Dėl Lukiškių aikštės pavertimo pliažu reikalaujama R. Šimašiaus atsistatydinimo (28)

Remigijus Šimašius | asmeninė nuotr.

Remigijus Šimašius | asmeninė nuotr.

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo ir Generalinės prokuratūros tyrimo, kuriuo būtų įvertinta, ar Vilniaus mero sprendimu valstybinę Lukiškių aikštę paversti pliažu nebuvo pažeistas viešasis interesas ir viršyti mero įgaliojimai. Partijos teigimu, R. Šimašiaus pliažas Lukiškių aikštėje subtiliai atkartoja Vakarų šalyje siautėjančių ir paminklus griaunančių komunistų veiksmus, o pamatinis to siekis yra trinti iš viešosios erdvės bet kokius valstybingumo, istorinės atminties ir valstybinės sąmonės ženklus.

„R. Šimašiaus sprendimas kurti pliažą pagrindinėje valstybinėje aikštėje, kuri aukščiausiu lygiu skirta Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui įamžinti, yra tobulas mūsų svarbiausių erdvių išvalstybinimo ir subuitinimo pavyzdys. Visai kaip ir šiuo metu Vakaruose siautėjančios ANTIFA ir kitų komunistinių grupuočių veiksmuose, mero sprendimu siekiama paslėpti bet kokias mūsų valstybės kūrimo ir laisvės kovų atminties apraiškas, padėti visiems kuo greičiau užmiršti istoriją, kartu su ja tautinės valstybės pajautą ir tapatumą. Dažnai net nesąmoningai vykdomas pokariu neomarksistų, ypač H. Marcuse, suformuluotas ir per universitetus išpopuliarintas planas nutraukti tautinių valstybių gyvavimą. Ne atsitiktinumas, kad Vakaruose socialistai, o Lietuvoje tariami liberalai, visi savaip sukilo į kovą prieš savo valstybių tėvus-kūrėjus, iškiliausias asmenybes ir laisvės kovotojus. „Pasaulį naują pastatysim“ ideologija reikalauja, kad kuriant jų išsvajotą „pasaulį be tautų ir sienų“ ankstesnio valstybingumo neliktų nė ženklo. Vienintelis skirtumas tas, kad Vakarų šalyse šiandien jau drįstama tą daryti brutaliai, o Lietuvoje kol kas elgiamasi atsargiai, statomi tai kalnelis, tai čiuožykla, tai pliažas – bet kas, kad tik padėtų pamiršti politinę istorinę aikštės reikšmę ir pasinerti buitinėje kasdienybėje“, – situaciją komentavo Nacionalinio susivienijimo pirmininkas profesorius Vytautas Radžvilas.

Nacionalinis susivienijimas atkreipia dėmesį, kad pliažo atidarymui Lukiškių aikštėje pasirinkta simbolinė data – Birželio sukilimo metinės. Tiek meras, tiek jį palaikanti visuomenės dalis ne kartą išreiškė priešiškumą Birželio sukilimo organizatoriams, smerkė jų tariamą antisemitizmą ir vaidmenį Holokauste, o pats meras galiausiai iniciavo ir šio sukilimo organizatoriaus pulk. Kazio Škirpos bei žuvusio už Lietuvos laisvę Sukilimo dalyvio Jono Noreikos atminimo ženklų pašalinimą iš Vilniaus viešųjų erdvių. Dar anksčiau Vilniaus meras padarė viską, kad Lukiškių aikštėje nebūtų statomas Vyčio monumentas, kurį tiek apklausose, tiek savivaldybės balsavime palaikė visuomenė. Partijos teigimu, tai rodo nuoseklias mero pastangas trinti laisvės kovotojų atminimą, o per jį ir valstybinę sąmonę visuomenėje.

Kaip viešai pasakė pati R. Šimašiaus patarėja ir Laisvės partijos kandidatė Ieva Pakarklytė, „Lukiškių aikštės vienas iš rekonstrukcijos tikslų ir buvo nuimti tą sunkų politinį krūvį. Kad tai taptų miestiečių susibūrimo, bendravimo ir laisvalaikio vieta“. Tačiau visų Vakarų Europos sostinių aikštės liudija, kad valstybingumas ir politiškumas viešose erdvėse puikiausiai dera su jų gyvybingumu, piliečių būrimusi ir bendravimu šiose erdvėse. Aikščių ir kitų erdvių išpolitinimo tikslas tad visai kitas – piliečių istorinės ir valstybinės sąmonės naikinimas, bukinant žmones kuo buitiškesne aplinka be nuorodų į valstybės praeitį, bendrą ateitį ir valstybę apskritai.

Partija atkreipia dėmesį, kad dirva tokiems antivalstybiniams pokyčiams ir jų palaikymui visuomenėje ilgą laiką buvo ruošiama šalies žiniasklaidoje, mokyklose ir universitetuose. Atsakomybė už tai, kad dalis visuomenės šiandien priima ir net nori sostinės išpolitinimo ir valstybingumo šaknų nutraukimo, tenka kosmopolitinio viduriniojo ir universitetinio ugdymo sistemos kūrėjams. Skubiai pareikalavus Vilniaus mero politinės atsakomybės, ilgesnėje perspektyvoje būtina užtikrinti, kad Lukiškių aikštėje iškiltų visuomenės palaikymą turintis Vyčio monumentas, o švietimo sistema vėl ugdytų Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos patriotus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

28 komentarai

 1. Stebėtojas:

  Vietinės reikšmės poetas: “Čia Lietuva. Šimašiais čia jau lyja…”

 2. Romas:

  Teisingas NS (nacionalinio susivienijimo) žingsnis.
  Šimašiaus nublūdinimais galima pasinaudoti dar daugiau – galima (viešinti) tikros demokratijos idėją. Prie kurios piliečiai turėtų teisę ne tik į valdžią rinkti, bet ir į ATSTATYDINTI…

 3. Juokas iš tokių praeito amžiaus pradžios tipo rašymų… – Šimašiaus atsakymas Radžvilui būtų maždaug toks: Mano teisė valdyti, o jūsų rašyti, taigi jūs rašykite, o aš valdysiu… Kuo daugiau garsinsite, tuo labiau mane rinks. Ačiū…

 4. Vytautas:

  Šimašius už savo pliažinę užgaidą turi asmeniškai sumokėti Vilniaus savivaldybei.

  • Žemyna:

   VISAS išlaidas kompensuoti – ir kiek dabar išleido, ir kiek kainuos priežiūra, ir kiek vėliau pliažo panaikinimas, ir sugadintos aikštės dangos pakeitimas.
   Kažkur feisbuke susibūrė grupė žmonių, fotografuojančių viešuosius Vilniaus tualetus (pavadino juos Vilniaus G tašku). Vadina tai tikruoju Vilniaus veidu, kuriuo pasirūpinti jau antrą kadenciją meras neturi noro. – Jei ,,paplūdimiui” per 100 tūkst. rado, tada tai ne pinigų, bet noro stoka!
   Viena iš motinų papriekaištavo, kad vaikams vasaros stovyklos šalia Vilniaus gamtoje įrengti ,,negali”, o štai smėliui ištaškyti pinigus gali. Kažkas paskaičiavo smėlio m3 kainą, teigia, jog ji pasakiška. O kur dar 10 kartų brangiau už rinkos kainą sumokėti pinigai už plaučių ventiliacijos aparatus, kurių taip ir negavo? Ar tai tik ne pinigų plovimas, prisidengus korona ir pastangomis linksminti vilniečius?
   Kažin, ar aplink aikštę esančios įstaigos, įmonės ir gyventojai nepatirs žalos dėl to, kad vėjas neš jiems pro orlaides ir langus dulkes ir smėlį?
   Ar nesusiburs tie, kas tame smėlyje nagų grybelį, smėlyje apsigyvenusių kirmėlyčių (po 4-kojų paliktų kakučių), ar kitą bjaurastį pasigaus, kolektyviniam ieškiniui asmeniškai ponui merui?

 5. Kostas:

  Neturetume i Lukiskiu aikstes – Lietuvos istorines vietos isniekinima atsainiai ziureti. Butina siandiena sustabdyti sio komunistelio Šimašiaus veiksmus, nukreiptus pries lietuviu tauta, pries tautos istorija, pries lietuvybe. Reikalaukime legalaus sito mankurto atsistatydinimo. Tai ne Vilniaus seimininkas, tai Lietuvos sostines, jos istorijos isniekintojas.

   • Garbės žinija:

    Net ne komunistine, bet visai bolsevikine,tiesiog fasistiskai armonaitiskamaniera veikia Vilniuje SOVIETAS (sovietiniu otprysku palikuones “uzvaduotoje laisveje”, visailyg stalinines saules sviesa Lietuva nusvieciant – Cia tikpirmas ju Pliazas,
    ruoskimes, tuoj del tokios Austejos is TS’KP asmeniniu verslu imperines veiklos,
    vyrelio atseit islaikymui, ir visa TS’KP pagal armonaitiskai simasisko liberelbolsevizmo meliodijas s o k s),
    tai gi – dziaugtis ir “pliusintis” del zioplu ir bailiau nei bailiu konservatoriu (Austejos su Gabrielium asmeninio gerbuvio vien delei)ar verta; tuo ir |pliazine Armonaite” naudojasi bei naudosis, nenustebkim jei siulyma “bobu pliazo” del reitingo vietai (ne WC o seime) ji pirmojiir atvertu, save parodytu, visokias povilionienes vaivorykstingai maliavotas ant aikstes suguldytu. Pliazas ar…
    (Palata Nr.6 mums)?

 6. Iš Lenkijos:

  Pagarba NS partijai,ypač V.Radžvilai, už išreikštas prasmingas ir teisingas mintis dėl valstybinės reikšmės Lukiškių aikštės suterliojimo ir raginimo atstatydinti merą Šimašių.Pabrėžtina ir tai,kad apgailėtinus politinius Vilniaus mero veiksmus patylomis ir viešai remia lietuviškoji nomenklatūrinė liberalmarksistinė dičkė žiniasklaida.Įdomu,kokius politinius ir teisinius atoveiksmius priims pagrindinės Lietuvos valdžios institucijos su J.E.Prezidentu priešaky.

 7. Pagal Konstituciją Vilnius yra valstybės sostinė, taigi į Vilniaus atrodymo reikalus teises turi visi valstybės gyventojai. Iš merų Šimašius pasitrauktų nebent tuo atveju, jeigu Vilnių su protestu užplūstų apie 100 tūkst. iš visos Lietuvos, kitaip nieko nebus. O tai turi prasmės, nes kadencijos pabaiga dar už kelių metų.

 8. Gabrielė:

  Dviračių takai miegamuose rajonuose, o senamiestyje net linijos nenubrėžtos, Pylimo gatve eini lyg kulkom švilpiant: žingsnį užsigalvojęs žengsi į šoną ir būsi nublokštas bepročio dviratininko, trinkelių vajus, apgailėtini, apleisti gėlynai, žolė net centre iki kelių, reprezentacinėj aikštėj pliažas …gal Vytį pakeis vėliava, nurodančia jūros bangavimą. Ten kur kartuvės stovėjo – vaikų žaidimo aikštelė. Apie Lietuvos istoriją, atmintinų vietų įamžinimą sprendžia iš savo asmeninio suvokimo /deja, labai siauro/ ir už visą Lietuvą. Taip, Vilniuj su merais visai prastai. Ko norėti? Čia dideli pinigai, tai tokie kurmiai ir sulenda, moka tik pinigus skaičiuoti.

 9. Stebėtojas:

  Vieno mano pažįstamo pasiūlymas Šimašiui: buv. Lukiškių kalėjime įrengti viešnamį, o Lukiškių aikštėje – “Bobų pliažą” (kaip Palangoje) ir iš norinčių pažiūrėti nuogų bobų imti mokestį. Tai papilnėtų sostinės biudžetas! 🤗

 10. Arūnas:

  Šimašius neatstatydinamas, nes turi “stogą”, jis buvo neliečiamas ir neatstatydintas tada, kai paskutinis iš valdžios atstovų matė ir akimis palydėjo Ūsą į mirtį, nes prieš tai Ūsas buvo žadėjęs atskleisti visas kortas apie pedofiliją

 11. Žmogus:

  Pritariu ir kuo greičiau

 12. Romas:

  Prie dabartinės “demokratijos”, net hibridinio karo nebereikia, užtenka nupirkti vieną liberalą… Ir jis, nei kieno nekliudomas, griauna valstybės pamatus. Tokią versiją turėtų patikrinti Lietuvos saugumas.

 13. Žemyna:

  Sudomino pono Š. atostogos. Tik ką buvo toks energingas stachanovietis, kad už visą miesto tarybą pats vienas sprendė, o šiandien išaiškėjo, kad jis atostogauja. Tai kaip ten pagal popierius – nuo kada jis atostogauja?
  Beje, ar visa virtinė šio pono poelgių LT Nepriklausomybės ir kovų už ją tema dar neįgijo recidyvistinių kvapą?

 14. Merui R. Šimašiui Baudžiamą bylą reikia iškelt už politinį chuliganizmą, net nepasitarus nei su visuomene-bendruomene nei su tarybos nariais ir nuo vicemero tą “projektą” nuslėpus. Be to pliažas be gero vandens telkinio net kenksmingas sveikatai. Tas pasityčiojimas iš Tautos išdygo su Birželio sukilimo ignoravimu ir “победобесие” prie Kremliaus pravesta, kai už II-o pasaulinio karo sukėlimą kalta tik Stalino imperija. Apie tai detaliai su nuotraukomis paaiškinu ČIA – http://kazlusporto.puslapiai.lt/istorija/2-as-pasaul-kar/index.htm

 15. ŽEMAITIS:

  Pritariu, kad Vilniaus meras pasielgė neteisingai Lukiškių aikštėje įrangdamas pliažą. Jį (kad ir nudistų – ko Lietuvai labia stinga) galima įrengti ir prie Baltojo tilto – ten tam tikrai visiais požiūriais geresnė vieta.

  Tačiau nemanau, kad R. Šimašių reiktų atstatydinti, tad V. Radžvilas ir Nacionalinis susivienijimas gerokai persistengė. Vilniaus merą rinko DAUGUMA VILNIEČIŲ. Ir mes norime, kad jis ir toliau vadovautų Vilniuj. Aišku, niekas nedraudžia reikalauti, tačiau nemanau, kad sulauksite daugumos vilniečių palaikymo. Dabartinis Vilniaus meras daugmaž atitinka mūsų poreikius. Geresnės alternatyvos bent jau kol kas jam nematome. Ir jei dabar vyktų Vilniaus mero rinkimai – taip pat balsuotume tik už R. Šimašių.
  P.s., aš nesu Laisvės partijos rėmėjas, man labiau bent jau kol kas imponuoja Liberalų sąjūdis. Tačiau pastarasis Vilniuje, deja, “išsikvėpė”. Tad Vilniaus mero pozicijoje lieka vienintelis tinkamas varaintas – R. Šimašius.

 16. Žemyna:

  Vieno mero niekas sutvarkyti negali?
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/vakaro_ziniu_redakcijos_skiltis/vieno_mero_niekas_sutvarkyti_negali/

 17. Arvydas:

  Svarbu žinoti: Kada bus nacionalizuoti kolūkio pirmininko Karbauskio šeimos susišluoti iš varguolių (beveik už dyką,ar už butelį) dešimtys tūkstančių ha dirbamos žemės plotai? Tokio mąsto afera turėtų būti svarstoma aukščiausiu lygiu,teisme,nes padaryta akivaizdi žala Lietuvai. Ne veltui,dalis R.Karbauskio nekilnojamo turto,kartu su šeima,yra laikomi Ispanijoje.Bijo mafijos,kuri gali pareikalauti grąžinti skolas už pridengtą antilietuvišką veiklą? Būtinas griežtas verdiktas nacionalizuoti žemgrobio R.Karbauskio dirbamos žemės plotus. Nacionalizavus Karbauskio žemės plotus, galima išnuomoti už simbolinę kainą jaunoms šeimoms pvz. po 10 ha,kas padėtų pakelti gimstamumą ir kitus demografinius rodyklius. Tik absoliūčiai dezinformuoti ir demoralizuoti arba angažuoti mūsų piliečiai balsuoja už kolūkinį žemgrobį R.Karbauskį, kurio šeima gyvena kitoje šalyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: