Seimo nariai prašo įamžinti Lietuvos laisvės lygos vardą Vilniaus mieste (0)

Lietuvos laisvės lygos ir Blaivybės sąjūdžio demonstracija Lietuvos ir Tarybų Rusijos 1920 m. sutarčiai paminėti | LRS archyvas, A. Ališausko nuotr.

Lietuvos laisvės lygos ir Blaivybės sąjūdžio demonstracija Lietuvos ir Tarybų Rusijos 1920 m. sutarčiai paminėti | LRS archyvas, A. Ališausko nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydami įamžinti Lietuvos laisvės lygos atminimą Vilniaus mieste.

2018 m. birželio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimas vienbalsiai priėmė rezoliuciją „Dėl Lietuvos laisvės lygos 40-mečio“, kurią teikė daugumos parlamentinių partijų atstovai. Minėta rezoliucija siekiama atkreipti dėmesį į itin reikšmingą Lietuvos laisvės lygos (LLL) vaidmenį Lietuvos Nepriklausomybės kovose tiek vietiniu, tiek tarptautiniu lygmenimis.

A. Ažubalio teigimu, LLL – tai Nepriklausomybės ledlaužis: „Kovodama dėl Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, LLL visada stengėsi akcentuoti Lietuvos, kaip okupuotos valstybės statusą, nuolat pabrėžė 1940 m. įvykusios okupacijos faktą, pirmoji viešai prabilo apie 1939 m. slaptuosius Vokietijos ir SSRS protokolus. LLL savo viešais pareiškimais, organizuotais mitingais ir atvira konfrontacija su sovietiniu režimu iš esmės praplėtė visuomenės kritinio mąstymo ribas ir atvėrė kelią platesniam tautos atgimimo judėjimui. Pažymėtina, kad tautinio atgimimo laikotarpiu LLL ryžtingai kvietė visuomenę nuosekliai laikytis Laisvės bei Nepriklausomybės idealų. LLL kelti tikslai ir idėjos ilgainiui tapo atsikuriančios Lietuvos valstybės oficialiosios politikos neatskiriama dalimi, o visų Lietuvos tautinio atgimimo jėgų pastangos galiausiai susivienijo į vieną – Nepriklausomybės siekį. Šį siekį – atvirai – pirmoji nubrėžė LLL”, – teigė parlamentaras.

„Pastebėtina, kad nepaisant LLL nuopelnų Lietuvos valstybingumui, organizacijos atminimas iki šiol nėra tinkamai įamžintas ir pagerbtas valstybės viešosiose erdvėse. Atsižvelgdami į tai, kad LLL savo veiklą aktyviai vykdė Vilniaus mieste prašome Vilniaus miesto savivaldybės suteikti Lietuvos laisvės lygos pavadinimą vienai iš Vilniaus mieste esančių viešųjų erdvių bei pasitarus su už istorinės atminties įvertinimą ir įprasminimą atsakingomis institucijomis inicijuoti paminklo, atminimo lentos ar kitokio simbolio skirto LLL nuopelnams įamžinti pastatymą“, – teigė L. Kasčiūnas.

Lietuvos laisvės lyga – tautinė, politinė Lietuvos organizacija, kovojusi už Lietuvos Nepriklausomybę nuo SSRS. Įkurta 1978 m. birželio 14 d. kaip pogrindinė organizacija. Siekė atkurti Lietuvos valstybingumą, ugdyti tautinę, religinę, politinę lietuvių savimonę. Rengė mitingus, platino antisovietinę literatūrą. Jai vadovavo Antanas Terleckas. Kiti žymesni veikėjai – dr. Algirdas Statkevičius, Jonas Gelažius, Arūnas Trukanas. 1995 m. lapkričio 8 d. įregistruota kaip politinė partija. 2001 m. įsijungė į naujai kuriamą Lietuvos dešiniųjų sąjungą. Kai kurie nariai pasitraukė į kitas politines partijas.

2018 m. birželio 15 d. sukako 40 m. nuo Lietuvos laisvės lygos įkūrimo.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: