„Aktualioji istorija“: Pirmoji Lietuvos Respublika ir JAV lietuviai (video) (0)

Juozas Skirius ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt, Jono Vaiškūno nuotr.

Juozas Skirius ir Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Šiandien mes pakalbėsim vėl Pasaulio lietuvių metams skirta tema. Praėjusį kartą kalbėjom apie Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių paramą besikuriančiai Lietuvos valstybei, o dabar kalbėsim apie santykius tarp Amerikos lietuvių ir Lietuvos jau tai valstybei susikūrus, Tarpukaryje.

Su mumis kalbasi istorikas Juozas Skirius, daugelio knygų Amerikos lietuvių tema autorius, tame tarpe apie Lietuvos valdžios santykius su Amerikos lietuviais 1926–1940 metais, taip pat apibendrinanti studija „JAV lietuvių darbai Lietuvai 1918–2018 metais“.

Taigi, štai Lietuvos valstybė susikuria ir yra JAV pripažinta. Mes kalbėjome apie Milijono parašų akciją, kuri galbūt suvaidino kažkokį vaidmenį, galbūt – ne, bet JAV Vyriausybė pripažino Lietuvą taip sąlygiškai – kaip Vyriausybę (mes apie tai kalbėjom praėjusį kartą). Ir kaip klostosi toliau santykiai – lietuviai patenkinti JAV sprendimu ar nori kažko daugiau?

Be abejo, tas entuziazmas išeivijoje – didžiulis. Išeivijos tarpe nemažai galvojančių apie grįžimą jau į nepriklausomą Lietuvos valstybę…

 

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: