Skelbiamas privalomasis referendumas dėl daugybinės pilietybės (11)

pasas

Pasas | alkas.lt nuotr.

Spalio 18 d.Seimas priėmė Seimo nutarimą (projektas Nr. XIIIP-2565(2), kuriuo nutarta paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, apibrėžiančio pilietybės įgijimą.

Už Seimo nutarimą balsavo 66 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.
Pagal priimtą nutarimą privalomasis referendumas bus vykdomas dvi dienas – 2019 m. gegužės 12 ir 26 dienomis.

Pasiūlymo iniciatoriai referendumą siūlo vykdyti dvi dienas įvertinus tai, kad Konstitucijos I skirsnio nuostatų pakeitimui reikalinga surinkti ypač didelį piliečių balsų skaičių – daugiau kaip pusę piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Būtent šiomis dienomis šalyje bus rengiami Prezidento rinkimai ir rinkimai į Europos Parlamentą.

Šiuo metu Konstitucijos 12 straipsnis apibrėžia pagrindines Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo nuostatas, pagal kurias Lietuvos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais, o išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.

Privalomajame referendume bus teikiama balsuoti dėl šio Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo teksto: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais. Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas.”

Seimo sudaryta darbo grupė referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimams spręsti yra nusprendusi rekomenduoti Seimui europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančiomis valstybėmis pripažinti Europos Sąjungos valstybes nares, valstybes, priklausančias NATO bei EBPO organizacijoms.

Referendumu priimti Konstitucijos pakeitimai įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Žmogus:

  Orvelinė naujakalbė: įteisinti dvigubą politybę – vadinasi išsaugoti pilietybę. Durniams durnos formuluotės.

 2. Prašalietis:

  Straipsnio pavadinimas:”Skelbiamas privalomasis referendumas dėl daugybinės pilietybės”. Išsivaikščiojančio durnių laivo”tautiniai intelektualai” su pilietybių klausimo “sprendimu”kuo toliau,tuo labiau “kyla į tautines dausas”. Iš tautiečio įgytos antros pilietybės ar turimų dviejų pilietybių, “tautiniams intelektualams”pasidarė “dviguba”pilietybe.Lietuviška pilietybė “sugeba susidvigubinti” su civilizuotos vakarų valstybės pilietybe. Galiausiai lietuviška”dviguba pilietybė gali prisidauginti iki daugybinės(prisidauginusios,skaitlingos,aibės,apstybės,galybės…)lietuviškos pilietybės”…. Durnių laivas ir Afrikoje durnių laivas….

 3. LosAngeles:

  by… nelabai yra ka pasakyti jei nenori keiktis 🙂
  trumpai tik tiek: prisiminus visus ‘vingius’ pries referenduma del zemes, dabartiniai zingsniai atrodo ne siaip nesusipratimas, tai- isdavyste ir pasityciojimas.

 4. Žemyna:

  Galvokime, ką galime padaryti, kad ateitų net tie, kas seniai nebebalsuoja! Kad jau pirmas turas lemtų baigti, kad antra balsavimo diena padėties nepakeistų! Nes, jei jiems pavyks prastumti šią kiaulystę, bus kalti NEdalyvavusieji!

  • Pikc:

   Neskubėkite su kategoriškai pareiškimais – jei jau dėl to “referendumo” imtasi TOKIŲ žygių, tai nenustebčiau, jei ir klausimas balsavimui bus suformuluotas kaip nors panašiai į “Ar neprieštaraujate, kad, kitų valstybių piliečiais patapę veikėjai išsaugotų ir Lietuvos pilietybę?” su atsakymų variantais “TAIP, neprieštarauju” ir “NE, neprieštarauju”. Ir ką tada duos tas dalyvavimas? 😉
   O jei rimtai – galiu kirsti lažybų, kad bus sukištos nemenkos krūvos eurorublių visokiems ekspertams, kad tie suformuluotų tą balsavimo klausimą taip, jog žmogeliai vos ne automatiškai balsuotų “taip, kaip reikia”. Na, kažką panašaus į “ar sutinkate, kad valstybė atimtų pilietybę jūsų giminaičiams ir taip nutrauktų jų ryšius su Lietuva?” (irgi tik PUSIAU humoras).

   • Žemyna:

    Tamsta rimtą temą palietėt.
    Būtų gerai, kad klausimų formuluotes gerokai iš anksto žinotume, kad neužkluptų įmantriai susuktas klausimas. Tada iš anksto apgalvotum. Taip, kaip Seimo rinkimuose iš anksto žinome, kas katroje apylinkėje kandidatuoja.
    Tačiau: SUKTAI suformuluotą biuletenį, kai abu atsakymai žmogaus netenkina, nes klastingi, galima perbraukti, paversti negaliojančiu. Tokiu atveju pritariančių sumažės.

 5. Vyda:

  Balsuočiau už dvigubą pilietybę, jeigu būtų aiški sąlyga: piliečiai, kurie pretenduoja į dvigubą pilietybę-privalomai turi labai gerai mokėtų lietuvių kalbą ( ne tik kalbėti, bet ir rašyti). Kitu atveju balsuosiu prieš, nes nesuprantu kam reikia pilietybės, jeigu toks pilietis nemoka tos šalies kalbos. Bet, panašu, kad konstitucijos 12 str. tekste to nėra… todėl balsuosiu prieš.

 6. Žemyna:

  Yra įstatymas, kad pageidaujantis gauti pilietybę privalo išlaikyti LK egzaminą. Jis ir šiuo atveju turi veikti
  Tačiau to negana. Pasas neturi tapti tau indulgencija, leidžiančia parazituoti, rinktis, kada katra pilietybe tau naudingiau naudotis. Pvz., tomis gydymo procedūromis, katros čia pigesnės ar net nemokamos, pasinaudoti čia, tačiau mokesčių čia nemokėti 🙂 Tuoj pat su teisuolio mina atšauti, jog mokesčiai mokami ten, kur gyvenama. Ir labai didžiuojamasi šiuo amoraliu atsakymu. Tas pat ir su šauktiniais.
  Net nežinai, ar isteriškai juoktis ar verkti, kai dar meta frazę, jog Lietuvai tenka pelnas, kai jie (kartą per kelis metus) čia apsilanko, gal viešbutyje apsigyvena, gal į restoraną užeina… Ar taip teigiantys patys tiek neišprusę, kad nesuvokia, ką sako, ar mus visiškais kvailiais laiko? Bet kuriuo atveju tokiais „argumentais” naujoji išeivių vadė suspindėjo visu savo negražumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: