Signatarai: Vėl išmesta KGB korta. Ko siekiama šiuo nešvariu ėjimu? (tiesioginė transliacija) (24)

KGB dokumentai | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

KGB dokumentai | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Sausio 10 d., trečiadienį, 13 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Bronislovo Genzelio, Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos „Vėl išmesta KGB korta. Ko siekiama šiuo nešvariu ėjimu?“

Žiūrėkite tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją ir užduokite klausimus internetu ČIA (nuoroda veiks vykstant spaudos konferencijai):

Po spaudos konferencijs signatarai raštu kreipėsi į Lietuvos Gyventojų Genocido ir Rezistencijos Tyrimo Centro generalinę direktorę T. B. Burauskaite prašydami atsakyti į jų klausimus. Skelbiame šio rašto turinį:

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai
Bronislovas Genzelis, Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila

2018  m. sausio 10 d., Vilnius

Lietuvos Gyventojų Genocido ir Rezistencijos Tyrimo Centrui
Generalinei direktorei Teresei Birutei Burauskaitei
Didžioji g. 17/1, 01128 Vilnius

Jūs viešai patvirtinote, kad tariamo ar tikro KGB agentų sąrašo viešas paskelbimas š.m. sausio 5 d. įvyko Jus prispaudus politikams. Tai padaryta dar ir pažeidžiant įstatymus.

Dėl šių aplinkybių prašome Jus nedelsiant mums pateikti šią informaciją:

 1. Kokie politikai ir kada Jus asmeniškai ar kitą LGGRTC darbuotoją prispaudė tai padaryti?
 2. Kuris LGGRTC darbuotojas sankcionavo šį paskelbimą.
 3. Kokių įstatymų pagrindu tai padaryta?
 4. Ar šį paskelbimą sankcionavo Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybom veiklos vertinimo komisija? Jei taip, tai prašau pateikti informaciją, kada tai padaryta, kokia šios Komisijos sudėtis tai padarė, ir pateikti šios Komisijos protokolus.
 5. Kas sankcionavo analogišką tariamų ar tikrų KGB agentų viešą paskelbimą 2012 metais? Ar 2012 m. paskelbimą sankcionavo Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybom veiklos vertinimo komisija? Jei taip, tai prašau pateikti informaciją, kada tai padaryta, kokia šios Komisijos sudėtis tai padarė, ir pateikti šios Komisijos protokolus.
 6. Ar 2012 m. ir 2018 m. viešai paskelbtiems asmenims, pavadintiems KGB agentais, „Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo“ nustatyta tvarka buvo pranešta apie Komisijos sprendimą viešai paskelbti apie jų bendradarbiavimą su buvusiomis TSRS specialiosiomis struktūromis? Prašome pateikti šių pranešimų ir Komisijos protokolų kopijas.
 7. Kas ir kada sudarė, kas ir kada papildė šį viešai pasklebtą Sąrašą Nr.35?
 8. Kas atsakingas(a) už Sąrašo Nr.35 saugojimą? Pateikite šio Sąrašo Nr.35 perdavimo-priėmimo asmenims faktus registruojančių perdavimo-priėmimo aktų ar registravimo žurnalų kopijas.
 9. Paaiškinkite, kokių dokumentų pagrindu ir kada į Sąrašą Nr.35 ranka įrašyti a.a. V. Sladkevičius, S. Sondeckis, D. Banionis ir kiti asmenys?
 10. Pateikite įrodymus, kad KGB būtų sudarinėjusi bent dar vieną agentų sąrašą.
 11. Kokiu teisiniu ir faktiniu pagrindu į Sąrašą Nr.35 ranka įrašyti asmenys be registruotų asmeninių tokių galimų agentų archyvinių bylų?
 12. Kodėl į Sąrašą Nr.35 ranka įrašyti ne nurodyti dalyvavusieji stambiose antitarybinių ir kitų priešiškų organizacijų veiklos operatyviniame tyrime asmenys; ne nurodyti dalyvavusieji likviduojant tautinį pasipriešinimą Ukrainoje, Baltarusijoje, Baltijos šalyse asmenys; ne nurodyti KGB perverbuotieji ir užsieniečiai; ne nurodyti karo metu vykdžiusieji specialiąsias užduotis priešininko užnugaryje asmenys, o įrašyti šias kategorijas neatitinkantys asmenys?
 13. Kodėl iki šiol neatsiprašyta be pagrindo viešai paskelbtų asmenų ir mirusiųjų artimųjų?
 14. Ar GGRTC turi bent vieną KGB agentų asmeninę bylą?
 15. Pateikite ir viešai paskelbkite KGB (generolo E. Eismunto) 1988 m. gruodžio mėn. sudarytą tarybinei santvarkai pavojingų 273 asmenų sąrašą, taip pat 1989 ar 1990 m. parengtą planą „Metel“ („Pūga“), kurį įgyvendinant, paskelbus „Ypatingąją padėtį“, visi šie 273 asmenys būtų suimti, jame išskirti ypač pavojingi asmenys turėjo būti likviduoti. Taip pat prašome pateikti ir paskelbti 50 operatyvinių grupių šio plano įgyvendinimui sudėtis. Ar tai yra Lietuvos valstybės paslaptis?

Bronislovas Genzelis                 Audrius Butkevičius                  Zigmas Vaišvila

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: