Išplitus virusui ir patvirtinus mirties atvejį, sprendžiama, ką daryti su „Klaipėdos hospisu“ (0)

Greitoji pagalba | lsveikata.lt nuotr.

Greitoji pagalba | lsveikata.lt nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad, nustačius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimą Klaipėdoje įsikūrusiuose privačiuose slaugos namuose „Klaipėdos hospisas“, imtasi visų veiksmų šiai padėčiai suvaldyti. Tariantis su specialistais, ieškoma būtų užtikrinti pacientams reikalingos pagalbos teikimą.

SAM balandžio 19 d. taip pat pranešė apie patvirtintą 35-ą mirties nuo koronaviruso infekcijos atvejį – žmogus mirė vėlyvą kovo 18 vakarą Klaipėdos paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centre (hospise), priklausė rizikos grupei.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vadovas Vinsas Janušonis teigia, jog yra tikimybė, kad koronavirusu galėjo užsikrėsti visi privačių globos namų „Klaipėdos hospisas“ globotiniai.

„Klaipėdos hospise“ dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, bendradarbiaujant su Klaipėdos universitetine ligonine, savivaldybe, specialistais. Sprendžiama, ką daryti su globotiniais ir kaip organizuoti įstaigos veiklą.

SAM šiuo metu turimais duomenimis, kurie tikslintini, šioje įstaigoje yra užsikrėtę 30 pacientų ir 10 šios įstaigos darbuotojų.

Yra tikimybė, kad virusą atnešė personalo darbuotojai, nes patys globotiniai karantino metu kontaktų už „Klaipėdos hospiso“ ribų neturėjo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: