Konservatoriai prašo atlikti pandemijos metu vykdomų viešųjų pirkimų vertinimą (0)

Agnė Bilotaitė | wipipedija.com foto

Agnė Bilotaitė | wipipedija.com foto

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija dėl išryškėjusių neigiamų tendencijų viešųjų pirkimų srityje pandemijos laikotarpiu kreipiasi į  Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydama atlikti principingą pandemijos metu vykdomų viešųjų pirkimų vertinimą, ypač griežtą dėmesį skiriant atvejams, kai pasirenkamas neskelbiamų derybų būdas, nors akivaizdu, kad pirkimai privalėtų būti rengiami įprasta tvarka.

Taip pat TS-LKD frakcija kreipiasi į Vyriausybę su prašymu pateikti informaciją, kokie viešieji pirkimai ir kokiu pagrindu vis dar vykdomi neskelbiamų derybų būdu ir ypatingos skubos tvarka.

Sprendimas priimtas po frakcijos susitikimo su l.e.p. Viešųjų pirkimų tarnybos direktore Jovita Petkuviene.

„Pandemijos pradžioje Seimas priėmė Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kurios leido skubos tvarka vykdyti pirkimus neskelbiamų derybų būdu. Toks pirkimo būdas įprastomis aplinkybėmis yra griežtai reglamentuotas, tačiau asmens apsaugos priemonių, reagentų tyrimams reikėjo čia ir dabar, tad tvarka buvo supaprastinta. Akivaizdu, kad situacija dabar jau yra pasikeitusi – nėra aplinkybių, kodėl turėtų būti piktnaudžiaujama ypatinga skuba, tačiau girdime, kad pirkimai tokiu būdu vyksta ir toliau“, – sakė TS-LKD frakcijos Seime seniūno pavaduotoja, Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė.

Pasak A. Bilotaitės,  valstybė jau apsirūpino būtiniausiomis priemonėmis apsisaugoti nuo infekcijos, todėl aukoti skaidrumą galimai švaistant biudžeto lėšas, sau leisti nebegalime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: