Pasaulinio garso JAV mušamųjų grupė koncertuos Lietuvoje (video) (0)

Pasaulinio garso JAV mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“ koncertuos Lietuvoje | Grupės nuotr.

Pasaulinio garso JAV mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“ koncertuos Lietuvoje | Grupės nuotr.

Spalio 17 d., Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijos Didžiojoje salėje, vyks prestižinės premijos „Grammy“ lareatų, Čikagos perkusininkų „Third Coast Percussion“, įspūdingas dviejų dalių koncertas.

„Elegantiškai įtaigūs“, „įkvepiančiai šmaikštūs“, „lengvai derinantys gyvybingą ritmą ir užburiančią ramybę“ – šitaip apibūdinami pirmą kartą į Lietuvą atvykstantys garsieji muzikantai „Third Coast Percussion“, prieš du metus pelnę „Grammy“ apdovanojimą už legendinio minimalisto Styvo Reicho kūrinių atlikimą.

„Grammy“ apdovanojimą pelnęs perkusininkų kvartetas iš Čikagos „Third Coast Percussion“ gyvuoja jau 15 metų. Ansamblis garsėja savo nepaprastais pasirodymais, kurie vis iš naujo apibrėžia klasikinės muzikos patirtį. „Third Coast Percussion“ sulaukia pagyrų už „elegantiškai įtaigų“ atlikimą („New York Times“), įrašų skambesio „nepaprastą jėgą“ („Washington Post“), klausytojams suteikiamą „įkvepiantį šmaikštumo ir smalsumo derinį“ („Minnesota Star-Tribune“), „ypatingai jautrų skambesio pojūtį, kuris leidžia be pastangų pereiti nuo gyvybingų ritmo sekcijų į giedrą, užburiančią ramybę“ („Gramophone“).

„Third Coast Percussion“ yra ypač aktyviai koncertuojantis kolektyvas. Grupė apvažiavo ne tik visas 50 JAV valstijų, bet ir surengė koncertų turus 4 kontinentuose, įskaitant tokias šalis kaip Kolumbija, Taivanas, Jungtinė Karalystė, Kanada, Vokietija, Lenkija, Olandija, Italija, o šį rudenį „Third Coast Percussion“ pirmą kartą atvyks į Lietuvą.

 Pasaulinio garso JAV mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“ koncertuos Lietuvoje | Grupės nuotr.

Pasaulinio garso JAV mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“ koncertuos Lietuvoje | Grupės nuotr.

Tarp „Third Coast Percussion“ įrašų – šeši albumai, trys nedidelės apimties EP rinkiniai ir daugybė bendrų įrašų su kitais atlikėjais. 2017 m. ansamblis laimėjo „Grammy“ apdovanojimą Geriausio ansamblio atlikimo kategorijoje už Styvo Reicho kūrinių perkusijai albumą.

Tiesiogiai bendradarbiaudamas su kompozitoriais intensyvių kūrybinių sesijų metu, ansamblis užsakė ir parengė premjeras per 60 kūrinių tokių kompozitorių, kaip Filipas Glasas (Philipas Glassas), Geivinas Brajersas (Gavinas Bryarsas), Džordžas Frydrichas Hasas (Georgas Friedrichas Haasas), elektroninės muzikos kūrėja Džlin (Jlin), garsi Čikagos kompozitorė Augusta Ryd Tomas (Augusta Read Thomas), Donača Denehi (Donnacha Dennehy) ir kiti autoriai. Į šį sąrašą įeina ir įdomiausių šių dienų amerikiečių jaunųjų kompozitorių kūriniai, kurie inicijuojami per ansamblio įkurtą „Emerging Composers Partnership“ programą.

 Pasaulinio garso JAV mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“ koncertuos Lietuvoje | Grupės nuotr.

Pasaulinio garso JAV mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“ koncertuos Lietuvoje | Grupės nuotr.

Atlikėjams ypač svarbus yra gyvas ryšys su publika: jie nevengia patys nuo scenos kreiptis į klausytojus pristatydami naują kūrinį arba kviesti publikos prisijungti prie kūrinio atlikimo, o virtualiai ragina savo gerbėjus visame pasaulyje siųsti jiems naują muziką, naudojant specialias „Third Coast Percussion“ mobiliąsias aplikacijas. Be to, visi keturi ansamblio nariai – Synas Konorsas (Sean Connors), Robertas Dilonas (Robert Dillon), Peteris Martinas (Peter Martin) ir Davidas Skidmoras (David Skidmore) – yra užsidegę įvairių edukacinių užsiėmimų kūrėjai ir vedėjai, ypač skatinantys aktyvų dalyvių įsitraukimą.

Kvarteto smalsumas nuolat atveda atlikėjus prie daugybės neįtikėtinų bendrų projektų. Ansamblis ne tik koncertuoja su pripažintomis klasikinės scenos asmenybėmis, bet ir dirba su Indianos „Notre Dame“ universiteto inžinieriais, Franko Loido Vraito (Franko Lloydo Wrighto) fondo architektais, „Hubbard Street Dance Chicago“ trupės šokėjais, o taip pat – su Zimbabvės tradicinės muzikos atlikėjais ir „indie“ roko muzikantais, tokiais kaip Devontas Hynesas iš britų grupės „Test Icicles“ (beje, bendradarbiavęs su Solange  Nauls (Solange Knowles), „The Chemical Brothers“, „Blondie“ ir kt.), taip pat Tijondas Brekstonas (Tyondai Braxtonas) iš amerikiečių grupės „Battles“, garsios Čikagos grupės „Wilco“ būgnininkas Glenas Kočė (Glennas Kotche) ir kt.

Filipas Glasas (Philip Glass) | Asmeninio albumo nuotr.

Filipas Glasas (Philip Glass) | Asmeninio albumo nuotr.

Koncertui Vilniuje „Third Coast Percussion“ ruošia įspūdingą dviejų dalių programą, kurioje Styvo Reicho, Davido Skidmoro, Gemos Pykok, Augustos Ryd Tomas ir kitų kompozitorių kūriniai. Ypatinga šio koncerto intriga – naujausias Filipo Glaso kūrinys „Perpetulum“, kurį garsusis kompozitorius sukūrė specialiai ansambliui „Third Coast Percussion“ ir kurio pasaulinė premjera įvyko prieš keletą mėnesių.

Vienintelis pasaulinio garso JAV mušamųjų grupės „Third Coast Percussion“ koncertas Lietuvoje – spalio 17 d. Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijos Didžiojoje salėje. Bilietus galima įsigyti „Bilietai.lt“ kasose ir internetiniame portale. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Keletas „Third Coast Percussion“ įrašų:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: