Visos žinios norintiems grįžti į Lietuvą – „viename langelyje“ (5)

flexjobs.com nuotr.

flexjobs.com nuotr.

Užsienyje gyvenantys piliečiai, ketinantys grįžti į Lietuvą, nemokamas konsultacijas „vieno langelio“ principu gali gauti Migracijos Informacijos Centre „Renkuosi Lietuvą“. Šiam konsultacijų centrui Vyriausybė šiemet skiria ypatingą dėmesį bei papildomą finansavimą.

Projektą „Renkuosi Lietuvą“ įgyvendinančios Tarptautinės migracijos organizacijos vadovė Audra Sipavičienė sako, kad pagaliau organizacija jaučia tvirtą paramą „Tokio palaikymo laukėme ne vienerius metus. Papildomas finansavimas leis išplėsti teikiamų žinių paslaugų spektrą,užtikrinti galimybę kiekvienam, galvojančiam apie grįžimą į Lietuvą ar jau sugrįžusiam, gauti visas reikiamas žinias. Siekiame ją suteikti įsigilindami į kiekvieno asmens unikalią situaciją“, – sako A. Sipavičienė.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ragina dėti visas pastangas, kad kuo daugiau išvykusių lietuvių grįžtų atgal į tėvynę. „Kartu su visomis ekonominėmis ir socialinėmis priemonės svarbu turėti „vieną langelį“, į kurį besikreipiantys žmonės galėtų gauti asmeninę pagalbą ir jiems reikiamas žinias. Norime sukurti darniai veikiančią paslaugų sistemą, kuri pritrauktų kuo daugiau išvykusių tautiečių ir padėtų jiems integruotis sugrįžus. Praeitų metų rudenį kartu su „Investuok Lietuvoje“ buvo sukurta pritraukimo komanda, kuri aktyviai veikia, siekiant sudominti užsienyje gyvenančius lietuvius darbo pasiūlymais Lietuvoje. Dabar tikimės, kad į šią misiją didelį indėlį įdės ir „Renkuosi Lietuvą“ “, – sako premjeras.

Migracijos Informacijos Centre „Renkuosi Lietuvą“ į tėvynę ketinantys grįžti lietuviai gauna asmenines nemokamas konsultacijas. Konsultacijų centras padeda emigrantams, užsienio lietuviams bei gyventi Lietuvoje norintiems užsieniečiams sužinoti apie mūsų šalyje teikiamas socialines paslaugas, švietimą, mokesčius bei kitus svarbius klausimus. Aktualiausia užklausų tema – nuo ko pradėti grįžimo procesą, kaip leisti vaikus į lietuviškas mokyklas arba deklaruoti gyvenamąją vietą. Per metus tinklalapyje apsilanko per 70 tūkst. lankytojų, suteikiama apie 1000 asmeninių konsultacijų. Skyrus papildomus resursus, šie skaičiai turėtų ženkliai išaugti.

Žinios apie grįžimą ir gyvenimą Lietuvoje teikiama Migracijos Informacijos Centre bei internetinėje platformoje renkuosilietuva.lt. Konsultacijos vyksta lietuvių ir anglų kalbomis telefonu, gyvai ir internetu. Netrukus žadama žinias pradėti teikti ir rusų kalba.

Ateityje ketinama stiprinti centro bendradarbiavimą su savivaldybėmis, kad norintys grįžti į konkretų regioną, gautų visas žinias apie galimybes ten įsidarbinti, kurti verslą ar gauti paramą. Numatomas ir glaudesnis konsultacijų centro bendradarbiavimas su „Sodra“, Valstybine mokesčių inspekcija, Ligonių kasomis ir kitomis institucijomis.

Panašūs centrai, padedantys tų šalių emigrantams grįžti į tėvynę, veikia ir tokiose valstybėse kaip Danija, Švedija ir Suomija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. rusas:

  Pagrindinis šios žinutės akcentas: “Šiam konsultacijų centrui Vyriausybė šiemet skiria ypatingą dėmesį bei papildomą finansavimą”. Na va džiaukimės, juk dar porai dešimčių anūkėlių darbo vietos sukurtos. O runkeliai pinigus suneš algoms, mašinoms ir ofisams, o jei nesuneš baudomis paskatins, nebus iš kur baudų paimti, na tuomet pasikolins užsienyje ir vis vieną rukeliai gražins – žeme, vandeniu ir savo nenuilstamu darbu.

 2. Skalvis:

  Ar ten yra žinia, kaip išgyventi už lietuvišką algą ?

 3. Diedas:

  Truksta kantrybe skaitant tokius skiedalus. Lietuvoje truksta tik vieno dalyko – gerai apmokamu darbo vietu. Jokiais sukiais, jokiais langeliais nesugrazinsi zmogaus namo.
  Eiline valstieciu melo porcija. Kad tautieciai griztu namo, pradziai jie turi matyti nors kokius postumius pirmyn,fabriku statybas, vakarietiskas investicijas, algu augima.
  O sitie komunistpalaikiai viska daro kad tik ruuusams butu geriau. Sotus ramus vskarietiskas gyvenimas jiems kaip kosmaras.
  Kurt statyt jie nemoka, bet ka nors suzlugdyt sekasi puikiai. Didziausias pasiekimas siame fronte Visagino AE suzlugdymas, paskutine “pergale” Vycio paminklo statybos sabotazas

  • Dronas:

   Nemanau, kad vien tik valstiečių. Visi ta patį skiedžia.

   • Pikc:

    Psichas nesupras – jis tiesiog tam neįgalus. Kaip neįgalus priimti ir fakto, kad būtent “liberal-konservai” (libkonai) yra vieni pagrindinių (nors ir ne vieninteliai) masinės emigracijos sukėlėjų – užtenka prisiminti Kubiliaus “sparnuotą pareiškimą”: “prieš 22 metus mes iškovojome laisvę – laisvę šaliai ir laisvę emigruoti. Tai mes pasiekėme. Kada kalbame apie emigraciją, tai tikrai fenomenas, kuris įprastas visoms laisvoms šalims”. Apie chamiškos arogancijos ir paniekos lietuvių tautai ir valstybei “kultūrą” jau nekalbu. Karbauskio “valstiečiai” (kurie nė velnio neturi realios sprendimų priėmimo galiosSkvernelis su savo “profesionalų” šutve jau seniai vienoj šaikoj su Anūko liberastais, o ne su “valstiečiais”) šitą situaciją ne sukūrė, o “paveldėjo”.
    P.S. O dabar psichas pradės vapėti apie kremleus/rusū agentus”. 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: