Vilniaus knygų mugėje bus pristatytos kino scenarijams tinkamos knygos (0)

Vilniausknygumuge.lt nuotr.

Vilniaus knygų mugė | Vilniausknygumuge.lt nuotr.

Vasario 20 dieną, 11-14 val., Vilniaus Knygų mugėje vyks „Knyga + Kinas“ renginys – pirmą kartą Lietuvoje rengiamas renginys, sujungsiantis literatūrą ir kiną. Vilniaus knygų mugėje bus pristatomi atrinkti romanai ar novelės, kurie galėtų virsti kino filmais.

Lietuvos leidykloms yra išsiųstas kvietimas siūlyti knygas, kurios būtų tinkamos ekranizacijai. Siūlomos gali būti lietuvių knygos, išleistos 2017-2019 metais ir skirtos tiek suaugusiems, tiek jaunimui bei vaikams. Iš pasiūlytų knygų komisija atrinks 10, kurias autoriai ar leidėjai pristatys Vilniaus knygų mugėje susirinkusiems kino prodiuseriams, režisieriams, scenaristams ir kitiems kino industrijos dalyviams.

„Daugelis mano filmų yra nacionalinių kūrinių ekranizacijos ir aš labai vertinu tą įkvėpimą, kurį gaunu iš knygų. Labai norisi ir kitus kino kūrėjus paskatinti surasti savo literatūros kūrinį ir perkelti jį į ekraną“, – sako režisierius Algimantas Puipa, kuris yra vienas iš komisijos, atrinksiančios tinkamas knygas, narys.

Kiti komisijos nariai yra kino prodiuserė Živilė Galego (Gallego), rašytojas ir scenaristas Alvydas Šlepikas, Lietuvos leidėjų asociacijos vykdančioji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Vilniausknygumuge.lt nuotr.

Vilniaus knygų mugė | Vilniausknygumuge.lt nuotr.

„Jau dabar turime nemažai filmų, sukurtų pagal knygas, bet norėtųsi, kad „Knyga+Kinas“ paskatintų labiau bendrauti ir bendradarbiauti lietuvių kino režisierius ir scenaristus su lietuvių rašytojais, leidyklas su kino gamybos kompanijomis ir iš to rastųsi naujų prasmingų kūrinių“, – sako renginio sumanytoja, žiuri narė prodiuserė Živilė Galego iš „Fralita Films“.

Romanus ir noveles „Knyga+Kinas“ varžytuvėms leidėjai gali siūlyti iki sausio 24 dienos.

Vilniaus knygų mugė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus knygų mugė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Renginį rengia: VŠĮ „Fralita Films“ kartu su Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA bei Lietuvos leidėjų asociacija.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: