Šeimų romuva kviečia švęsti Pusiaužiemį! (0)

Šeimų romuvos renginys | V. Girskienės nuotr.

Šeimų romuvos renginys | V. Girskienės nuotr.

Sausio 26 dieną, 12 val. Kovos menų klube „Dojo“ (Architektų 11), Šeimų romuva kviečia šeimas atšvęsti Pusiaužiemį ir kartu su meška persiversti ant kito šono. Šventės metu bus žaidžiami „meškiški“ žaidimai, atliekamos apeigos, kurias savo kanklių muzika ir dievaitavimais įprasmins Romuvos vaidila, muzikantas Gediminas Žilys.

Pusiaužiemis – nuo seno mūsų protėvių minima šventė, kurios metu stengtasi patikrinti, ar užteks atsargų likusiai žiemos daliai. Apeidavo ir papurtydavo obelis, pabelsdavo į avilius, linkėdami gausesnio derliaus. Pusiaužiemio metu atliekamos ypatingos apeigos – ragaujama apeiginio gėralo, skanaujami kamukai – maži rutuliukai iš miltų, medaus, kanapių. Tikima, kad pusiaužiemio metu barsukas išlenda iš olos apsidairyti, ar dar neatėjo pavasaris, o meška verčiasi ant kito šono pusę miego laiko jau išmiegojusi.

Šeimų romuva kviečia šeimas su vaikais bei visus norinčius smagiai atšvęsti pusiaužiemį žaidžiant, juokiantis, dainuojant, laikantis senųjų protėvių papročių.

Šventės metu bus mokoma tradicinių dainų ir žaidimų apie meškas, medituojama su vaidilos Gedimino Žilio giesmėmis, bus priimta per romuvas keliaujanti krivūlę, ragaujama apeiginių patiekalų.

Šventės rengėjai ragina norinčius dalyvauti Pusiaužiemio šventėje užsiregistruoti el. paštu: valaiciusvirnas@gmail.com

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: