Lietuva ir Latvija bendradarbiaus gelbstint žmonių gyvybes (0)

Greitoji pagalba | sam.lt nuotr.

Greitoji pagalba | sam.lt nuotr.

Ministrų kabinetas suteikė sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai įgaliojimus pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su Latvija dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo pasienyje. Pasirašius šią sutartį Lietuvos arba Latvijos GMP stotys, ištikus nelaimei, kai kyla grėsmė gyvybei, galėtų teikti paslaugas kaimyninės šalies pasienyje esantiems žmonėms.   

Pasak sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio, pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius įstatymus, pagalba gali būti teikiama tik šalies teritorijoje. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad Lietuva ir Latvija yra kaimyninės šalys ir tam tikrais atvejais kitos šalies GMP atvykti pas pacientą ir suteikti pagalbą gali greičiau, toks šalių susitarimas pagerintų medicininės pagalbos prieinamumą pasienio ruože (iki 20 km nuo sienos nutolusios teritorijose).

„Tai bus pirmasis toks susitarimas Lietuvos istorijoje su kaimynine valstybe dėl greitosios medicinos pagalbos teikimo. Gali pasitaikyti tokių atvejų, kai kitos šalies GMP medikai gali greičiau nuvykti pas pacientą, tad tokiais atvejais Lietuvos ir Latvijos GMP stotys susisieks tarpusavyje ir operatyviai nuspręs, kaip galima pacientams suteikti pagalbą greičiau“, – sako viceministras.

Gavus Vyriausybės pritarimą, sutartis bus teikiama Prezidentūrai. Prezidentei pasirašius dekretą dėl įgaliojimų ministrui pasirašyti susitarimą suteikimo, bus organizuojamas sutarties pasirašymas. Tikimasi, kad sutartis galėtų būti pasirašyta šių metų spalio mėn.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: