Mažėja neteisėtų miško kirtimo atvejų (3)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Per pirmuosius du šių metų ketvirčius Valstybinės miškų tarnybos ir Valstybinių miškų urėdijos pareigūnai nustatė 70 neteisėtų Per miško kirtimo atvejų, kai buvo iškirsta 870 m3 medienos, – 14 atvejų mažiau negu pernai per tą patį laikotarpį.

Daugiau kaip pusė šių atvejų (44) – valstybiniuose miškuose. Jų metu iškirsta 541 m3 medienos – 99 m3 daugiau negu per tokį pat laikotarpį 2019-aisiais. Privačiuose miškuose nustatyti 26 neteisėti miško kirtimo atvejai, kai iškirsta 329 m3 medienos – 120 m3 mažiau nei per praėjusių metų antrąjį ketvirtį.

Per abu ketvirčius neteisėtais kirtimais valstybiniuose ir privačiuose miškuose padaryta 140,7 tūkst. eurų žalos aplinkai, 5,2 tūkst. eurų žalos – miško valdytojų turtui.

Valstybiniuose miškuose nustatyta 17 pagamintos miško produkcijos grobimo atvejų, kai buvo pagrobta 198 m3 medienos (per 2019 m. tą patį laikotarpį nustatyti 9 atvejai, kai pagrobta 29 m3 medienos).

Už neteisėtus miško kirtimus ir kitus Miškų įstatymo pažeidimus administracine tvarka nubausti 178 asmenys. Jiems skirta 9,3 tūkst. eurų baudų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

3 komentarai

 1. Gediminas Martišius:

  Oho, Valstybinė miškų tarnyba pradėjo geriau dirbti? Antra vertus, jeigu neliks neteisėtų kirtimų, nereikės ir tos tarnybos – nėr vagių, tai ką kontroliuot?Tokia “reformuota” valstybinė urėdija bent jau komercines medžiokles organizuoja, o ką veiks tarnyba? Ai, teisybė, skundus nagrinės, juk lietuviai pavydūs, greiti sukurpti kokią gromatą valdininkams, kad šie darbo turėtų.

 2. Pajūrietis:

  9300 eur : 178 nubaustųjų = 52 eur 24 ct Štai toks vidutinės baudos dydis! Čia baudos ar tik galimai paprasčiausias baudimo imitavimas? Ir ne gėda? O Lietuvos gamtai žala kokia, ir ar tą žalą galima taip paprastai išmatuoti pinigais? Įdomu, kokia žalos nustatymo metodika?

  • Žemyna:

   Medis, kuriam numatyta bent porą šimtų metų gyventi ir savo užduotis bei paslaugas gamtai ir žmogui atlikti, būti net kelių žmonijos kartų gyvenimo liudininku, 56 eurais įkainojamas. ,,Humanoje” koks nors natūralios medžiagos apdaras brangiau kainuoja. Tokią baudą suprasčiau nebent, jei ji darbininkams už tai skirta, kad pakluso nusikalstamam savo darbdavio paliepimui, ir jei jų darbdavys milijonine bauda būtų nubaustas ne tik už gamtai ir žmonėms padarytą žalą, bet ir už jam pavaldžių žmonių vertimą nusikalsti.
   Šiandien radijo laidoje buvo priminta, jog lietuviai ir didžiausias epidemijas gana sėkmingai pergyvendavo, nes joms užėjus į šventąsias girias išeidavo, o ten spygliuočiai savo išskiriamais fitoncidais ir kt. juos nuo užkrečiamų ligų saugojo.

   Kažin, ar įstatymuose šis veiksmas vadinamas NUSIKALTIMU, ar vagyste? Reikalas tas, kad nuo sovietmečio į vagystę gana atlaidžiai žiūrima – mat, ,,moka gyventi”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: