Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ paragino Konstitucinį teismą įvertinti valdžios sprendimus dėl miškų (video) (0)

Už mišką | R.Čepaitienės nuotr.

Už mišką | R.Čepaitienės nuotr.

Sausio 7 d. vidurdienį Vilniuje prie Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo (KT) sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ surengė piketą dėl miškų reformos teisėtumo ir reikalavo iš KT paiškino –  kodėl vis dar nėra KT išvadų dėl miškų reformos teisėtumo.

Beveik prieš metus baigiamai įgyvendinti miškų urėdijų reformai besipriešinantis Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ surengė pirmąjį piketą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir reikalavo, kad dėl urėdijų reformos teisėtumo ir Miškų įstatymo pakeitimų, kurie buvo priimti per vieną dieną, pasisakytų KT.

Beveik prieš metus 2018 m. sausio 16 d. 29 Lietuvos Respublikos Seimo nariai atsižvelgę  į Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ reikalavimus ir dėl Miškų įstatymo pataisų ir Vyriausybės nutarimo atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai kreipėsi į KT.

Piketas prie KT | rengėjų nuotr.

Piketas prie KT | rengėjų nuotr.

Tokį reikalavimą Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ buvo iškėlęs savo steigiamajame suvažiavime dar 2017 metų gruodžio 9 dieną ir įtvirtinęs suvažiavimo nutarime.

„Nors pagrindiniai šios chaotiškos reformos organizatoriai neteko pareigų, o į gatvę buvo išmesti be darbo šimtai žmonių, Vyriausybė padidino miškų kirtimų normą 6 procentais, toliau kertami miškai saugomose teritorijose, ypač suaktyvėjo Lietuvos miškų pardavimai užsieniečiams. Šiuo piketu norime priminti Konstituciniui Teismui, kad nuo kreipimosi prabėgo jau beveik metai, o išvadų dėl miškų reformos teisėtumo vis dar nėra“, – teigia Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ piketo dalyviai.

 

Apginkime Lietuvos Miškus !!!

Sajūdis “Už Lietuvos Miškus”

Piketas prie Lietuvos Konstitucinio Teismo dėl Lietuvos Miškų apgynimo ir jų išsaugojimo 2019.01.07

Posted by Vytautas Radavicius on 2019 m. sausio 7 d., pirmadienis

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: