Nacionalinis susivienijimas dalyvaus Seimo rinkimuose (5)

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją | NS nuotr.

NS nuotr.

Nacionalinis susivienijimas dalyvaus 2020 metų Seimo rinkimuose. Partija pateikė dokumentus ir liepos 13 dieną Vyriausiosios rinkimų komisijos buvo oficialiai užregistruota kaip rinkimų kampanijos dalyvė.

Rinkimuose pasiūlysime tautai esminę alternatyvą – galimybę pagaliau susigrąžinti valstybę į savo rankas ir patiems save valdyti. Savanoriškas suverenių galių atsisakymas arba vengimas jomis naudotis taip, kaip tai daro Višegrado ir kitos savo nacionalinius interesus tvirtai ginančios ES šalys, jau įgijo tokį mastą, kad tampa Lietuvos išlikimo klausimu. Prarasta valstybingumo pajauta ir nesugebėjimas apsispręsti, kas esame ir kuo norime būti – suverenia valstybe ar aklai Briuselio direktyvas vykdančia ES provincija, yra gelminė Lietuvą kamuojančių ir išnykimo link stumiančių ekonominių, socialinių, politinių ir net saugumo problemų priežastis.

Vis labiau fasadinis valstybingumo pobūdis lemia, kad bet kokio – istorinio, ekonominio, socialinio, teisminio teisingumo matu yra ne bendrasis šalies piliečių gėris, bet visuomenei savo valią primetančių galingų ir įtakingų grupių siauri interesai. Ne vienerius metus nesiekdami valdžios dirbome parengiamąjį ugdomąjį darbą, kad kuo daugiau piliečių nusiimtų rožinius propagandos uždėtus akinius ir suprastų tikrąją Lietuvos padėtį.  Dabar atėjo laikas dalyvauti rinkimuose, nes kito būdo įgyvendinti mūsų puoselėjamą kitokios Lietuvos – orios, teisingos, laiduojančios gerovę ne tik išrinktiesiems, bet visiems sąžiningai savo šaliai dirbantiems piliečiams – paprasčiausiai nėra. Mes sakome: atėjo laikas esminiams pokyčiams ir tikimės būti išgirsti“,  – sprendimą komentuoja partijos pirmininkas Vytautas Radžvilas. 

Kaip atkreipia dėmesį Nacionalinio susivienijimo pirmininko pavaduotojas Vytautas Sinica, partija vienija daugybę patriotiškų pažiūrų žmonių, kurių absoliuti dauguma niekada nepriklausė jokioms kitoms partijoms ir kurie apima visas socialines, išsilavinimo ir amžius grupes nuo moksleivių ir verslininkų iki partizanų ir kitų rezistentų. 

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas buvo formaliai įsteigta tik šį balandį, tačiau tęsia daugiau nei dešimtmetį vykdomos pilietinės veiklos tradiciją. Partijos branduolį sudaro judėjimuose Kitas pasirinkimas, Tautos forumas, jaunimo sambūryje „Pro Patria“ veikiantys asmenys. 2019 metais šio judėjimo lyderis VU profesorius Vytautas Radžvilas su komitetu dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose ir juose gavo apie 42 tūkstančius (3,3 proc) balsų. Šiuo metu aktyviai steigiami partijos skyriai ir telkiami aktyvistai visoje Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Kalbama apie suverenumo susigrąžinimą, o simbolis pasikabinamas kaip ir į LDK Vytį panašus, o LDK, kaip žinoma, buvo Lenkijos karalystės – kito suvereno – provincija, t.y. Vytis nebuvo visiško suvereno teisės subjekto simbolis. Tad jau čia matyti, kad kalbama viena, o praktiškai veikiama kita. O ką jau kalbėti, kas bus atsidūrus Seime. Žodžiu, – vargo vakarienė …

  • Prieš menkindamas Vyti kaip simbolį – pasiskaitykite knygas. Niekam dar nepakenkė apsiskaitymas.

   • Vyčio kaip simbolio manau nemenkinu tik statau jį į jam deramą – lietuvybės istorijoje vietą. Šaltiniai, knygos rodytų, kad, kai Vytis tapo LDK simboliu, ši suvereno teisės subjektu nebebuvo. Lietuva savo kaip suvereno teisę neterminuotai Krėvos unijos aktu buvo perleidusi Lenkijos karalystei. Iš to aišku, kad Vytis buvo tik LDK kaip Lenkijos karalystei priklausančios provincijos simbolis.
    Vasario 16-osios aktu Lietuva nuo šio Lenkijos karalystės valstybiškumo tapo atskirta, taigi yra atskirtas ir nuo Lenkijos valstybiškų laikų LDK simbolio Vyčio. Tad jau vien dėl to jis į suvereno simbolius Nepriklausomai Lietuvos valstybei nepritinka, teisiškai nepriimtinas.
    O dėl apsiskaitymo tai per didelis jis nėra gerai… Gi T. Baranausko logika ir išvedžiojimai Lietuvos, lietuvybės istorijos klausimais kiek beskaitytum neįtikina.

 2. Pajūrietis:

  Krikščioniško fundamentalizmo slogus dvelksmas (žr. susivienijimo portalą), neaiškios sąsajos su krikdemais ir valstiečiais (žr., kas kam dirbo ir dirba dabar), „absoliuti dauguma niekada nepriklausė jokioms kitoms partijoms“ – ?, ir, mano nuomone, ypač ryški intelektualumo stoka. „Rinkimuose pasiūlysime tautai esminę alternatyvą – galimybę pagaliau susigrąžinti valstybę į savo rankas ir patiems save valdyti.“ – kiekvienas, gerai žinantis (o ne susipažinęs iš lankstinukų) ES teisę ir praktiškai dirbęs su ja, pasakytų, kad tai galimai reiškia ne ką kitą, kaip tik išstojimo iš ES kelią. Tą patvirtina šūktelėjimas „kuo norime būti – suverenia valstybe ar aklai Briuselio direktyvas vykdančia ES provincija“. Kokiai užsienio valstybei toks projektas širdį maloniai paglostytų?

 3. Arvydas Damijonaitis:

  Kryptis. Dėl nevaldomos emigracijos Lietuvoje kryptingai, Kremliaus gangsteriu palaikoma kuriasi skaitlinga penkta kolona ,kuri labai greitai integruos Lietuva į degradavusios Rusijos įtakos zoną. Emigracija įrodo, kad Lietuva neturi tautinio stuburo – nėra stiprios lietuvių nacijos.
  Pavyzdžiui,kolūkiniai žemgrobiai karbauskiai sėdi Seime Tai yra Kremliaus galvažudžių pergalė, plaunant prasigėrusiai “liaudžiai” smegenis. Prasigėrusi emigrantų lietuvių tauta – atsibusk!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: