Seimas pasveikino Lietuvos šaulių sąjungą šimtmečio proga (0)

sveikinimas sauliu sajungai 100 proga_sauliusajunga.lt

sauliusajunga.lt nuotr.

Birželio 27 d. Seimas posėdyje pasveikino šimto metų jubiliejų mininčią Lietuvos šaulių sąjungą.

„Prieš šimtmetį Šaulių sąjunga buvo būtinas ir prasmingas Lietuvos valstybės ir drąsios bei pilietiškos visuomenės kūrimosi akcentas. Šiandien savo geru pavyzdžiu, darbu, tarpusavio pagarba ir pasitikėjimu jie puoselėja lietuvių patriotiškumą ir gausima tėvynės gynėjų gretas. Už tai esame dėkingi ir sveikiname Lietuvos šaulių sąjungos narius“, – Seimo posėdyje sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Lietuvos šaulių sąjungos nariais yra 29 Seimo nariai.

Kaip rašoma Lietuvos šaulių sąjungos interneto svetainėje, ši organizacija įkurta 1919 m. birželio 27 d. Kaune. Jos tikslas buvo įtvirtinti šalies nepriklausomybę kovojant su bolševikais, bermontininkais ir lenkais.

Idėjiniai organizacijos vadai – Vladas Putvinskis ir Matas Šalčius.

Prie organizacijos kūrimo prisidėjo žymūs Lietuvos visuomenės ir kultūros veikėjai: rašytojai Antanas Vienuolis-Žukauskas, Balys Sruoga, Juozas Tumas-Vaižgantas, Fausta Kirša, dailininkas Antanas Žmuidzinavičius, gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas ir daugelis kitų.

Lietuvos šaulių sąjungos veiklos pradžioje jos nariais buvo vien tik civiliai, kiek vėliau į veiklą aktyviai įsiliejo kariai ir karininkai. Tai atspindi organizacijos idėją – civilių asmenų pagalba kariuomenei.

Sveikinimas šauliams Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio proga

Šaulius šia proga pasveikino Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas, pavaduojantis Sąjungos vadą ats. mjr. Židrūnas Šadauskis:

Broliai ir sesės šauliai,
nuoširdžiai sveikinu Jus Šaulių sąjungos šimtmečio proga!

Prieš šimtą metų – birželio 27-ąją – įkurta Lietuvos šaulių sąjunga, organizacija, kurios svarbiausias tikslas tuomet buvo kovoti su gausiais jaunos Respublikos priešais. 1919-1923 metais šauliai kraują liejo kovose su bermontininkais, bolševikais, lenkais, dalyvavo Klaipėdos išvadavime, 1944-1953 m. su ginklu rankose priešinosi okupantams. 1991-aisiais neraginami stojo atkurtos Lietuvos nepriklausomybės sargybon.

Meilė Tėvynei, pasiryžimas saugoti jos laisvę, ginti nepriklausomybę ir šiandien yra stipriausias mūsų, XXI amžiaus šaulių, ginklas.

Džiugu, kad šauliškos idėjos bei veikla pritraukia į mūsų organizaciją vis daugiau narių. Vadinasi, veikiame ir einame teisingu keliu, savo pavyzdžiu patvirtindami vieno iš Sąjungos įkūrėjų Vlado Putvinskio žodžius: „Stoti į Lietuvos šaulių sąjungą yra pareiga kiekvieno sąmoningo Lietuvos piliečio“.

Pradėję antrąjį gyvavimo šimtmetį toliau darbuokimės Lietuvos labui ir, kaip sakė V. Putvinskis, „Tebūnie visi mūsų darbai nušviesti tėvynės meilės, tėvynės gynimo dvasios, tada visi jie tėvynei bus naudingi, ją stiprins ir gins.“

Stiprybės ir sveikatos, vykdant šventą šaulišką misiją!

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: