Spalio 7-tą pasaulio profesinės sąjungos jau vienuoliktus metus paminėjo oraus darbo dieną (4)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Spalio 7 d., minėdamos oraus darbo dieną profesinės sąjungos atkreipė vyriausybių dėmesį, kad orus darbas daugeliui darbuotojų dar yra nepasiekiamas.

Ypač bloga padėtis pasak profsąjungų atstovų yra Lietuvoje. Lietuvos darbuotojai sukuria bendro vidaus produkto (BVP) vienam gyventojui daugiau nei Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Graikijoje ir Portugalijoje, bet Lietuvos darbuotojų atlyginimas yra mažesnis nei šiose šalyse.

Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC) teigia, kad pasaulyje 780 milijonai darbuotojų skursta, nors turi darbą, 80% visų šalių darbuotojų skundžiasi, kad minimalus atlyginimas jų šalyse neleidžia jiems oriai gyventi, tačiau nepaisant to 1% turtingiausių pasaulio žmonių valdo didesnį turtą nei visi likę pasaulio žmonės, o turtinė nelygybė dar labiau auga.Lietuvos BVP vienam gyventojui sudaro 75% Europos Sąjungos (ES) vidurkio, tačiau vidutinis atlyginimas sudaro tik 45% vidutino atlyginimo Europos Sąjungoje. Lietuvos darbuotojų vidutinis atlyginimas yra iš tikrųjų dar mažesnis, nes skirtingai nuo ES šalių į mėnesinio atlyginimo dydį įtraukiami ir viršvalandžiai. Lietuvos darbuotojai dirba net 488 valandomis per metus daugiau nei Vokietijoje, o uždirba kelis kartus mažiau, nors Lietuvos verslininkų pelnai yra žymiai didesni nei Vokietijoje.

Socialinė atskirtis Lietuvoje yra didžiausia Europos Sąjungoje, tačiau nei viena Lietuvos Vyriausybė nesiima ryžtingų veiksmų šią Lietuvos bėdą spręsti, nors tai daryti jai pataria ir Europos Sąjungos komisija ir Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacija, kurios nare Lietuva tapo šiais metais, ir Pasaulio bankas, ir net verslininkus atstovaujantis Tarptautinis valiutos fondas.

Orus darbas turi būti toks, kuris leidžia darbuotojui dirbti pagal jo kvalifikaciją ir išsilavinimą, padeda atskleisti asmeninius jo sugebėjimus, gerai ir saugiai jaustis savo darbo vietoje, noriai eiti į darbą, o iš jo išėjus, „nesinešti“ darbinių problemų namo.
Orus darbas turi užtikrinti tokį atlyginimą, kuris leidžia darbuotojui oriai gyventi.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. ŽEMAITIS:

  Nesuprantu, “Alkas” yra tautinis ar socialistinis portalas?
  Visiškai suprantu ir remių tautinės idėjos sklaidą. Galima diskutuoti šiuo klausimu. Dažnai tenka išgirsti radikalesnes pozicijas, manoji gerokai nuosaikesnė. Bet taip pat liberali-tautinė.
  Tuo tarpu kodėl “Alke” tokie populiarūs ir kairieji? Juk portalo pavadinimas yra ALKAS, o ne koks ŠVIESUS SOCIALISTINIS RYTOJUS….

  Profsąjungos yra visuomenės vystymosi stabdis (kaip ir radikalus nacionalizmas), tad jų veikloje nematau nieko pozityvaus.

  • rimant:

   Tokie pseudožemaičiai- neoliberalai yra jau ne tik stabdis, trukdantis Lietuvai pakilti, jie yra naujieji stribai – neokomunistai, išvarę iš Lietuvos net daugiau lietuvių nei komunistai Stalino laikais.

   • rimant:

    Durniau, kur žmonės gyvena laimingiausiai ir uždirba didžiausius atlyginimimus, o šalys sėkmingiausiai konkuruoja pasaulyje? Ten kur profesinės sąjungos stipriausios – Skandinavijoje ir Vokietijoje!

 2. rimant:

  Šaunuoliai profsajungiečiai. Tiesiai į kaktą melagiams liberalams ir už jų stovintiems vagims, kurie apiplėšinėja Lietuvos žmones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: