Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai susitiko su Lenkijos Seimo Gynybos komiteto narių delegacija, kuriai vadovauja komiteto pirmininkas Michalas Jachas (Michal Jach). Susitikimo metu buvo aptarta saugumo situacijai regione, karinis bendradarbiavimas, energetinio saugumo projektai, kiti šalims, regionui ir Europai aktualūs klausimai. Taip pat skirtas didelis dėmesys karinės žvalgybos ir oro gynybos klausimams.
NSGK pirmininko Vytauto Bako teigimu, susitikimas dar labiau sustiprins tarpparlamentinį šalių bendradarbiavimą: „Aptarėme daugybę abiems šalims svarbių aspektų. Tokie susitikimai padeda stiprinti tarpparlamentinį bendradarbiavimą, o šių dienų kontekste tai – labai svarbu“.
V. Bakas taip pat pabrėžė, jog Lietuva ir Lenkija saugumo srityje susiduria su panašiomis grėsmėmis ir iššūkiais: „Lenkija yra viena svarbiausių mūsų strateginių partnerių. Tiek mūsų, tiek Lenkijos grėsmės saugumo srityje praktiškai sutampa, todėl mes turime bendradarbiauti, koordinuoti veiksmus“, – sakė V. Bakas.
Kalbant apie regiono situaciją buvo paliestas ir Ukrainos klausimas. V. Bakas bendraudamas su Lenkijos atstovais pabrėžė, jog reikia stiprinti strateginę ir politinę paramą Ukrainai.
„Ukrainos pavyzdys puikiai atspindi įtemptą situaciją. Europoje šiuo metu išgyvename bene didžiausią saugumo krizę nuo šaltojo karo pabaigos. Tokią padėtį turime vertinti labai rimtai, telkti naujus NATO pajėgumus, stiprinti oro erdvę“, – sakė V. Bakas.
NSGK organizuojamo Lenkijos parlamento vizito metu, svečių delegacija taip pat susitiks su Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komiteto nariais, Krašto apsaugos bei Užsienio reikalų ministerijos atstovais. Be to, kaimyninės šalies atstovai lankysis Genocido aukų muziejuje, Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre.
Vėl painiojama žioplinėjanti Lietuva, kad gintų Lenkijos komunistų su Stalinu iš užkriautų žemių sukurptą Lenkiją, kuri be jokios gėdos prisiskyrė ir tarpukriu okupuotas Lietuvos Suvalkų ir Augustavo teritorijas. Taigi nieko nepasimokyta iš 19 amžių sukilimų, kai faktiškai Lietuva (LDK) per tuos sukilimus patirdama didesnis nuostolius negu pati Lenkija, iš esmės gynė Lenkijos karalystę. Dabar Lietuva, matydama Liublino unijinį dėjimąsi su Lenkija, nagus kramto dėl to, kad balsavo už valstiečius. Kada išplauksime iš tų nuo Jogailos laikų tebesitęsiančių lenkinizmo ūkanų lietuvio sąmonėje…
Geriau pasigėrėk, tamsta, kaip partijos ieško takų į Georgijaus juostelės kavalieriaus širdį, kaip į draugus jam peršasi, kaip laukia jo maloningo gesto.
nieko gero ir ten ,bet eiti obuoliaut su lenkais yra tiesiog beprotystė dabartiniame politiniame kontekste.Tai tikrai jokie mūsų “sąjungininkai” ,kurie drįsta reikalaut pokyčių mūsų abėcėlėje.Mūsų potencialiais sąjungininkais akivaizdžiai yra Ukraina,Baltarusija ir ,suprantama Latvija,Estija.O iš lenkų tradiciškai anksčiau/vėliau sulauksim tik klastos.