Gedimino kalno irimui stabdyti skirta 50 tūkst. eurų (0)

Gedimino kalnas | LRKM.lt nuotr.

Gedimino kalnas | LRKM.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinis muziejus su UAB „Rekreacine statyba“ pasirašė 50 tūkst. eurų vertės rangos darbų sutartį. Ši sutartis užtikrina muziejui galimybę laiku ir tinkamai reaguoti į ekstremalios padėties pokyčius, jeigu ateityje tokių pasitaikytų.

Jau trejus metus visame Gedimino kalne veikia stebėsenos sistema, leidžianti laiku matyti grunto pokyčius. Iki šių metų vasaros orai Gedimino kalnui buvo palankūs ir nedideli grunto įtrūkimai buvo fiksuojami nebent tik iškritus dideliam kritulių kiekiui. Trumpų, bet gausių liūčių vasara šiemet Gedimino kalnui mažiau palanki.

„Nuo 2018 metų pavasario stebime sąlyginai stabilią Gedimino kalno būklę. Tai lėmė ir veiksmingai veikiančios laikinosios priemonės, ir iki šių metų vyravę kalnui palankūs orai. Rezultatus duoda ir sutvarkyta Gedimino kalno aikštelė, kurioje įrengta hidroizoliacija stabdo perteklinį vandens patekimą į kalno vidų“, – teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus projektų vadovas Vaidas Petrokas.

Vis dėlto, jeigu artėjantis vasaros pabaigos ir rudens laikotarpis bus itin lietingas, rizika sulaukti grunto judesių ar deformacijų šlaituose, gali padidėti. Vertindamas šios vasaros kritulių skaičių, kuris yra didesnis už dvi praėjusias vasaras, muziejus ruošiasi galimoms rizikoms: po įvykusio viešojo pirkimo muziejus su UAB „Rekreacinė statyba“ pasirašė sutartį dėl reagavimo į ekstremaliąją padėtį vykdant rangos darbus, kas leis greitai reaguoti į bet kokius pokyčius ir vykdyti reikiamus darbus. Šios sutarties vertė siekia iki 50 tūkst. eurų, o darbai bus atliekami tik atsiradus tokiam poreikiui.

„Artėjant rudeniui muziejus žada prevenciškai sustiprinti pietvakarinio šlaito viršutinę dalį, kuri iki šiol nebuvo tvirtinta. Tam bus įrengiamas konstrukcinis tinklas, nes tokios priemonės 2017–2018 metais sėkmingai sutvirtino nestabilų šiaurinio, vakarinio ir pietinio šlaitų gruntą“ – teigia V. Petrokas.

I-oji galutinio Gedimino kalno sutvarkymo darbų projekto dalis – rudenį

Pirmoji viso Gedimino kalno sutvarkymo projekto dalis bus parengta jau lapkričio mėnesį. Projektą patvirtinus ir gavus statybos leidimą bus skelbiamos rangos darbų varžytuvės. Tikimasi, jog pagal projekte numatytus sprendimus darbai pietrytinėje kalno dalyje galėtų prasidėti 2021 m. pavasarį. Šie darbai apims šlaito, Aukštutinės pilies liekanų pagrindų bei gynybinės sienos sutvarkymą. Likusių Gedimino kalno šlaitų sutvirtinimo projektas turėtų būti parengtas 2021 metų kovo mėnesį, o darbai prasidėtų tų pačių metų eigoje.

Užbaigus šiuos darbus kalnas bus galutinai sutvarkytas, o esamos rizikos – pašalintos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: