Trakų salos pilyje – šventinis spektaklis „Prašau, mylėkit mano Lietuvą“ (0)

Trakų salos pilyje – šventinis spektaklis „Prašau, mylėkit mano Lietuvą“ | Trakų rajono savivaldybės nuotr.

Trakų salos pilyje – šventinis spektaklis „Prašau, mylėkit mano Lietuvą“ | Trakų rajono savivaldybės nuotr.

Vasario 16 d., penktadienį, 12 val., Trakų salos pilyje, vyks Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Talentų klubo muzikinis spektaklis „Prašau, mylėkit mano Lietuvą“. Spektaklis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Režisierė ir siužeto autorė – Violeta Serbintienė. Renginį rengia Trakų istorijos muziejus ir Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija.

„Žiūrėdama į savo vaikus scenoje, matau juose tuos pačius vyrus ir moteris, kurie kovojo už Lietuvos nepriklausomybę, tą patį ryžtą, – sako V. Serbintienė. – Jiems tai ne tik spektaklis, tai meilės Lietuvai išraiška. Negali likti abejingas, kai matai jų degančias akis, iš širdies trykštančią meilę ir padėką tiems, kurie kovojo dėl laisvės“.

Muzikinis spektaklis „Prašau, mylėkit mano Lietuvą“ pastatytas 2014 metais. Po metų, respublikiniame teatrų konkurse „Šimtakojis“, spektaklis tapo laureatu ir iki šiol keliauja po Lietuvą: rodytas kelete miestų, LR Seime, Prezidentūroje, koncertų salėje „Compensa“. Atlikėjai – Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Talentų klubo buvę ir esami mokiniai. Miuziklas tapo išskirtiniu, nes dalis mokinių jau studentai, bet vis tiek kasmet susitinka šiuo spektakliu kartu paminėti Laisvės dienas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.

Spektaklio „Prašau, mylėkit mano Lietuvą“ siužetas nukelia į vienos klasės gyvenimą sovietinės okupacijos metais. Mokiniai patiria sovietinių laikų ir laisvos Lietuvos virsmą. Jame – slaptas Trispalvės iškėlimas ant mokyklos stogo, Romo Kalantos susideginimas, hipių istorija, meilės išgyvenimai ir ryžtas siekti Lietuvos laisvės. Naudojama grupės „Pink Floyd“, Peterio Cinkočio (Peter Cincotti) ir miuziklo „Les miserables“ muzika.

Rengėjai maloniai kviečia aplankyti ir Trakų salos pilyje veikiančią parodą „Lietuvos laisvės kūrėjai“, skirtą  asmenybėms, puoselėjusioms Lietuvos valstybingumo ir laisvės idėjas, bei sudalyvauti šiai parodai parengtame edukaciniame užsiėmime.

Spektaklis ir įėjimas į Trakų salos pilį – nemokami.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: