Švietimo ministras susitiko su streikuojančiais mokytojais (0)

Mokytojai ministerijoje | smm.lt nuotr.

Mokytojai ministerijoje | smm.lt nuotr.

Lapkričio 28 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius susitiko su streikuojančiais pedagogais, lankėsi Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žirmūnėliai“ ir Vilniaus karaliaus Mindaugo mokykloje.
Pedagogai kėlė klausimus dėl darbo užmokesčio didinimo, švietimo šakos kolektyvinės sutarties vykdymo.

„Atvažiavau kalbėtis ne apie pažadus, o apie realią padėtį ir išgirsti mokytojų lūkesčius, kas jiems svarbiausia. Biudžetas dar formuojamas, nuolat kalbamės su Finansų ministerija, Premjeru, Seimu, kad tik būtų surastos lėšos įgyvendinti sutarimus, kurie buvo numatyti sutarčių su profesinėmis sąjungomis projektuose. Labai tikiuosi, kad pavyks surinkti reikiamą sumą“, – sakė ministras.

Ministras pabrėžė, kad streikas – tai profesinių sąjungų kontrolės priemonė, kaip sekasi įgyvendinti sutarimus, tačiau viliasi, kad tikrojo streiko neprireiks.

Nors pirminiame 2020 m. biudžeto projekte pedagogų atlyginimams numatyta 56 mln. Eur daugiau negu šiemet, to nepakanka visiems mokytojų ir mokslo darbuotojų reikalavimams įgyvendinti, ieškoma daugiau lėšų. Iš jau numatytų 56 mln. Eur skiriama 18,7 mln. Eur pakelti visų pedagogų atlyginimų koeficientus iki maksimalių, 8 mln. Eur – nuo kitų mokslo metų pradžios 15 proc. padidinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus, 28,6 mln. Eur – finansuoti daugiau valandų mokytojų etatuose, 1,4 mln. Eur – mokyklų vadovų atlyginimams.

Pagal vasarą pasiektus sutarimus su švietimo profesinėmis sąjungomis, kurie iš esmės atitinka Vyriausybės parengtą viešojo sektoriaus atlyginimo kėlimo strategiją, numatyta nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. sulyginti bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo pedagogų koeficientus, didinti mokytojų pareiginės algos koeficientus 10 proc., nuo 2020 m. sausio 1 d. kasmet 10 proc. kelti dėstytojų ir mokslo darbuotojų darbo užmokestį.

Šiandien 16 val. ministras A. Monkevičius dalyvavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos rengiamame mokytojų suvažiavime Mokytojų namuose Vilniuje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: