S. Martinavičius. Pritariu Prezidento sprendimui nevykti į Putino draugo rengiamą minėjimą Jaruzalėje (11)

Sigitas Martinavičius | asmeninė nuotr.

Sigitas Martinavičius | asmeninė nuotr.

Sausio 22–23 d. prezidentas G. Nausėda turėjo vykti suplanuoto vizito į Izraelį, dalyvauti 5-ajame pasauliniame Holokausto atminimo forume. Tačiau prezidentas persigalvojo ir į Izraelį nevyks priežastys aiškios, tai solidarumas su Lenkija, Latvija ir Estija, nes Izraelis forume suteikė žodį Putinui, kuris begėdiškai meluoja, kad dėl Lenkijos prasidėjo antrasis pasaulinis karas.

Tik primenu, kad vienas iš forumo Jeruzalėje organizatorių ir rėmėjų yra Moshe Kantoras – Kremliui artimas milijardierius ir įtakinga figūra Rusijos žydų bendruomenėje. Jis taip pat yra Europos žydų kongreso (EJC) prezidentas.

Lietuvos prezidentas sausio 27 d. dalyvaus Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimo iškilmėse Lenkijoje.

„Vykstu į simbolinę vietą – Aušvico-Birkenau mirties stovyklą – išreikšti pagarbos milijonams žydų, kurių gyvybes Antrojo pasaulinio karo metais nusinešė Holokaustas. Lenkiuosi ir tiems dviem šimtams tūkstančių žydų, kurie buvo mūsų tautiečiai. Privalome pagerbti Holokausto aukų atminimą, siekti istorinio teisingumo ir kartu visomis išgalėmis priešintis bet kokioms neapykantos formoms“, – prieš vizitą sakė šalies vadovas.

Keista, bet atsiranda žydų nuolat šmeižiančių ir Lietuvą, kaip Putinas meluoja apie Lenkiją.

Kitą dieną po to, kai turėjo baigtis suplanuotas G. Nausėdos vizitas – sausio 24 d., Lietuvos žydų asociacija Izraelyje rengia protestą prie Lietuvos Respublikos ambasados.

Prie kvietimo į piketą pridedama nuoroda į Lietuvos žydų asociacijos Izraelyje platinamą pareiškimą, kurio nuorodą taip pat prideda LŽB. Pastarojo tekste, be viso kito, rašoma, kad „Holokausto metu lietuvių žudikai buvo „pranašesni“ savo darbe, todėl į Lietuvą buvo vežami žudyti Lietuvos žydai iš kitų Rytų Europos šalių. Nesunku žudyti kūdikius ir moteris. Lietuvių žudikų žiaurumas buvo tokio lygio, kad sukrėtė net nacių SS kariškių veteranus, kurie buvo patyrę žmogžudžiai“.

Toks ciniškas melas jau peržengia visas ribas ir daro gėda patiems žydams, bei parodo, kad dalis žydu kartu su Putino bando klastoti istorija.

Antrajame pasauliniame kare žuvo 70 milijonų žmonių, tokie buvo žiaurūs laikai. Stalinas su Hitleriu pradėjo karą ir išžudė daugybę tautų, tarp jų ir žydų tautybės. Stalinas kartu su Hitleriu naikino ištisas tautas, kai kur buvo vykdomi tautiniai žudymai ištisais miestais.

Lietuviai žydus aktyviai gelbėjo, žydų gelbėjime dalyvavo apie 25 000 lietuviu. Kaip ir kiekvienoje tautoje buvo antžmogių kurie dalyvavo žudymuose. Jų skaičius ir pavardės yra aiškūs, tai apie 3000 lietuvių.

Žydų skelbiamas pranešimas yra istorijos klastojimas, Lietuva ir lietuvių tauta holokauste nedalyvavo, nes tuo metu Lietuva buvo okupuota, pirma sovietų, po to Vokietijos. Tokie pareiškimai yra smerktini ir būtinas įstatymas, kaip Lenkijoje, kad už tokį Lietuvos ar lietuvių tautos šmeižtą įstatymiškai būtų baudžiama.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: