Policija K. Škirpos gynėjai grąžino nusavintą trispalvę (video) (14)

Policija K. Škirpos gynėjai grąžino nusavintą trispalvę | Alkas.lt nuotr.

Policija K. Škirpos gynėjai grąžino nusavintą trispalvę | Alkas.lt nuotr.

Vasario 13 d., ketvirtadienį,  aktyviai Kazio Škirpos gynėjai Astrai Astrauskaitei Vilniaus policija sugrąžino Lietuvos vėliavą, kurią kaip „įkaltį“ buvo nusavinusi po aktyvistės sulaikymo šių metų sausio 3 d.

Ketvirtadienį  Vilniaus miesto 3-iajame komisariate su savo advokate apsilankiusi aktyvi K. Škirpos gynėja, mokytoja A. Astrauskaitė pateikė raštiškus paaiškinimus policijai apie sausio 3 d. įvykius ir susipažino su šio įvykio tyrimo medžiaga. Iki tol A. Astrauskaitė to padaryti negalėjo nes, kaip ji teigia, nukentėjusi nuo policijos gydėsi.

Teismas policiją įpareigojo gražinti neteisėtai paimta vėliavą

Sugrąžinti valstybinę vėliavą policija buvo priversta tik po teismo sprendimo. Kaip žinia, sausio 27 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė iš dalies patenkinantis A. Astrauskaitės ir jos advokatės skundą dėl policijos pareigūnų taikytų administracinių nusižengimų užtikrinimo priemonių teisėtumo. Teismas nusprendė, kad policija turi grąžinti iš visuomenininkės atimtą valstybinę vėliavą, nes nebuvo surašytas jos kaip  „administracinio nusižengimo teisenos užtikrinimo priemonės“ paėmimą įteisinantis protokolas…

Nors teisme policijos atstovas bandė išsisukinėti, kad nėra aišku, jog paimta vėliava buvo būtent A. Astrauskaitės ir sakė, kad ji bus grąžinta „teisėtam savininkui“, visgi policijos atstovas galiausiai buvo priverstas sutikti, kad vėliava bus grąžinta A. Astrauskaitei iš kurios ji buvo ir paimta…

Teismas netenkino kitų A. G. Astrauskės reikalavimų dėl jos sulaikymo ir daiktų apžiūros, nes šie veiksmai, pasak teismo, jau yra atlikti ir paskelbė, kad „jeigu asmuo, kurio atžvilgiu taikant administracinių nusižengimų bylų teisenos užtikrinimo prievartos priemones patyrė žalą, jis turi teisę reikalauti tokios žalos atlyginimo įstatymų nustatyta tvarka.“

Pasak pačios A. Astrauskaitės, sausio 13 d. susipažinusios su policijos jai oficialiai pateiktais kaltinimais, iš visų jai anksčiau viešoje erdvėje išsakytų policijos kaltinimų šiuo metu oficialiai yra likęs tik vienas pagristas Administracinių nusižengimų kodekso 506 str. 4 d. „Statutinių valstybės tarnautojų, karo policijos ar žvalgybos pareigūnų teisėtų nurodymų ir reikalavimų nevykdymo“.

„Kova dar tik prasideda, nes taip su LIETUVOS VALSTYBĖS DIDVYRIUS nuo nepagrįstų kaltinimų ir šmeižtų (plk. Kazį Škirpą, Partizaninio karo vieną iš vadų Joną Noreiką-Generolą Vėtrą) ginančiais, o kartu ginančiais ir viešą interesą (Vytį Lukiškių aikštėje ir kt.) Lietuvos visuomenės žmonėmis – susidoroti negalima… Labai panašūs dalykai vyksta bolševikinėse, komunistinėse diktatūrose… Dar iki laivės, demokratijos šiandienos Vilniuje ir visoje Lietuvoje – labai labai toli…“, – savo Feisbuko puslapyje po apsilankymo policijos komisariate ir vėliavos atsiėmimo rašo A. Astrauskaitė.

Kovo 18 d. A. Astrauskaitė vėl kviečia į akciją skirtą paminėti K. Škirpos gimtadienį

Savo Feisbuko puslapyje A. Astrauskaitė vėl pakvietė į naują K. Škirpos atminimui skirtą akciją. Šį kartą kviečiam apaminėti K. Škirpos gimtadienį, kadangi vasario 18 d. sukanka 125 metai nuo šios Lietuvos istorijai svarbios asmenybės gimimo.

„Jūsų laukia testas – išbandymas: kiek jumyse yra drąsos ateiti Vasario 18 d., 18:00 val. į K. Škirpos vardo alėją ir viešai pagerbti, apginti Lietuvos Didvyrio, pulkininko, diplomato, LAF vieno iš įkūrėjų, 1941 m. labai reikšmingo Lietuvai Birželio sukilimo prieš SSSR okupantus organizatorių – Kazio Škirpos atminimą jo 125-ųjų gimimo metinių proga?

Kokią kalbą ruošiatės pasakyti? Kokią žinią perteiksite Lietuvai, jos žmonėms? Ruošiatės rinkimams… Jūsų laukia pirmas išbandymas, pirma PAMOKA – vienybės už Lietuvos valstybingumą išlaikymo, gebėjimo kartu su TAUTA siekti bendrų tikslų ir mūsų Laisvės kovų Didvyrių gynimo PAMOKA, kai Lietuvos išdavikai, net policija, Kazio Škirpos alėjoje už atiduodamą jam pagarbą tąso žmones po areštines, konfiskuoja Lietuvos valstybines vėliavas?!

Baigiu Vinco Kudirkos žodžiais: „<—> Tegul saulė Lietuvoj / Tamsumas prašalina! /<—> Vardan tos Lietuvos / Vienybė težydi!“ Laukiami visi, Brangūs Tautiečiai, patriotai, vienytojai“, – rašo A. Astrauskaitė.

skirpa-1Kaip jau rašėme Alke, sausio 3 d. įvykis plačiai nuskambėjo viešojoje erdvėje sukeldamas lietuvių pasipiktinimą primindamas sovietinių laikų milicijos elgesį kai už trispalvės iškėlimą būdavo baudžiama pačiomis griežčiausiomis bausmėmis. Sąsajas su sovietinės milicijos savivalėmis tuomet sustiprino dar ir tai, kad kad visuomenininkę sulaikanti pareigūnė kalbėjo su ryškiu rusišku akcentu…

Tuomet sausio 3-osios pavakare ties Neries ir Vilnelės santaka, prie Taikomosios dailės muziejaus, keli patriotiškai nusiteikę piliečiai atėję pagerbti diplomato, Lietuvos aktyvistų fronto (LAF) įkūrėjo Kazio Škirpos, patyrė netikėtą policijos pareigūnų spaudimą. Net 3 policijos ekipažai ir Vilniaus viešos tvarkos tarnyba atskubėjo tramdyti vos 4 žmonių, kurie tenorėjo uždegti žvakutes plk. K. Škirpos  atminimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

14 komentarų

 1. Galindas:

  Ar Kazys Škirpa nuteistas, – viešai pažemintas? Taigi… ir taip, ir ne. Kodėl?
  Mat teisėjas-budelis, viešas budelis – saugantis ir plėšantis nuo savęs (vardan kažkokio
  asmenybiškumo, savo ar svetimo, – tai jau ir nežinia, ir net vieša p a s l a p t i s gal) maršką
  “iš pareigos” pareigose Mero tokiose jau skaityk /pagal teismus ir Policiją!?/ ar mūsų Valstybės sostinės, ar kažkokios šutvės, taip antilietuviškos, antitautinės ir antivalstybinės, net antipartinės (savų bendrapartiečių atžvigiu irgi) ir visiškai NELIBERALIOS veikos atstovautojas šunišku veikimu, – ar “paklusnumo” ar nuolankumo, ar b e s m e g e n i š k u m o lygmeniu (gyvūnijos pasaulio neįžeidžiant) dar gali gauti net vos “pusEURĮ” iš iždo – vasario 18-tą ir vėliau. Vargu

  O jei ir yra kas skiria ir išlaiko tokį g r o b u o n į, –
  Tautos atminties ir tauraus Valstybingumo – su Vėliava valstybės, Himnu (nors ir sužalotu-pakeistu 1989 m. LTSR AT ukazu”) ir atvira širdim …gyvenančius, veikiančius ir šlovės Lietuvai, jos praeities didvyriškumui bei atminčiai piliečius saugojančius,
  – šuniškuoju nuožmumu ant viso šito b e s i k a n d ž i o j a n t į
  …tai jau labiau nei bėda ar net paprasta ir karbauskių-skvernelių-pranckiečių-nausėdų bei visų kitų
  “iždininkų” (na pareigūnų “aukštai”) gėda.

 2. Gustavas:

  Pritariu gerb. mokytojai Astrai dėl vasario 18d. kvietimo paminėti K. Škirpos gimtadienį. Tokių MOKYTOJŲ LIETUVAI labai reikia.

 3. O kodėl Astrauskaitei nesikreipus į teismą atskiru ieškiniu dėl statutinių pareigūnų Sausio 3 d. veiksmų – nurodymų ir reikalavimų kaip tokių jos atžvilgiu pripažinimo neteisėtais. Juk pagal Administracinių nusižengimų kodekso 506 str. paklusti yra privaloma tik teisėtiems pareigūmų nurodymams ir reikalavimams. Mosavimas valstybės vėliava bet kurioje jos teritorijos vietoje negalėjo būti suprastas kaip kažko pažeidimas, laikytinas nutrauktinu nusižengimu, sulaikant tai dariusį asmenį bei paimant iš jo valstybės vėliavą, (nebent manant, kad Vilnius ne Lietuva). Beje, šiuose statutinių pareigūnų veiksmuose įžvelgtinas ir pačios valstybės vėliavos įžeidimas, juolab, kad ji Vilniuje buvo nuplėšoma Lenkijos pilsudskininkų. Tai nederėtų palikti be dėmesio, kaip nepagarbos Konstitucijai fakto, suvereno teisės niekinimo, ir Prezidentas. Nekalbant jau apie nuodugnesnį žiniasklaidos dėmesį, LRT tyrimų skyriaus pareigą įvykį ištirti dokumentaliau. Taigi kur – šių institucijų pareigų vykdymas…

 4. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Lietuvos konstitucijos
  5 straipsnis
  Valdžios įstaigos t_a_r_n_a_u_j_a žmonėms.
  ***
  – Ar įstaigos t_a_r_n_a_u_t_o_j_a_i turėjo žmonių p_r_a_š_y_m_ą – atakuoti patriotus keturiais ekipažais?
  – Panašu, kad neturėjo.
  – Tuomet, tai – antikonstitucinė saviveikla, rusiškos milicijos būdu. Kai milicijos tarnautojos (su klaidinančiu užrašu policija) neturėjo žmonių prašymo, tai jųjų veiksmai – neteisėti net ir su milicijos (su užrašu policija) generalinio komisaro nurodymu ar reikalavimu.
  ***
  Lietuvos konstitucijos
  6 straipsnis
  Konstitucija yra vientisas ir t_i_e_s_i_o_g_i_a_i taikomas aktas.
  ____________________________________________________
  Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
  režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
  2020 vasario 14

 5. Ąžuolas:

  Šaunuolė ta moteris, Astra tikra patriotė!
  Kuo daugiau tokių patriotų, tuo labiau mūsų Lietuva bus apgibta nuo ES diktatūros! Gal blvėl išauš ta diena, kai vėl būsim nepriklausoma valstybė.

  • Žemyna:

   Bet ir nervų stiprių tai moteriai reikia atlaikyti puolimus. Ir ši istorija, kurią policija, užuot tyliai ir staigiai sutvarkius , ką pridirbo, jau gerokai sveikatos kainavo.
   Ar mes taip ir nesužinosime, kieno asmeninius paliepimus vykdė Karina ir 4 ekipažai? Ar 15min arba LRT tyrėjų komandos taip ir nesudomins ši istorija? Pilietės su valstybės vėliava sulaikymas, vėliavos konfiskavimas – „ne tas formatas”? Kaip kitiems sužinoti, ar valstybės vėliava dar legali, neuždrausta?
   Kažin, kieno tyrėjai apklausė, skaičiavo, tyrė ir nustatė, jog lietuviai vis saugesni jaučiasi…

 6. Žodžio laisvė...:

  Visuomenė apgynė šią Mokytoją nuo karinų,apginkluotų šunimis.Mokytoja buvo pažeminta įsodinus
  ją greta dresuotų šunų.Jei karinos sumąstė vežti į policiją Mokytoją,tai ar nebūtų atsiradę vietos lengvajame automobilyje?Lietuviai yra iki šiol okupuoti,jei drįstama šitaip šlykščiai elgtis net su moterimi.
  Okupacinė kariuomenė išėjo,o kolonistų ordos liko.Tobulinasi policijos ir ne tik gretose,kai ateis diena X
  bus jau paruošti veikti pagal vėją iš Kremliaus pusės.

  • Žemyna:

   Užsakovo TIKSLAS buvo Mokytoją ĮBAUGINTI ir PAŽEMINTI.
   Tuo savaime būtų pažeminta Tauta, jos istorija, jos Laisvės kovotojai ir pati Lietuvos valstybė.
   Kompleksuotas „didžiavyris” parodė, ką gali. Tskant, „patvarkė moterį”… Kas kita – tokie, kas lentą sudaužė, kas savo kalbomis ir neapykantos kurstymu Kremliaus užduotis vykdo. Prieš tokius pono užsakovo kinkos virpa?

 7. Vilniečių šeima:

  Niekaip nesuprantam, kodėl tyli Lietuvos žmonių rinktas Prezidentas??? Nejaugi jo patarėjai, visa komanda neseka rezonansinių įvykių Vilniuje, kai niekinama Lietuvos valstybinė vėliava, kai plėšiama ji iš rankų lietuvių kalbos MOKYTOJAI, atėjusiai pagerbti „šimašininkų“ išniekinto Lietuvos didvyrio Kazio Škirpos atminimo? Kodėl ji, didelės pagarbos verta Mokytoja iš didžiosios raidės, sovietinio mentaliteto „milicininkių“ tąsoma, net žalojama areštinėje? Gal jau Vilniuje ne policija, bet „žalieji žmogeliukai“ po policininkų uniformomis laukia valandos x… ??? Kažkas baisaus…

 8. Į teismą už karikatūrą:

  Už Trispalvės alėjoje mokytoją sulaikiusios pareigūnės karikatūrą
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/nusikaltimai_ir_nelaimes/uz_trispalves_alejoje_mokytoja_sulaikiusios_pareigunes_karikatura__teismas/

  Ne tą į teimsą, kas savo statusu piktnaudžiavo, ne vadovą, kuris paslaugiai pasiuntė jam pavaldžią policininkę „ieškot to, nežinau ko, atimti ir suimti tą, nežinau ką”, užuot pasidomėjęs, ką jam leidžia ar įpareigoja Konstitucija bei įstatymai, o tą, kas iš to visko pasišaipė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: