Kviečiama siūlyti asmenis nusipelniusius Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos (2)

 

J. Basanavičiaus premijos ženklas | lrkm.lt nuotr.

J. Basanavičiaus premijos ženklas | lrkm.lt nuotr.

Kultūros ministerija iki spalio 1 d. priima paraiškas Nacionalinei Jono Basanavičiaus premijai gauti. Premijos paskirtis – įvertinti pavienių asmenų arba bendrą veiklą vykdžiusių asmenų grupių išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje, reikšmingą kūrybinę, mokslinę veiklą ir kitus darbus, susijusius su lietuvių etninės kultūros tradicijų plėtojimu, tautinės savimonės puoselėjimu ir etnokultūriniu ugdymu.

Nusipelniusiais premiją gauti gali būti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių fiziniai asmenys ir jų grupės, vykdžiusios bendrą veiklą lietuvių etninės kultūros srityje.

Nusipelniusius asmenis turi teisę siūlyti juridiniai asmenys, kurių steigimo dokumentuose yra nurodyta su lietuvių etnine kultūra susijusi veikla, taip pat ir fiziniai asmenys.

Nacionalinei Jono Basanavičiaus premijos komisijai atrinkus geriausią pasiūlytą asmenį, premijos laimėtojo vardas skelbiamas J. Basanavičiaus gimimo dieną – lapkričio 23 d. Premijos dydis yra 800 bazinių socialinių išmokų.

Kultūros ministerijos iniciatyva Jono Basanavičiaus valstybinę premiją Vyriausybė įsteigė 1992 metais, 2017 m. jai suteiktas nacionalinės premijos statusas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Nenustebsiu:

  Nenustebčiau jei premiją skirtų Ivaškevičiui, Vanagaitei ir ŠImašiui ir pan. drąsiai valiusiems ar pateikusiems Lietuvos istorijos versijas. Ar dar yra kas stabdo tautos žlugdymo procesus??? Šiandien ryte per žinių radiją Savukynas verkė, kodėl negalima pasikviesti į laidą Vanagaitės. Juk jos apšmeižtas Ramanauskas – Vanagas kovojo už laisvą Lietuvą, reiškia ir Vanagaitė turi teisę į savo nuomonę.

  • Žemyna:

   O, kaip gražiai sutampa mūsų nuomonės!
   Žinoma, ir dalis istorikų bei laidų vedėjų – jų bendraminčių – irgi nusipelnė.
   Tik aš manau, jog nešiuolaikiška ir netolerantiška bus, jei ją tik lietuviais save skelbiantiems teiksime. Turime įteikti ir kitiems, daug Lietuvos ėsdinimui iš vidaus nusipelniusiems – ir p.p. Fainai su Fania, ir p. Zurofui.
   Jiems visiems skirti vieną Jo vardo premiją. Tartum Jį patį, ar Jo atkurtą Nepriklausomą Lietuvą. Tegu išsidrasko ją taip, kaip savo darbais prisideda prie Lietuvos išdraskymo skutais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: