Žagarės regioninio parko direkcija ragina atsisakyti plastikinių indų renginiuose (0)

vstt.lt nuotr.

vstt.lt nuotr.

Žagarės regioninio parko direkcija, siekdama skatinti visuomenės sąmoningumą ir atkreipti dėmesį į aplinkos užterštumą, atliekų mažinimą, rengia įvairias akcijas ir švietėjiškus projektus.

Viena didžiausių šių dienų aplinkosaugos problemų yra atliekos, jų kiekiai ir daroma žala. Ypač atkreiptinas dėmesys į milžiniškais mastais naudojamus vienkartinius plastikinius indus, kurių neigiama įtaka gamtai – didžiulė.

Plastikiniai gaminiai neretai patenka į aplinką, teršdami ją, neigiamai veikdami ekosistemas, biologinę įvairovę ir žmonių sveikatą. Plastiko atliekų problema yra ne tik rajono ar Lietuvos, bet pasaulinio masto. Plastikas dirvožemyje ar vandenyje suyra tik per kelis šimtus metų. Pasak specialistų, jei nepakeisime įpročių, 2050 metais vandenynuose bus daugiau plastiko nei žuvų.

Žagarės regioninio parko direkcijai pirmą kartą idėja renginių metu atsisakyti plastiko indų kilo dar 2018 m. pavasarį rengiant aplinkos tvarkymo akciją „DAROM“. Ironiška, jog akcijos metu surinkę šiukšles, jos dalyviai drauge pietaudavo iš vienkartinių indų. O nejučia žiūrėk kokį dubenėlį ir nupučia vėjas į pakrūmę. Todėl 2018 m. pavasarį planuojantys dalyvauti akcijoje iš anksto buvo kviesti atsinešti iš namų įprastus daugkartinio naudojimo indus. Džiugu, jog didžioji dalis akcijos dalyvių taip ir pasielgė, nors kai kurie į tai žiūrėjo kiek skeptiškai.

2018 m. vasarą prieš keturioliktąjį Vyšnių festivalį Žagarės regioninio parko direkcija ir vėl kvietė visus tapti labiau atsakingais, pakeisti įpročius ir nebevartoti vienkartinių plastiko indų. Dar vienu puikiu renginio be plastikinių indų pavyzdžiu tapo 2018 m. rudenį vykusi World Cleanup Day, į kurią susirinko virš 100 Joniškio rajono gyventojų. 97 proc. akcijos dalyvių atsinešė iš namų įprastinius indus, taip pasakydami NE plastikui. 2018 m. gruodžio 3 d. Žagarės regioninio parko direkcija NE plastikui tarė drauge su UAB „Baltic x-mas trees“.

Tą dieną Žagarėje vyko akcija „Nustok liūdinti Motulę Gamtą“. Akcijos metu kiekvienas asmuo, įmonė ar įstaiga, pasirašiusi specialų pasižadėjimą daugiau nevartoti vienkartinių plastiko indų, dovanų gavo UAB „Baltic x-mas trees“ specialiai didžiosioms metų šventėms užaugintą kalėdinę eglaitę vazonėlyje. 100 akcijai skirtų eglaičių buvo išdalytos per kelias valandas. Tikima, jog visi, pasirašę pasižadėjimą nenaudoti vienkartinių plastiko indų, būtent taip ateityje ir pasielgs, kad tai nebus vienkartinis pažadas ar dar vienas popieriaus lapas, nugulęs šiukšlių dėžėje, ar dar blogiau, kažkur pakelėje.

Žagarės regioninio parko direkcija praneša, kad šiais metais penkioliktasis Žagarės vyšnių festivalis bus rengiamas keičiant vienkartinius plastiko indus kitomis alternatyvomis: popieriniais, ekologiškais, kompostuojamais ir suyrančiais arba daugkartinio naudojimo vienkartiniais indais. Visus, planuojančius vykti į šį didžiausią Šiaurės Lietuvos renginį, Žagarės regioninio parko direkcija kviečia atsivežti ir savo įprastus daugkartinio naudojimo indus. Juk nesvarbu, kad kiekvieną renginio dieną po vidurnakčio baigiantis renginiams ant žemės nugulęs plastikas būna surenkamas, tačiau tūkstančiai šių atliekų galbūt vėliau nugula sąvartynuose…

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
alko-2-proc
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *