Ministras ramina – naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje kol kas nėra (0)

Aurelijus Veryga | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Aurelijus Veryga | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Užsikrėtimų koronavirusu skaičius Lietuvoje lieka nepakitęs. Visų 15-os tirtų mėginių rezultatai yra neigiami Kol kas nustatytas vienas užsikrėtimo atvejis – jis praėjusią savaitę diagnozuotas iš Italijos grįžusiai 39-erių šiaulietei. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, moteris jaučiasi gerai.

„Pagal tarptautines rekomendacijas pasveikimu laikoma tuomet, kai yra du kartus atliktas tyrimas ir jis – neigiamas. Šiandien paimtas mėginys ir bus atliktas tyrimas. Tai čia pirmas mėginys. Jei niekas nesikeis, turėsime sulaukti to 24 valandų intervalo ir antro neigiamo mėginio“, – kovo 2 d. per spaudos konferenciją sakė A. Veryga.

Vėliau ministerija pranešė, kad šiaulietė dar serga – tą parodė naujausias tyrimas. Iš ligoninės ji bus išleista tik tada, kai du kartus per 24 valandas atlikti tyrimai bus neigiami.

Pasak A. Verygos, pasiruošus reikia būti visada.

„Naujų atvejų Lietuvoje nėra, bet turime ruoštis – taikyti visas priemones, jei naujų atvejų atsirastų, kad turėtume galimybę su tais iššūkiais tvarkytis“, – kalbėjo A. Veryga.

Pasak jo, rekomendacijos dėl renginių lieka nepakitusios – jų atšaukti nebūtina, jie nėra draudžiami, tačiau žmonės turi patys „įsivertinti rizikas“. Kaip teigia ministras, dėl koronaviruso šiuo metu rengiamasi tirti septynių asmenų mėginius.

Iš viso pasaulyje registruota daugiau nei 89 tūkst. susirgimų COVID-19, per 3 tūkst. žmonių mirė, kiek daugiau nei 45 tūkst. jau pasveiko.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: