Seimas patikslino politinių kampanijų išlaidų reglamentavimą (0)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Spalio 11 d. Seimas vienbalsiai, 93 Seimo nariams balsavus už, pritarė Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 14 straipsnio pataisoms, kuriomis siekiama užtikrinti politinių kampanijų finansavimo skaidrumą, nesudaryti prielaidų užsienio valstybėms daryti poveikį Lietuvos Respublikos rinkimų procesams ir vidaus politikos formavimui (projektas Nr. XIIIP-2443(2).

Įstatyme praplėstas politinės kampanijos išlaidomis pripažįstamų turėtų išlaidų sąrašas. Nustatyta, kad tokiomis išlaidomis bus laikomos išlaidos, skirtos politinių partijų, pretendentų, kandidatų, referendumo iniciatorių, referendumo oponentų, visuomeninių rinkimų komitetų išlaidoms, turėtoms pagal teisinių paslaugų sutartis apmokėti; išlaidos, skirtos politinių partijų, pretendentų, kandidatų, referendumo iniciatorių, referendumo oponentų, visuomeninių rinkimų komitetų išlaidoms, turėtoms pagal politinės kampanijos organizavimo, konsultavimo ir mokymo paslaugų sutartis apmokėti.

Kartu įstatyme įtvirtinta, kad politinėms partijoms, pretendentams, kandidatams, referendumo iniciatoriams, referendumo oponentams, visuomeniniams rinkimų komitetams minėtas paslaugas galės teikti tik Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiai, taip pat tose valstybėse įsteigti juridiniai asmenys, organizacijos, padaliniai, išskyrus atvejus, kai ¼ ar daugiau balsavimo teisių tokio juridinio asmens ar kitos organizacijos dalyvių susirinkime priklauso ne tai valstybei, ne tose valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ir (ar) jų piliečiams.

Taip pat nustatyta, kad politinės kampanijos išlaidomis bus pripažįstamos ir išlaidos pretendento, kandidato kelionėms (transportui ir apgyvendinimo išlaidoms) į rinkimų apygardą.

Pataisos įsigalios nuo šių metų lapkričio 7 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: