Kunigas R. Grigas JAV teisėsaugai: Apginkite p. Neringos Venckienės teisę į bešališką ir teisingą teismą (16)

Kunigas Robertas Grigas | J. Česnavičiaus nuotr.

Kunigas Robertas Grigas | J. Česnavičiaus nuotr.

Kaip jau skelbėme, laisvės gynėja, politinė kalinė, vienuolė, 2017-ųjų metų Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė atviru laišku kreipėsi į JAV prezidentą Donaldą Trampą ragindama netenkinti „korumpuotos Lietuvos Respublikos teisėsaugos“ prašymo išduoti Neringą Venckienę Lietuvai.

Į JAV teisėsaugos pareigūnus kreipėsi ir sesers Nijolės laisvės kovų bendražygis, disidentas kunigas Robertas Grigas prašydamas nesutikti patenkinti Lietuvos valdžios ekstradicijos prašymo, o jai keliamus kaltinimus išnagrinėti JAV teismuose ir taip apginti buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės žmogaus teises, ypač jos „teisę į bešališką ir teisingą teismą“.

* * *
Jungtinių Amerikos Valstijų teisėtvarkos institucijoms

Gerbiami JAV teisingumo įstaigų Pareigūnai,

kreipiuosi į Jus dėl neseniai Čikagoje sulaikytos Lietuvos Respublikos pilietės Neringos Venckienės sulaikymo. Lietuvos Respublikos teisėtvarkos įstaigos reikalauja ponios Venckienės ekstradicijos į Lietuvą, kur ji būtų teisiama jai iškeltose bylose. Ponia Venckienė yra buvusi teisėja ir buvusi Lietuvos Parlamento (Lietuvos Seimo) narė. Ji yra kaltinama bylose, kurios prieš keletą metų sukėlė didelį rezonansą Lietuvos visuomenėje. Visa eilė su tomis bylomis susijusių asmenų, taip pat ir ponios Venckienės brolis Drąsius Kedys, yra mirę įtartinomis aplinkybėmis. Didelė dalis aktyvios piliečių visuomenės Lietuvoje dėl minėtų neaiškių aplinkybių turi pagrįstų įtarimų, kad Lietuvos teismų
sprendimai ponios Neringos Venckienės byloje nebus bešališki ir objektyvūs. Nors mūsų valstybė yra atkūrusi Nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos prieš 28 metus (1990), iki šiol nebuvo įvykdyta nuosekli liustracija asmenų, nusikaltusių kolaboravimu su okupaciniu sovietų režimu. Šis ir kiti su politine korupcija susiję faktai kelia nerimą, kad teismų sprendimai aukštesnių valdžios ešelonų korupciją galimai paliečiančiose bylose gali būti neteisingi.

Ponios Neringos Venckienės saugumas ir net gyvybę būtų labiau užtikrintai ginami, jeigu jai keliami kaltinimai būtų išnagrinėti JAV teismuose. Bus iš tikrųjų pasitarnauta ponios Neringos Venckienės Žmogaus teisių apsaugai, ypač jos teisei į bešališką ir teisingą teismą, jei JAV įstaigos nesutiks patenkinti Lietuvos valdžios ekstradicijos prašymo.

Linkėdamas Dievo palaimos Amerikai –

RobertasGrigas
Katalikų kunigas, antisovietinės lietuvių rezistencijos dalyvis

Vilniaus g. 9 – 6
Kaunas, Lietuva

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: