Per šventes į vaistines plūdo persišaldę lietuviai (0)

rehabcenterforwomen.org nuotr.

rehabcenterforwomen.org nuotr.

Gruodžio 24–26 dienomis vaistinės padėjo ne tik persivalgiusiems, bet ir pirmuosius peršalimo simptomus norintiems išsigydyti lietuviams. Vien populiariausias šalyje vaistinių tinklas skaičiuoja, kad per tris metų dienas sveikatos ir grožio prekes įsigijo daugiau nei 300 tūkstančių žmonių.

Per visas šventes vienoje sostinės vaistinėje dirbusi vaistininkė Laura Vanagaitė pasakoja, kad maisto papildu virškinimui gerinti aktyvintąja anglimi, lietuviai buvo pasirūpinę dar iki švenčių, o per šventes žmonės pirko vaistą virškinimui gerinti ir preparatus peršalimui gydyti.„Populiariausių prekių dešimtuko viršūnė nesikeičia jau keletą metų iš eilės – tai virškinimui gerinti skirti vaistai. Po jų rikiuojasi visa eilė peršalimui malšinti skirtų gaminių, tokių kaip šnypščiosios tabletės, nosies lašai, atsikosėjimą lengvinantys preparatai, vaistai kapsulėmis ir arbatos pavidalu. Šiais metais tik retas kuris teiravosi aktyvintos anglies, daugeliui padėjome rasti būdą kovoti su peršalimu“, –pasakoja vaistininkė Laura Vanagaitė.

Palyginus šių metų gruodžio mėnesį su praėjusių metų gruodžiu, aktyvintosios anglies maisto papildo lietuviai įsigijo 65 proc. daugiau.

„Šį maisto papildą galima išgerti iškart po vakarienės pajutus pirmuosius persivalgymo simptomus, tokius kaip pilvo pūtimas, sunkumas, šleikštulys ar pykinimas. Anglis veikia kaip antioksidantas, kuris sutraukia visas nesuvirškintas medžiagas“, – aiškina L. Vanagaitė.

Farmacininkė sako, kad aktyvintąją anglį reikia vartoti, atsižvelgiant į kūno masę. „Viena paprasta „angliuko“ tabletė atitinka 7 kilogramus žmogaus kūno svorio. Pavyzdžiui, jeigu sveriate apie 70 kilogramų, siūlyčiau išgerti 10 tablečių. Su aktyvintos anglies kapsulėmis kiek kitaip. Viena kapsulė atitinka 4–5 paprastas tabletes. Tokiu atveju užtenka 1–2 kapsulių“, – teigia vaistininkė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: