Vilniaus universitetas su Šiaulių universitetu susitarė dėl prijungimo sąlygų (6)

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Spalio 31 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Vilniaus universiteto (VU) ir Šiaulių universiteto (ŠU) rektoriai pasirašė ketinimų protokolą dėl ŠU prijungimo prie VU principų. Tai padaryta vykdant Seimo nutarimą dėl ŠU prijungimo prie VU terminų ir sąlygų ir Vyriausybės patvirtintas valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano įgyvendinimo priemones.

„Labai svarbu, kad aukštojo mokslo išteklių konsolidavimas būtų vykdomas ne „nuleidžiant iš viršaus“, o nuoseklaus tarimosi keliu. Šis ketinimų protokolas – būtent toks žingsnis, tad džiaugiamės galėdami sėkmingai jam tarpininkauti“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Palaikome Seimo ir Vyriausybės siekį konsoliduoti išskaidytą Lietuvos aukštųjų mokyklų tinklą, tai leis siekti kokybiškų studijų ir mokslo. Tikimės, kad tai bus bendra sėkmės istorija,“ – pabrėžia VU rektorius Artūras Žukauskas.

Kaip pažymi ŠU rektorius Darius Šiaučiūnas, telkiant mokslo ir studijų potencialą, žmogiškuosius, infrastruktūrinius ir finansinius išteklius, bus galima pasiekti tiek šaliai, tiek abiems universitetams naudingų rezultatų.

Universitetai bendradarbiauja siekdami įgyvendinti Seimo pasiūlymą sudaryti jungtinės veiklos sutartį, nustatant įsipareigojimus, kurie leistų užtikrinti tvarius Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (VUŠA) mokslo, studijų ir finansinės veiklos rezultatus.

Šiaulių universitetas

Šiaulių universitetas

Ketinimų protokole numatyta, kad iki kovo 1 d. šalys sudarys jungtinės veiklos sutartį, kurioje bus aptartos ŠU, po reorganizavimo tapsiančio VU Šiaulių akademija, finansinės veiklos tvarumo užtikrinimo priemonės, tarp jų ir papildomo finansavimo poreikis nuo 2020 m.

Iki vasario 1 d. šalys parengs VU Šiaulių akademijos 2020-2024 metų raidos planą, kuris bus įgyvendinamas pasibaigus reorganizavimo procedūroms, po liepos 1 d.

VUŠA valdymo modelis bus grindžiamas specialaus statuso padalinio (sui generis) valdymo principais.

VU ir ŠU rektoriai pasirašė ketinimų protokolą dėl ŠU prijungimo prie VU | smsm.lt nuotr.

VU ir ŠU rektoriai pasirašė ketinimų protokolą dėl ŠU prijungimo prie VU | smsm.lt nuotr.

Į besijungiančius Vilniaus ir Šiaulių universitetus investuojama 46 mln. eurų – iki 32 mln. eurų ES investicijų ir apie 14 mln. eurų vertės valstybės nekilnojamojo turto.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

6 komentarai

 1. O kodėl Seimas leido Kauno VDU pasiimti į Kauną tokį lietuvybės židinį, kokiu buvo LEU tapęs Vilniuje, su visais studentais, turtu, o ne tik jų valdymąsi spresti sui generis principu. Tai vienas iš Vilniaus išsostinimo, išlietuvinimo „valstiečių“ vykdomos politikos veiksmų.
  Artėja Seimo rinkimai nepamirškime šio “valstiečių” Seimo atlikto Vilniaus išlietuvinimo „darbelio“, tarnaujančio Lenkijos “kresų” politikos strategijai… Beje, tai susišaukia ir su Skvernelio sprendimu transliuoti valstybines Lenkijos TV programas lenkų kalba už Lietuvos valstybės pinigus Pietrytinėje Lietuvos dalyje, įsakaitant ir Vilnių, nors jame lenkų nėra ir 10 proc. Taigi, Lietuva, Vilniau, laikykimės per rinkimus – „valstiečiams“, Skverneliams Seime, valstybės valdžiose ne vieta…

  • mociute:

   tikriausiai todel kad Vilniuje nekilnojamas turtas yra brangesnis nei Kaune…… Is tiesu tai nesivercia liezuvis vadinti “valstieciais” vos ne puse Lietuvos zemiu susigrobusius kolxozinius dvarponius, ypac kai anie smarkiai trenkia rusiska “pagerinta” salietra……
   Taciau sunku tiketis dideliu pokyciu seimo rinkimuose kol agitacija paremta melu ir propoganda ir uz tai nebaudziama o klasikines partijos niekaip neissigrynina savo ideologijos taip kad suprastu visi. Butent del to vis dar pries rinkimus “kepamos” reksniu ir apsisaukeliu, atseit, “partijos”- mutantai kurios reikalingos drumsti rinkeju protams ir Lietuvos priesams kuriu taktika yra skaldyk ir valdyk…..p.s senos demokratijos valstybese apsimelave politikai baudziami ypac grieztai – net uz menkiausia mela realiomis kalejimo bausmemis kurias atlike jau niekad netps politikais.

 2. Hm:

  Gaila, kad naikinamas Šiaulių universitetas.

 3. ŽEMAITIS:

  Apgailėtinas, absurdiškas sprendimas.
  Geriau Edukologijos, taip pat Riomerio universitetus būtų prijungę prie VU. Dabar jungti kitame mieste esantį silpną universitetą – tai didžiausias absurdas.
  Šaiulių universitetą reikėjo orijungti prie Šiaulių kolegijos – tuomet miestas turėtų stiprią, kad ir ne universitetetinę aukštąją mokyklą. Ar to Šiauliams ne gana?

 4. Pirmiausiai Kaunas savo pasipūtimo prieš Vilnių, apskritai Lietuvą nuotaikomis nėra tinkama vieta pedagogams rengti. Naujam Seimui pedagogų rengimo vietų klausimą derėtų spręsti iš naujo. Jų rengimas koncentruotinas kaip ir buvo Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: