Lietuvos apeliacinis teismas N. Venckienės bylą nagrinės Panevėžio apygardos teismas (5)

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Sausio 23 d. Lietuvos apeliacinis teismas (LAT) išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad LAT, gavęs Kauno apygardos teismo prašymą Neringos Venckienės bylą perduoti nagrinėti kitam apygardos teismui, prašymą tenkino ir bylą nagrinėti perdavė Panevėžio apygardos teismui.

Toks sprendimas priimtas siekiant pašalinti bet kokias galimas abejones dėl bylą nagrinėjančių teisėjų nešališkumo.

„Neringa Venckienė beveik penkerius metus yra dirbusi Kauno apygardos teismo teisėja, todėl su šio teismo teisėjais, kurie turėtų dalyvauti nagrinėjant jos baudžiamąją bylą, buvo susijusi ne tik darbo, bet galimai ir bičiuliškais santykiais. Tai yra pakankamas pagrindas perduoti baudžiamąją bylą nagrinėti kitam apygardos teismui“, – rašoma LAT nutartyje.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksu, byla gali būti perduota nagrinėti kitam teismui siekiant užtikrinti svarbius valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar teisingumo interesus.

Šių metų sausio 13 d. Kauno apygardos teisme buvo gauta baudžiamoji byla, kurioje N. Venckienė kaltinama dėl trukdymo vykdyti teismo sprendimą, pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo (BK 231 str. 1 d., 286 str., 140 str. 1 d., 245 str.).

Iš JAV į Lietuvą pargabenta N. Venckienė iš pradžių buvo suimta, tačiau Vilniaus apygardos teismas lapkričio 19 dieną patenkino prašymą paleisti ją už 10 tūkst. eurų užstatą ir panaikino anksčiau skirtą dviejų mėnesių suėmimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

5 komentarai

 1. stasys:

  Ir kas šykart nutiko ? vėl policija puola ir skriaudžia ? Spėju vyrai bandė apykoję uždėti aukščiau kelio ir nepavyko be riebaus antausio. (juokauju) . Panevėžys turi komfortiškus poilsio namus moterims ..todėl sprendimas praktiškas.

 2. Romas:

  O iš kur tokie klausimai? Ko čia šaipytis? Nebent Stasys esi pedofilas…

  • stasys:

   – tada turėčiau kitur ieškoti ‘aukos’ ir ko gi man čia kabinėtis prie tos senos moteriškės ..Ne daug Lietuvoje liko vietu kur tokia byla galima butu saugiai išnagrinėti , o kitu kampu žiūrint kam ja (byla) beatiduotu jos laukia ilgas kelias teismu koridoriais ir ne vieniems metams ..galutini žodį vis tiek tars Vilnius ..:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: