Karantinas gali būti pratęstas dviem savaitėm, jo sąlygos švelnės (1)

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Balandžio 7 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kalbėdamas Seime teigė, kad  svarstoma karantiną pratęsti dar dviem savaitėms. Kita žinia – po Velykų planuojama leisti atsidaryti kai kuriam smulkiam verslui, jei jis užtikrins reikiamas apsaugos priemones.

„Pavyzdžiui, jei į parduotuvę yra patekimas iš gatvės – kiek klientų gali būti, klientai ir pardavėjai tik su apsaugos priemonėmis, pardavėjai negali būti rizikos grupėse, turi būti dezinfekcinis skystis, įėjimo-išėjimo kontrolė. Tokioms sąlygoms esant galės smulkus verslas pasileisti“, – sakė S. Skvernelis.

Tikslūs karantino režimo pakeitimai turėtų būti patvirtinti vėliau šią savaitę.

„Mes, matyt, atpalaiduosime tam tikrą smulkų verslą ir sudėliosime labai aiškias sąlygas. Pavyzdžiui, jei į parduotuvę yra patekimas iš gatvės – kiek klientų gali būti, klientai ir pardavėjai tik su apsaugos priemonėmis, pardavėjai negali būti rizikos grupėse, turi būti dezinfekcinis skystis, įėjimo-išėjimo kontrolė. Tokioms sąlygoms esant galės smulkus verslas pasileisti“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Sprendimai priklausys nuo to, ar stipriai nepadaugės susirgimų. Vyriausybės vadovo teigimu, kritinis bus šventinis Velykų savaitgalis.

„Jeigu mes kaip valstybė ir visuomenė pademonstruosime brandą ir šitą savaitgalį atlaikysime, analitikų prognozės leidžia kalbėti, kad stabilizavome situaciją. Svarbu nesulaukti šuolio“, – sakė S. Skvernelis.

Tai dar vienas paraginimas žmonėms ir per šventes likti namuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: