pabrėš antrinį daiktų, drabužių naudojimą, atsakingą maisto vartojimą. Šie klausimai, anot A. Pranckevičiaus, itin svarbūs, nes augančios vartojimo apimtys neišvengiamai didina ir aplinkos užterštumo problemą: Didėjantį atliekų kiekį lietuviai laiko didžiausia su aplinka susijusia problema, rodo „Eurobarometro“ duomenys. Vieningai spręsdami atliekų problemą bendruomenėse kiekvienas galėsime prisidėti prie Europos žaliojo kurso tikslo – Europą paversti neutralaus poveikio klimatui žemynu.

„Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

„Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Prisidėti prie aplinkosaugos skatina ir socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas Giedrius Bučas.

„Dažnai žmogus savo pėdsaką žemėje matuoja pasiekimais ir patirtimis, tačiau retas susimąsto, kokį atliekų šleifą kiekvienas iš mūsų palieka, bandydamas iš gyvenimo paimti viską, ką jis duoda. Šiukšlės – mūsų vartojimo pasekmė, todėl svarbu apie tai nuolat kalbėti ir atskleisti perteklinio vartojimo keliamas problemas, jų poveikį planetai bei sveikatai. Sprendimų, kaip sumažinti šiukšlių kiekį, turime patys ieškoti savo įpročiuose: gamindami bei vartodami tvaresnius ir nevienkartinius daiktus tausosime gamtos resursus, „nesukursime“ tiek daug atliekų, dėl to jų ir į aplinką pateks mažiau. Siekdami pabrėžti šią problemą leisimės į žygį aplink šalį ir parodysime žmonėms, kiek prarandame antrinių žaliavų neteisingai jas tvarkydami, kviesime visuomenę, savivaldybes ir verslą galvoti kaip kartu galime keisti šią padėtį“, – pasakoja į darnos žygį aplink šalį „Už švarią Lietuvą!“ besileisiantis G. Bučas.

Centrinėje Palangos aikštėje (Vytauto g. 96A) nuo 15 val. atostogautojai kviečiami dalyvauti įvairiose veiklose:

15 val. – žygio aplink Lietuvą pristatymas ir išlydėtuvės su programėlės #walk15 kūrėja V. Musvydaite ir žygio rengėju G. Buču. Jie kartu su norinčiaisiais leisis į žygi aplink Palangą su #walk15 programėle „Žaliuoju kursu per Palangą 2020“. Tai – simboliškos šių metų renginio partnerių pėsčiųjų žygio „Už švarią Lietuvą!“ išlydėtuvės.

„Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

„Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

16.00 – 17.00 val. stilistė Agnė Gilytė atskleis, kaip prikelti drabužius antram gyvenimui ir iš mažai sukurti daug.

18.00 – 19.00 val. Žanas Lukas Demarko (Gian Luca Demarko) papasakos apie maisto švaistymą bei Italijos ir Lietuvos mitybos suvokimo skirtumus. Garsus virtuvės šefas taip pat atskleis, kaip atsakingai pildyti šiukšlių dėžę, mat dažnai iš jos turinio galima pamaitinti net kelias šeimas.

Šeštadienio popietę poilsiautojai galės patys pasigaminti dėklinių iš plastikinių maišelių. Jiems padės kūrybinių dirbtuvių „Replastico2“ komanda. Pavakare socialinės iniciatyvos „CoolŪkis“ įkūrėjos supažindins su tvariu ir ekologišku gyvenimo būdu, pasidalins praktiniais patarimais, kaip pradėti kompostuoti bei pristatys kompostavimo bute būdus. Centrinėje Palangos aikštėje iki pat vakaro veiks atvira šių dienų aplinkosaugos naujienų paroda fotografijose ir meno kūriniuose „Vertybiu krioklys“ bei „Kūdikio pjūvis“, kurių turinys sukurtas iš atliekų, rastų iniciatyvos „Už švarią Lietuvą!“ rengtų akcijų metu.

„Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

„Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

21 val., pramogų parke „Bumo parkas“ vyks Giedrės „drive-in“ gyvo garso koncertas „Kad žemė nesibaigtų“. Rengėjai ragina pakviesti draugus kartu atvykti automobiliu, laukiami ir atvykstantys dviračiais bei paspirtukais.

„Žaliąsias europiečių atostogas“ inicijuoja ir rengia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Renginio partneriai: žygis pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“, bei Palangos miesto savivaldybė.

Visi renginiai nemokami. Išsami renginio dienotvarkė čia: www.facebook.com/events/338201777568324/.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: