„Po baltų Lietuvą: Padavimų žemėlapis“: Apie orų spėjimus ir Alkos kalną (video) (0)

Alkos kalnas | Alaks.lt nuotr.

Alkos kalnas | Alaks.lt nuotr.

Balticum TV tęsia naujo kultūros laidų ciklo „Po baltų Lietuvą: Padavimų žemėlapis“, skirto atkurtos Lietuvos šimtmečiui, transliacijas. Antroje ciklo laidoje aptariami liaudiški orų spėjimo būdai, lankytasi orus pranašaujančioje Platelių apylinkėse esančioje Kalendoriaus dauboje.

Taip pat apsilankyta netoli Salantų esančiame Alkos kalne vadinamame Aukos kalnu. Pasak tyrinėtojų, Alkos kalnai yra būdingos žemaičių ir kuršių šventvietės. Su jomis siejami padavimai apie vaidilutes. Manoma, kad šiame ir Palangos Birutės kalne šventoji ugnis buvo užgesinta vėliausiai Lietuvoje. Netikėtai sutiktas vietos gyventojas Robertas Beniušis parodė, kur yra šaltinis, Alkos kalno akmuo su įduba, ten augusio Šventojo ąžuolo vieta, o mitologė Daiva Vaitkevičienė papasakojo, kodėl senosiose šventvietėse buvo kurstoma šventoji ugnis.

Trečia ciklo laida pasirodys balandžio 29 d., sekmadienį, 9 val. (kartojimai: 30 d. 10.30 val., gegužės 3 d. 12.00 val., gegužės 5 d. 15.20 val. per Balticum TV) – Tarptautinę šokio ir Pasaulinės gyvybės dieną bus proga aplankyti nepaprastas Lietuvos vietoves, garsėjančias padavimais apie akmenimis pavirtusias nuotakas ir kareivių kepurėmis suneštais kalnais. Taip pat susipažinsime su Migliniškėse esančiais Nuotakos akmenimis ir Aukštadvario regioninio parko Žuklijų piliakalniu.

Pašnekovus kalbino režisierė Nijolė Jačėnienė, unikalius aplankytų vietovių vaizdus nufilmavo operatorius Saulius Gudas, laidas montavo ir padavimų žemėlapį „braižė“ Algis Galatiltis, vinjetę sukūrė Tadas Sokolovas, muziką – Kristijonas Lučinskas, rašinius skaitė aktorius Sigutis Jačėnas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: