Profesoriui Liudui Mažyliui skirta Stasio Lozoraičio premija (2)

Liudas Mažylis | J. Petronio nuotr.

Liudas Mažylis | J. Petronio nuotr.

Lietuvos žurnalistų draugijos įkurta Stasio Lozoraičio premija skirta Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui, pernai Vokietijos archyve radusiam Vasario 16-osios Aktą.

„Lietuvos visuomenė profesorių politologą Liudą Mažylį labiausiai įsidėmėjo dėl pernai jo surastų 1918 metų vasario 16-osios nepriklausomybės akto originalų lietuvių ir vokiečių kalbomis. Tačiau profesorius L. Mažylis ne mažiau nuveikė populiarindamas Lietuvoje vakarietiškos žurnalistikos principus, nuodugniai tyrinėjo Atgimimo laikų (1990–1991 metų) lietuviškos žiniasklaidos vaidmenį atkuriant, ginant, stiprinant valstybę“, – teigiama Žurnalistų draugijos pranešime.Be to, L. Mažylis 1990–1993 metais buvo dienraščio „Kauno laikas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas, 1993–1998 metais – Kauno miesto savivaldybės atstovas spaudai, spaudos centro vadovas. Jo rašinius yra spausdinę „Kauno aidas“, „Lietuvos aidas“, „Tėvynės sargas“, „Apžvalga“, „ Savivaldybių žinios“, „Veidas“. Dabar L. Mažylis – LRT dokumentinių apybraižų ciklo „Šiandien prieš 100 metų“ vedėjas.

S. Lozoraičio žurnalistinė premija įsteigta 1998 metais. L. Mažylis – dvidešimtasis jos laureatas.

Premija už žurnalistinę veiklą skiriama už aktualiausius ir ryškiausius spaudoje, radijuje, televizijoje ar internetinėje žiniasklaidoje paskelbtus žurnalistų kūrinius, vertingą ilgametę žurnalistinę veiklą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .

2 komentarai

 1. Leberalaus konformisto sustabinimas tęsiasi..:):

  Ponas Mažylis , jei neklystu, paskutinį dešimtmetį su žurnalistika ir demokratinių principų joje gynimu nieko bendro neturi..Tai žmogus, kuriam tiesiog pasisekė surasti Aktą ir kuris visai abejingas žlungančios Lietuvos problemoms ir kuris tinka būti stabuku, nes jis visai priimtinas ir visai nepavojingas nomenklatūrinei – oligarchinei santvarkai…
  Pabrėžiu, tai žmogus,kuris abejingas svetimų rašmenų įstūmimui į mūsų dokumentus ir raštiją..Tokiam Lozoraičio premiją skirti, ko gero,reiškia tyčiotis iš tų, kurie gina valstybinę kalbą ir raštiją…
  Tai žmogus, kuris nemato problemos tame, kad iš Lietuvos bėga šimtai tūkstančių…
  Jau kai kam minėjau, kad tuos abu jo požiūrius patyriau asmeniškai, klausydamasis jo viešo narciziško plepėjimo Raudondvaryje Valstybės dieną.
  .Prieš metus šioje vietoje iš tuščio į kiaurą (toje apolitiškoje ir antitautinėję šventėje , kurią tokia padaro už lietuvių pinigus Kauno rajoną valdantys socdemai..) pilstė prof. , polonofilas ,A.Bumblauskas..
  Beje, ponas Mažylis VDU uoliai prisideda savo paskaitomis štampuodamas apolitiškus.Lietuvos išlikimui abejingus, eurokomjaunuolius..
  Tą Lietuvą į kapus varančiai santvarkai palankų žmogų sistemos šulai daro naujuoju herojumi, nes jai naudinga…
  Neabejoju, ponui Mažyliui pasiūlius tapti antioligarchinio-patriotinio judėjimo nariu ar rėmėjų, jis nertų į krūmus…

 2. Danielius:

  Už ką? Už tai, kad frau Berta (?) paklausė ko tas žmogus nori ir nuėjusi į saugyklą atnešė
  šimtmečio “atradimą”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: