Mitinge buvo pasmerkta homoseksualizmo propaganda per LRT (video, nuotraukos) (11)

Mitingas „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“ | K. Tamašausko nuotr.

Mitingas „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“ | K. Tamašausko nuotr.

Lapričio 9 d., šeštadienį, prie LRT įvyko mitingas „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“, kuriame Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vadovybė buvo raginama laikytis Lietuvos Konstitucijos, Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso ir Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo.

Mitingo rengėjai – aktyvūs visuomenininkai ir Lietuvos šeimų gynimo organizacijos – ragino LRT vadovybę užtikrinti teisingų žinių ir įvairių nuomonių pateikimą, laidose jautriais klausimais sudaryti galimybę pasisakyti įvairių pozicijų atstovams. Taip pat buvo reikalaujama „liautis LRT ištekliuose propaguoti lytinius iškrypimus ir kitokias šeimos sampratas, nei nurodytos Lietuvos Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse“. Šį mitingą buvo nuspręsta surengti po to kai LRT spalio 7 d. internetiniame portale lrt.lt paskelbė TV laidą „Spalvos. Gėjai tėčiai“ apie „homoseksualistus-tėčius“, įsigijusius iš surogatinės motinos vaiką…

Mitingas „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“ | K. Tamašausko nuotr.

Mitingas „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“ | K. Tamašausko nuotr.

Virš 100 mitinguotojų susirinkę prieš LRT pastatą rankose laikė šūkius ir transparantus: „LRT skirtus mūsų pinigus – perduoti sergantiems ir skurstantiems vaikams!“, „Atleisti visus iš LRT, kurie pažeidė Konstituciją!“, „KGB=LGBT=LRT“, +M. Garbačiauskaite-Budriene, sugrąžink mūsų pinigus išleistus LGBT propagandai!“, „LRT – nežalokit mūsų vaikų homoseksualistų propaganda“, „Lietuva – susigrąžink liberalmarksistų užgrobtą LRT“, +Stop homodiktatui. Tikra tvirta šeima“, „LRT priklauso Lietuvos tautai  ne Sorošui“ ir kiti.

Mitingas „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“ | K. Tamašausko nuotr.

Mitingas „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“ | K. Tamašausko nuotr.

Mitingą vedė viena iš jo rengėjų mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė. Mitinge kalbėjo filosofas Arvydas Juozaitis, Sąjungos „Vardan šeimos“ pirmininkė Edita Raščiauskaitė-Morkūnienė, rašytojas Algimantas Rusteika, visuomenininkas Justinas Aleksandravičius, politologas Marius Kundrotas ir kiti.

Mitingo pabaigoje  buvo perskaityta mitingo rezoliucija, kurią vykstant mitingui pasirašinėjo jo dalyviai. Rezoliucijoje išdėstyti 8 reikalavimai:

1. Užtikrinti LRT netendencingą informacijos pateikimą ir nuomonių įvairovę. Nutraukti konstitucinės piliečių teisės reikšti savo nuomonę bei įsitikinimus ribojimą ir atsisakyti šališkumo atrenkant laidų dalyvius bei įvykių komentuotojus pagal pažiūras.
2. Laidose jautriais politiniais, kultūriniais ir socialiniais klausimais užtikrinti galimybę pasisakyti įvairių visuomenės pozicijų atstovams.
3. Liautis LRT transliacijose propaguoti kitokią šeimos sampratą, nei nurodyta Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse.
4. Atstatydinti LRT generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, kuriai vadovaujant LRT virto vienos politinės ideologijos – kraštutinio liberalizmo – propagandos ruporu.
5. Pašalinti iš LRT Ritą Miliūtę, kurios laidos rengiamos pagal išankstinius nusistatymus ir tenkinant grupinius, politinius interesus.
6. Pašalinti iš LRT interneto portalo vadovų tendencingą ir šališką redaktorių Mindaugą Jackevičių.
7. Siūlyti Seimui Estijos pavyzdžiu įsteigti Nacionalinio transliuotojo kontrolieriaus (žiniasklaidos ombudsmeno) instituciją, kuri prižiūrėtų, kaip LRT veikla atitinka gerosios žurnalistikos praktikos standartus ir nagrinėtų pateikiamus skundus.
8. Nacionalinio radijo ir televizijos įstatyme nustatyti, kad visuomeninio transliuotojo kontrolierius turi būti tiesioginiu balsavimu renkamas pareigūnas, nepriklausomas nei nuo politinių, nei nuo LRT valdymo organų.

Šią rezoliuciją mitingo dalyviai LRT vadovybei pažadėjo įteikti lapkričio 11 d., pirmadienį.

Įsiaudrinusius homoseksualizmo šalininkus – tramdė policija

Dar prieš prasidedant mitingui grupelė homoseksualizmo šalininkų ant grindinio prie LRT kreidutėmis pripiešė šūkių oponuojančių būsimo mitingo dalyvių pažiūroms. Tačiau pabūgusios policijos, kurią iškviesti viešosios tvarkos pažeidėjoms pažadėjo mitingo rengėjai, pačios tuos užrašus ir nuplovė…

Nepatenkintieji šiuo mitingu ir jo reikalavimais surengė nesankcionuotą piketą, kuriame dalyvavo apie 40 žmonių su savo vaivorykštės spalvų vėliavomis. Homoseksualistų gynėjai savo nepasitenkinimą išreiškė skanduotėmis, dainomis bei šūkiais ir transparantais: „Parduodu Audi 100 1987 m. variklis 22 benzinas dujos“, „Laisvi žmonės už laisvą žiniasklaidą“, „Jei negaliu vesti savo vyro – tai vesiu tavo dukrą“, „Bet Fredžio Merkurio vis tiek klausot“, „Jei Dievas nekenčia gėjų, tai kodėl mes tokie gražūs?“, „Aš čia tiesiai iš spintos. Ar tai… narnia?“, „Meilė nebūna neteisinga“, „Mama, kodėl tu nenori manęs pasaugoti?“, „Aš palaikau gėjų santuokas. Jie turi teisę kentėti, taip pat, kaip ir visi kiti likusieji!“, „Nepilnamečiams reikia apsaugos nuo neapykantos“…

Homoseksualizmo šalininkų piketas | K. Tamašausko nuotr.

Homoseksualizmo šalininkų piketas | K. Tamašausko nuotr.

Tarp homoseksualistų palaikytojų buvo ir Seimo narė, „Laisvės partijos“ pirmininkė Aušrinė Armonaitė. Ši Seimo narė savo Feisbuko paskyroje prieš mitingą paragino homoseksualistų šalininkus duoti atkirtį „homofobams“: „Homofobai rytoj rinksis prie LRT. Tam, kad pademonstruotų savo neapykantą ir norą reguliuoti žiniasklaidos turinį. Prisidengę „tradicinėmis vertybėmis“, jie stato naują „Berlyno sieną“, kurios sugriovimo trisdešimtmetį mes švenčiame. Nusprendžiau ateiti į kontrmitingą. Pirmiausiai tam, kad palaikyčiau žiniasklaidos laisvę. Tačiau ne ką mažiau svarbi mažumos teisė būti atstovaujamai – nes tai nėra tik LGBTQ reikalas“. 

Mitingo eigą bandė sudrumsti į jį įsiveržęs moterimi persirengęs homoseksualistų gynėjas,  31-erių metų juokdarys Olegas Šurajevas. Tačiau policija sudrausmino provokatorių ir surakinusi antrankiais išvežė į nuovadą. Policijos pareigūnai, gindami sankcionuoto mitingo dalyvių teisę netrukdomai išsakyti savo nuomonę, suėmė ir išvežė dar keletą agresyvių homoseksualistų šalininkų.

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl mitingo rengėjų paskelbto vaizdo įrašo

Šį kartą policininkai neblogai padirbėjo užkardydami galimus susidūrimus tarp mitingo dalyvių ir jam nepritariančių homoseksualizmo šalininkų. Na, o prokuratūra bandydama ginti homoseksualistų teises, atrodo šiek tiek persistengė pradėdama ikiteisminį tyrimą dėl www.youtube.com portale paskelbto kvietimo į šį mitingą vaizdo įrašo, kurį interneto portalo Youtube tarnyba beje užblokavo, kaip pažeidžiantį jos taisykles. Šiame vaizdo įraše mitingo rengėjai pavaizdavo „smurtą“ prieš seną televizorių ir ragino tautiečius „susigrąžinti nacionalinį transliuotoją į savo rankas“…

www.bitchute.com stop kadras

www.bitchute.com stop kadras

Vilniaus apylinkės prokuratūros Gedvydas Vaivada portalui LRT.lt paaiškino, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl šiuo vaizdo įrašų dalinimosi interneto portale „YouTube“.

„Mes pradėjome ikiteisminį tyrimą lapkričio 6 dieną, pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 170 str. Nustatėme, kad vaizdo medžiagoje, kad galimai yra nusikalstamos veikos požymiai ir todėl pradėjome ikiteisminį tyrimą, kad nustatytume, ar iš tikro buvo padaryta nusikalstama veika, nes pasakyti, kad nebuvo padaryta nusikalstama veika šiai dienai, pagal turimą medžiagą, negalime“, – taip G. Vaivada paaiškino  žodžius.

Pasak G. Vaivados, ikiteisminis tyrimas pradėtas remiantis BK 170 straipsnio „Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę“ pirmąja dalimi, kurioje kalbama apie atsakomybę dėl skatinimo tyčiotis, niekinti ar diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: