Seimas priėmė rezoliuciją dėl Gruzijos žemių okupacijos dešimtųjų metinių (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Birželio 28 d. Seimas, 82 Seimo nariams vieningai balsavus už, priėmė rezoliuciją Dėl Gruzijos teritorijos dalies okupacijos dešimtųjų metinių. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Juozo Bernatonio ir pirmininko pavaduotojo Egidijaus Vareikio inicijuotu teisės aktu primenama, kad prieš dešimt metų Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos įvykdė agresiją prieš savo kaimyninę valstybę – Gruziją – atplėšė jos teritorijos dalis ir okupuotose teritorijose sukūrė nepripažintą marionetinę valdžią.

Priimtu dokumentu smerkiamos visos agresijos formos, įskaitant ginkluotą užpuolimą ir įsiveržimą į kitos valstybės teritoriją; apgailestaujama, kad Rusijos Federacija nevykdo savo įsipareigojimų pagal 2008 m. rugpjūčio 12 d. paliaubų susitarimą, neatitraukdama savo pajėgų iš okupuotų Gruzijos teritorijų į iki konflikto buvusias pozicijas ir neteisėtai pripažindama jos remiamus marionetinius darinius okupuotoje dalyje, taip pat trukdo Europos Sąjungos stebėtojų misijai veikti okupuotuose Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetija) regionuose.

Rezoliucija Seimas ragina pripažįsta ir tvirtai remia šimtmetį mininčios Gruzijos valstybės teritorijos, apibrėžtos jo Konstitucijoje, vientisumą ir tarptautiniu mastu pripažintų sienų neliečiamybę, okupuotus Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetija) regionus laiko neatskiriama Gruzijos teritorijos dalimi; vertina besitęsiantį Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų buvimą Gruzijos teritorijoje bei marionetinių režimų veiklą Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetija) regionuose kaip suverenios šalies neteisėtą okupaciją.

Reikšdamas paramą Gruzijos vykdomoms demokratijos plėtros, teisinės valstybės kūrimo ir kitoms demokratinėms reformoms siekiant tapti visateise europinių ir transatlantinių organizacijų valstybe nare Seimas ragina Europos Sąjungos ir NATO institucijas, valstybių narių vyriausybes ir parlamentus, tarptautines organizacijas ir jų parlamentines asamblėjas, visą tarptautinę bendruomenę ir jos politinius lyderius skirti reikiamą dėmesį Gruzijos teritorijos vientisumo užtikrinimo, europinės ir euroatlantinės integracijos klausimams.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: