Naujas TV kultūros laidų ciklas „Saulė sodą sodino…“ (video) (3)

sss_1

Rengėjų nuotr.

Saulė sodą sodino… Kas jame auga, žydi ir vaisius nokina, kokie paukščiai čiulba, kokie vėjai pučia? Ir kur jis yra? Vaizduotėje išnyra baltų mitų, sakmių, giesmių personažai, mums nesuprantamu būdu kuriantys ir gyvybę, ir visa tai, kas realiame pasaulyje gražu, kas džiugina dvasią ir atsiranda kiekvieno mūsų kasdieniniame gyvenime iš Saulės sodo sodinto… Daugybė garbių pasaulio mąstytojų tyrinėjo ir tyrinėja, kas yra kūryba, įkvėpimas, vaizduotė, menas, grožis ir t.t., tačiau teorijų ir atsakymų tiek pat, kiek… saulės spindulių.

TV kultūros laidų ciklas „Saulė sodą sodino…“, skirtas Tautodailės metams, pristatys tautodailininkus ir jų sukurtus vaizduojamosios (skulptūros, tapybos, grafikos, t. p. karpiniai), taikomosios (tekstilės, keramikos, juvelyrikos, medžio, metalo, iš vytelių, šaknų ar šiaudų pinti) ir paprotinės dailės kūrinius, Lietuvos tautodailės raidą, atskleis jos sąveiką su kitais tradiciniais menais – lietuvių liaudies dainomis, šokiais, pasakojamąja tautosaka, prasiskverbusiais į šiuolaikinio žmogaus buitį ir būtį.

Pirmoje laidoje  apsilankysime Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) galerijoje Vilniuje. LTS pirmininkas tapytojas Jonas Rudzinskas papasakos apie šios kūrėjų bendruomenės veiklą, šiuolaikinę tautodailės sampratą, apžiūrėsime čia veikiančią parodą.

Laidos „Saulė sodą sodino…“ kūrybinė grupė: Nijolė Jačėnienė (režisierė), Jonas Tumasonis-Adominis (operatorius), Eglė Šilaikaitė (montuotoja), Kristijonas Lučinskas (kompozitorius), Laurynas Bolnis (videografikas), Sigutis Jačėnas (tekstų skaitovas).

VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ projektą iš dalies remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, padeda Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, interneto dienraštis Alkas.lt, dienraštis „Vakarų ekspresas“.

1-ojis laida:

2-osios laidos pristatymas:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: