Prezidentas susitiko su JAV kariuomenės sekretoriumi (6)

Susitikimas Prezidentūroje | prezidentas.lt nuotr.

Susitikimas Prezidentūroje | prezidentas.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų sekretoriumi Rajanu Makarčiu ir aptarė svarbiausius nacionalinio saugumo klausimus bei Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą stiprinant mūsų regiono apginamumą.

Pasak šalies vadovo, Lietuvos prioritetu išlieka tinkamas atsakas į konvencines grėsmes – Rusijos grėsmė nemažėja, vykdomos agresyvios atakos kibernetinėje erdvėje, pratybos, skleidžiama dezinformacija ir istorinio revizionizmo naratyvai.

Prezidentas pabrėžė, kad JAV karinių pajėgų buvimas mūsų regione, investicijos į šalies infrastruktūrą yra strategiškai svarbus ir reikšmingas veiksnys Europos saugumui užtikrinti. JAV buvimas Europoje išlieka esmine taikos žemyne užtikrinimo prielaida. Transatlantinis požiūris visada leido priimti geriausius sprendimus ir daug dešimtmečių buvo taikos garantas, todėl būtina šį ryšį kuo labiau stiprinti. Valstybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva tęs narystę „2 proc. klube“ ir toliau skirs ne mažiau nei 2 procentus bendrojo vidaus produkto gynybos finansavimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. !!!:

  Tikra tiesa tik NATO dėka turime 75 metus taikos…

 2. Pajūrietis:

  „Konvencines“, „naratyvai“… Juk yra atitikmenys! Neteko mokytis lietuvių kalbos?

 3. Partneriavimas su JAV priimtinas tik tiesus, o ne per Lenkiją, kaip jau galima įžvelgti paskutinio meto Lietuvos politikoje.
  Stiprinant strategiškai šalies infrastruktūrą, yra būtina 250 km/val greičio “Rail Baltica” vėžę nuo Panevėžio iššakoti, vedant ją Balstogės kryptimi per Vilnių, Druskininkus, Kapčiamiestį. Tai atitiktų Lietuvos padėties strateginį ypatumą, valstybinius, ekonominius interesus.
  Dėl Rusijos istorinio revizionizmo, tai Lietuvai tokiu atveju politikoje derėtų imtis Birželio 23-osios sukilimo atkurto ir pasauliui paskelbto Lietuvos Nepiklausomybės atkūrimo de jure ir de fakto kortos.
  Įsigalintis kalbėjimas bendrais ir dar tarptautiniais žodžiais – tampa nieko nepasakymu…

 4. Žemyna:

  Kautynių dėl milijardų fone – Maldeikienės žinutė Nausėdai: Lietuvai nereikia šitų pinigų
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/kautyniu-del-milijardu-fone-maldeikienes-zinute-nausedai-lietuvai-nereikia-situ-pinigu.d?id=84791195

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: