Nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos ragina atleisti aplinkos ministrą (6)

Žymantas Morkvėnas | Alkas.lt nuotr.

Žymantas Morkvėnas | Alkas.lt nuotr.

Atsiliepdama į tai, kad aplinkos ministras Kęstutis Mažeika priėmė su visuomene nederintas medžioklės taisyklių pataisas, įteisinusias medžioklę lankais, o po to viešai melavo, kad toks derinimas vyko, nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos kreipėsi į Ministrą Pirmininką ir Prezidentą ragindamos ministrą atleisti.

„Tai – jau ne pirmas kartas, kai K. Mažeika veikia prieš aplinkosaugos interesus, ne primas kartas, kai jis viešai meluoja. Ministras pamynė demokratinės valstybės principus, nusižengė politinei etikai, pažemino aplinkos ministerijos vardą ir turi už tai sulaukti griežto atpildo – kviečiame aukščiausius šalies vadovus principingai tai įvertinti ir atleisti jį iš užimamų pareigų. Svarbu pastebėti, kad šį raginimą per ypač trumpą laiką pasirašė praktiškai visos aplinkosauginės nevyriausybinės organizacijos.“– sakė nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Pasipiktinimo banga gamtininkų tarpe kilo penktadienį, kai buvo priimti medžioklės taisyklių pakeitimai, kuriuose atsirado su visuomene nederintas punktas dėl medžioklės lankais įteisinimo. Medžioklei lankais anksčiau priešinosi visuomenė – peticija prieš tokią medžioklę sulaukė 60 tūkstančių parašų, šioms įstatymo pataisoms nepritarė Seimas. Atnaujintose taisyklėse taip pat įteisintas prožektorių naudojimas medžioklėje, žvėrių pjudymas šunimis, leidimas medžioti visus žuvlesius paukščius žuvininkystės tvenkiniuose prieš ką taip pat ne kartą pasisakė nevyriausybinės organizacijos.

Kreipimąsi atleisti aplinkos ministrą pasirašė bemaž visos šalyje veikiančios aplinkosauginės organizacijos ir judėjimai – Baltijos aplinkos forumas, Lietuvos ornitologų draugija, Aplinkosaugos koalicija, visuomeninis judėjimas „Aš prieš medžioklę“, VšĮ Gamtos paveldo fondas, Lietuvos arboristikos centras, Darnaus vystymosi centras, susivienijimas Žali.lt, Studentų gamtininkų mokslinė draugija, Lietuvos dirvožemininkų draugija prie LMA ŽŪMMS, VŠĮ „Rūpi“, socialinė iniciatyva „Kūrybos kampas 360°“, Lietuvos gamtos fondas, asociacija „Gyvas miškas“, VšĮ „Tušti narvai“, Fridays for Future Lietuva.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. ŽEMAITIS:

  Pritariu! Tokius ministrus ir jų vicemiinistrus LAUK iš užimamų pareigų! Bet jūs tik pažvelkite į sąrašą – visokie “žalieji”. Gėda turėtų būti toms organizacijoms bei įstaigoms, kurių nariais/darbuotojais yra medžiotojai!
  Modernioje šalyje medžioklė iš viso turi būti draudžiama. O žvėrių popiuliacija reguliuojama juos sterilizuojant ir vėl paleidžiant į laisvę.
  Aš ne žaliasis, bet tai puikiai suprantu. Tad kaip čia su tais “žaliaisiais gamtininkais”?

  • Na, kam taip žiauriai?:

   Juk žmogus sakė, kad jis TIK pasirašė, kad nei posėdyje dalyvavo, nei žino, ką jie ten nutarė ir apskritai apie ką kalbėjo. Tai kuo jis čia dėtas.
   Be to, juk jam gal niekas nė nesakė, kad negalima pasirašyti po tekstu, kurio net neperskaitei! Niekas net neklausė, ar jis apskritai skaityti moka. Gal tik parodė, kur pasirašyti po tuo, ką tau paduos.
   Tai gal iš pradžių viską išsiaiškinkime – draugiškai, taktiškai, atsargiai. O tada jau išeitis siūlysime. Juk dar sočiai laiko iki rinkimų – galime aiškintis ir aiškintis, rengti komisijas. O jis tuo tarpu prižiūrės, kad Punios šilas, kiti rezervatai būtų iškirsti, kaip kad suplanuota – irgi, ko gero, kažkokios patariamosios tarybos, ir jam nedalyvaujant. Juk aplink tiek interesų – žmogus nė negali persiplėšti, visur būti vienu metu, viską žinoti ir perskaityti viską, po kuo pasirašyti liepia.

   • ŽEMAITIS:

    Taip, tegul toliau vykdo valstiečių-žaliųjų politiką 🙂 … Tikrai “žaliąją” politiką, kurios tikslas – sunaikinti mūsų gamtą ir kuo brutaliau žudyti gyvūnus…

    • Draudžiama trukdyti medžioti!:

     K.Mažeika atšaukė leidimą medžioti lankais ir durklais, bet leido dažniau naudoti prožektorius, o stirnas ir danielius medžioti neribotai
     – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/ne-tik-lankai-k-mazeika-iteisino-medziokle-durklais-leido-placiau-naudoti-prozektorius-o-stirnas-ir-danielius-medzioti-neribotai-56-1316920?copied

     „Meniu” išplėtė. O nuo šiol nedrįsite trukdyti medžioti. Gal ir kieno nors pamiškės troba pasirodys trukdanti? Nereikalingas liudininkas?

 2. tai va:

  o gal reiktų Žmones sterilizuot ir paleist į gamtą, tai būtų tikrai Žalioji politika.

  • ŽEMAITIS:

   Manęs nelabai domina ta “žalioji politika”. Ypač – perdėti kliedesiai dėl klimato kaitos ir švedų Gretutės sureikšminimas.
   Tačiau medžioklė turi būti uždrausta! Ir tai ne iš kokio nors “žalumo”, o iš elementarus humanizmo (esu laisvasis (t.y., nepriklausomas) liberalas. Tad ši vertybė (žmogaus ir gyvūnų teisės) man kertinė).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: