JAV teismas nepriėmė sprendimo dėl N. Venckienės perdavimo Lietuvai (nuotraukos, video) (19)

„Čikaga su Neringa“ | Roberto Mo FB nuotr.

„Čikaga su Neringa“ | Roberto Mo FB nuotr.

Kovo 22 d. Čikagoje, JAV Evereto Makinlio Dirkseno teismo rūmuose buvo svarstomas buvusios Lietuvos respublikos Seimo narės, garsios kovotojos prieš pedofilus Neringos Venckienės išdavimo Lietuvai klausimas. Tą dien vykusiame teismo posėdyje sprendimas dėl N. Venckienės grąžinimo Lietuvai nebuvo priimtas.

Pranešama, kad atidėti N.Venckienės grąžinimą Lietuvai buvo nuspręsta esą dėl to, kad toks sprendimas turi būti pasirašytas JAV valstybės sekretoriaus arba jo pavaduotojo, tačiau JAV prezidentui neseniai atleidus iš darbo šiuos pareigūnus – nėra kam sprendimą pasirašyti… Būtent, esą, dėl šios priežasties N.Venckienę nuspręsta sulaikyti dar trims mėnesiams. O gegužės 15 d. teismas ketina surengti posėdį, kuriame bus priimtas sprendimas ar paleisti kaltinamąją už užstatą iki kito teismo posėdžio.

Vykstant teismui prie teismo rūmų  Čikagoje žmonės surengė piketą „Čikaga su Neringa“, kurio dalyviai su plakatais ir transparantais išreiškė savo palaikymą ryžtingai kovotojai prieš pedofilų klaną.

Kovo 21 d. piketą surengė ir Kanados lietuviai prie Amerikos konsulato Toronte. Airijos lietuviai piketavo Dubline.

Piketas Dubline | Stop pedofilijai! FB nuotr.

Piketas Dubline | Stop pedofilijai! FB nuotr.

Piketas Vilniuje prie JAV ambasados | R. Čiegio FB nuotr.

Piketas Vilniuje prie JAV ambasados | R. Čiegio FB nuotr.

Kovo 20 d. N. Venckienės gynėjai Vilniuje prie JAV ambasados taip pat surengė palaikymo akciją ir įteikė JAV pareigųnams peticiją kurioje išsakė savo nepasitikėjimą Lietuvos teisėsauga, taip ir nesugebėjusia ištirti nė vienos bylos, susijusios su vadinamąja Kauno pedofilija. Šiame rašte jie pasidalijo ir savo nerimu dėl Neringos Venckienės likimo, jei kartais JAV teisėsaugos institucijos nesuteiktų jai politinio prieglobsčio.

Kaip jau rašėme kovo mėnesio  pradžioje socialiniame tinkle „Facebook“ į žmones kreipėsi ir N.Venckienės sūnus prašydamas padėti jo šeimai – pasirašyti JAV prezidentui Donaldui Trampui skirtą peticiją sukurtą oficialioje Baltųjų Rūmų interneto svetainėje anglų kalba „Apsaugokite Neringą Venckienę nuo politinių persekiojimų ir ekstradicijos“:

Kreipimasis su ukrainietiškais subtitrais:

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: