Islandai palieka Nacionalinę valstybinę bažnyčią, o senojo skandinaviškojo tikėjimo Asatru gretos vis auga (3)

Asatru bažnyčia. Akureyrarkirkja | Auðunn nuotr.

Asatru bažnyčia. Akureyrarkirkja | Auðunn nuotr.

Nacionalinė Islandijos bažnyčia ir toliau netenka savo tikinčiųjų. Paskutiniai Islandijos registro religinio surašymo duomenys rodo, kad bažnyčia neteko 2029 savo narių per pirmuosius 2018 metų mėnesius. Valstybinė bažnyčia yra viena iš penkių didžiausių religinių bendruomenių, daugiausia netekusi savo narių šiais metais.

Keturios krikščioniškos, viena pagoniška kongregacija

Penkios stambiausios religinės kongregacijos Islandijoje – tai Nacionalinė bažnyčia, kurioje yra 233062 nariai, 65,6 % gyventojų, Islandijos Katalikų bažnyčia su 13799 nariais (3,9%), Laisvoji Reikjaviko bažnyčia su 9866 nariais (2,8%), Laisvoji Hafnarfjordiuro (Hafnarfjörður) bažnyčia su 4349 nariais (1,2%). Kitų Islandijoje esančių religinių kongregacijų narių skaičius nei vienos nesiekia 1% gyventojų.

Iš viso Islandijoje šalia 5 stambiausių religinių kongregacijų dar yra pripažintos 47-ios religinės kongregacijos. Bet jose yra tik po keletą tikinčiųjų ir nei vienos iš jų narių skaičius nesudaro 1% gyventojų.

Skandinaviškoji pagoniškoji religija ir toliau didina savo tikinčiųjų gretas

Asatru (Ásatrúarfélagið) šiai dienai yra stambiausia ikikriščioniškoji kongregacija Islandijoje, jos narių skaičius skaičius per 9 šių metų mėnesius padidėjo 8%. Kitos Islandijoje esančios ikikriščioniškosios religinės kongregacijos – tai trys budistinės bendruomenės, kuriose visose kartu yra 1297 (0,4%) narių, dvi skirtingos musulmoniškos kongregacijos, kuriose iš viso yra 687 (0,2%) narių ir Bahajų bendruomenės, kuriose yra 357 nariai.

Islandai taip pat vis dažniau pasirenka registruotis kaip nepriklausantys jokiai religinei, dvasinei bendruomenei ar organizacijai (24501, 6,9% gyventojų), ir tai yra 8,7% daugiau šiais metais nei anksčiau.

Parengta pgl. icelandmag.is

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Religija, Ukrainos balsas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Rimgaudas:

  Matome, kad Asatru skandinaviško tikėjimo bažnyčios bokštai turi laiptuotos formos plokštumas ir tai primena Egipto ar buvusios Perkūno šventyklos Vilniuje formas. Banginiu požiūriu tai yra įdomu. Gal kokių panašumų, kaip kad Auksinio pjūvio ar panašių skaičių eilutėse su Egiptu arba Vilniumi čia yra. Paslapties išdavimas, aišku, Asatru tikėjimo hierarchams čia nėra leistinas.

 2. Skaitytojas:

  Neparašyta, kiek narių turi ta Islandijos pagonių organizacija, o tik tai, kad jų padaugėjo 8%. Betgi tai gali reikšti, pavyzdžiui, kad buvo 12 narių, įstojo vienas, ir jų tapo 13.

  Ir beje, šaunuolis autorius, kad rašo % ženklą, o ne „proc.“, kaip tarybinė spauda.

 3. Bebras:

  Susiradau aš tą straipsnį, tai arba išvertė blogai arba jis buvo papildytas.

  Laisvoji Hafnarfjordiuro (Hafnarfjörður) bažnyčia turi 6946 narius
  Asatru turi 4349 narius.

  Kas norit platesnį straipsnį apie Asatrų augimą galit susirasti paggogline šitą: Ásatrú, the old Norse Paganism is the fastest growing and largest non-Christian religion in Iceland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: