Mirė buvęs ilgametis Nacionalinio M. K.Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis (video) (0)

Osvaldas Daugelis | asmeninė nuotr.

Osvaldas Daugelis | asmeninė nuotr.

Eidamas 65-uosius metus po ligos sekmadienį mirė buvęs ilgametis Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kaune direktorius Osvaldas Daugelis. Apie tai savo socialinių tinklų paskyrose pranešė muziejus. Lietuvių dailės istorikas, muziejininkas O. Daugelis M. K. Čiurlionio dailės muziejui vadovavo nuo 1992-ųjų iki 2019-ųjų. Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį pareiškė užuojautą dėl dailės istoriko ir muziejininko O. Daugelio mirties, pabrėždamas jo vaidmenį pristatant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą pasauliui. Lietuvių dailės istorikas, muziejininkas O. Daugelis M. K. Čiurlionio dailės muziejui vadovavo nuo 1992-ųjų iki 2019-ųjų.

Pastaruoju metu O. Daugelis buvo M. K. Čiurlionio muziejaus muziejininkas.

Pagrindinė O. Daugelio tyrinėjimų sritis buvo XIX ir XX amžių Lietuvos dailės kolekcijų istorija. Dailės istorikas yra paskelbęs straipsnių apie M. K. Čiurlionio kūrybą, Lietuvos kultūros paveldą, užsienio dailę, parengė parodų ekspozicijų, sudarė katalogų, albumų. Jis yra pelnęs valstybinius Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos, Belgijos, Olandijos apdovanojimus.

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl dailės istoriko O. Daugelio mirties

Dėl O. Daugelio mirties užuojautą pareiškęs Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda sakė:

„Tai iškili asmenybė, kurios gyvenimo kelias pasižymėjo nuosekliu užsibrėžto tikslo siekiu. Šviesaus atminimo Osvaldo Daugelio gyvenimo misija reikėtų laikyti nenuilstamą ir nuoseklų siekį M.K. Čiurlionį be jo kūrybą pristatyti pasauliui, o kartu kryptingai ir nuolat užsienyje skleisti žinią apie Lietuvą ir jos dailės bei kultūros lobius“.

Kultūros ministras taip pat pareiškė užuojautą dėl O. Daugelio mirties

Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko užuojautoje rašoma:  „Netekome ryškios asmenybės, erudito, tikro savo srities profesionalo, gyvenimą paskyrusio Lietuvos dailei, jos vertingiausio paveldo išsaugojimui ir sklaidai. Osvaldo Daugelio vardas neatsiejamas nuo Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir šio kūrėjo darbų garsinimo pasaulyje. Už kultūrinių ryšių stiprinimą Osvaldo Daugelis įvertintas valstybiniais ir tarptautiniais apdovanojimais, kurie šiandien byloja, kad tai didelė netektis ne tik mūsų, bet ir kitų šalių kultūros bendruomenėms“.

Seimo Kultūros komitetas pareiškė užuojautą dėl O. Daugelio mirties

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis komiteto ir savo vardu taip pat pareiškė užuojautą dėl O. Daugelio netekties.

Atsisveikinimas su Velioniu  M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaunas) liepos 24 d. 10–21 val.,  liepos 25 d. 10.00–13.00 val.

Šv. Mišios aukojamos liepos 24 d. 18 val. Kauno Arkikatedroje Bazilikoje (Vilniaus, g. 1, Kaunas)

Urna išnešama liepos 25 d. 13.00 val. Laidojamas Kauno Petrašiūnų kapinėse.

Laidotuvių rengėjai prašo Velionį pagerbti vienu baltu gėlės žiedu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: